Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EKİP ÇALIŞMASI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EKİP ÇALIŞMASI."— Sunum transkripti:

1 EKİP ÇALIŞMASI

2 Her şeyi kendinize mal etmeyin. Çalışanların katkılarını unutmayın.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

3 “Akıllı adam, aklını kullanır
“Akıllı adam, aklını kullanır Daha akıllı adam, başkalarının aklını da kullanır.” Bernard Shaw

4 V şeklinde uçarlar. Yaban kazları, kanatlarını çırptıkça
arkalarından gelen kazın yukarıya çıkmasını kolaylaştıran bir hava akımı yaratırlar. Bunun için Kıtalar arası uçarlarken V şeklinde uçarlar.

5 Öne geçer Öndeki kaz, yorulur dinlenmek için en arkaya sıraya geçer.

6 Devamlı yer değiştirerek dinlenirler ve
Öndeki kaz, yorulur dinlenmek için en arkaya sıraya geçer. Öne geçer Bu bir EKİP işidir. Devamlı yer değiştirerek dinlenirler ve sürü halinde KITALAR arası uçarlar.

7 %70 daha fazla uçabilmektedir.
Yaralı KAZ la birlikte iki KAZ da ona eşlik ederek yere inerler. Kazlar, sürü Halinde uçarlarken bu yöntem sayesinde tüm sürü her 1 yaban kazının tek başına uçabileceği maksimum mesafeden %70 daha fazla uçabilmektedir.

8 GRUBA EKİP DİYEBİLMEK İÇİN:
1: Ekip Üyelerinin Belirli Bir Gereksinimlerini Karşılamasına Yönelik Olarak Bir Amaçları Olması Gerekir. 2: Üyeler Karşılıklı Bağlılık İçinde Bir Arada Çalışır. 3: Üyeler Birlikte Çalışarak Ekibin Performansını Nasıl Yükselteceğini Öğrenirler.

9 EKİP OLUŞTURMANIN ADIMLARI
Ekip içerisinden ve dışından bir kimsenin ortaya çıkabilecek sorunların veya fırsatların farkına varması, Ekip üyelerinin birlikte çalışarak sorunlara ilişkin bilgilerin bir araya getirilmesi, Ekip üyelerinin beraber çalışarak faaliyet planı oluşturulması Ekip üyelerinin beraber çalışarak gelişmeleri gözlenmesi, sonuçları elde etmesi, ilerleyen faaliyetlerde bulunması, Ekip üyeleri beraber çalışarak gerekli duyulduğu taktirde mümkün olduğu kadar bu faaliyetleri tekrar etmeleri.

10 sorunların ve fırsatların farkına varmak
Adım 1: sorunların ve fırsatların farkına varmak Adım 2: bilgilerin toplanması ve analizi Adım 5: sonuçların değerlendirilmesi Ekip çalışması Adım 4: faaliyetlerin uygulanması Adım 3: faaliyetlerin planlanması

11 EKİP MOTİVASYONUNU GÜÇLENDİRİCİ VE ENGELLEYİCİ GÜÇLER

12 KOLAYLAŞTIRICI GÜÇLER
İnsanlar arası iyi ilişkiler Görevin açık tanımı Projenin netliği ve profili İşin anlaşılması ve dağıtımı İyi öğrenme ortamı Proje hedefleriyle ekibin bütünleştirilmesi Başarma isteği Ortak hedefler Meydan okuyucu bir proje Ödüllendirme ve tanınma Katılım Ortak güven ve saygı Uzmanlık

13 ENGELLEYİCİ GÜÇLER Zayıf ekip örgütlenmesi Zayıf liderlik
Belirsiz hedefler Düşük proje netliği Aşırı yüklü ekip elemanları Dengesiz yetenek dağılımı İletişim engelleri Belirsiz ödüller Projeye karşı direnç Projede sahiplenme ya da taahhüt azlığı Sınırlı ekip tecrübesi Yeni düşüncelerin teşvik edilmemesi


"EKİP ÇALIŞMASI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları