Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GÜZELLİK VE SAÇ BAKIMI ALANI. DALLARIMIZ - Saç bakımı - Cilt bakımı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GÜZELLİK VE SAÇ BAKIMI ALANI. DALLARIMIZ - Saç bakımı - Cilt bakımı."— Sunum transkripti:

1 GÜZELLİK VE SAÇ BAKIMI ALANI

2 DALLARIMIZ - Saç bakımı - Cilt bakımı

3 SAÇ BAKIMI : SAÇ BAKIMI : Saç şekillendirme ve saç renklendirme, saç kesimi ve saç bakımı yapma yeterlilikleri kazandırır. Saç şekillendirme ve saç renklendirme, saç kesimi ve saç bakımı yapma yeterlilikleri kazandırır.

4

5

6 CİLT BAKIMI : CİLT BAKIMI : Yüz ve vücut bakımı ile ilgili temel işlemleri yapma yeterliliği kazandırır. Yüz ve vücut bakımı ile ilgili temel işlemleri yapma yeterliliği kazandırır.

7

8

9

10

11

12 Öğrencilerin sağlık durumu, güzellik ve saç bakım hizmetleri alanı altında yer alan mesleklerin gerektirdiği işleri yapmaya uygun olmalıdır. Öğrencilerin sağlık durumu, güzellik ve saç bakım hizmetleri alanı altında yer alan mesleklerin gerektirdiği işleri yapmaya uygun olmalıdır. BAŞVURAN ÖĞRENCİLER; BAŞVURAN ÖĞRENCİLER; Fiziki görünüm, mesleğe ilgi ve yatkınlık, anlama kavrama,ifade ve ikna becerisi, kişisel özelliklerine dikkat edilir. Fiziki görünüm, mesleğe ilgi ve yatkınlık, anlama kavrama,ifade ve ikna becerisi, kişisel özelliklerine dikkat edilir.

13 Alanımızda 10. sınıfta 26 10. sınıfta 26 11. sınıfta 29 11. sınıfta 29 12. sınıfta 32 12. sınıfta 32 Açık lisede 60 Açık lisede 60 öğrencimiz bulunmaktadır. öğrencimiz bulunmaktadır.

14 Diploma almaya hak kazanan öğrenci, güzellik ve saç bakım hizmetleri alanının devamı niteliğindeki programların veya bu alana en yakın programların uygulandığı meslek yüksek okuluna sınavsız geçiş yapabilir ya da sınav sonuçlarına göre diğer yüksek öğrenim kurumlarını tercih edebilir. Diploma almaya hak kazanan öğrenci, güzellik ve saç bakım hizmetleri alanının devamı niteliğindeki programların veya bu alana en yakın programların uygulandığı meslek yüksek okuluna sınavsız geçiş yapabilir ya da sınav sonuçlarına göre diğer yüksek öğrenim kurumlarını tercih edebilir.

15 2012-2013 eğitim öğretim yılında 2 yıllık yüksek öğretime devam eden öğrenci sayısı 25 kişidir. 2012-2013 eğitim öğretim yılında 2 yıllık yüksek öğretime devam eden öğrenci sayısı 25 kişidir.

16 Bay-bayan kuaför salonlarında, Bay-bayan kuaför salonlarında, Güzellik salonları ve merkezlerinde, Güzellik salonları ve merkezlerinde, Termal merkezlerde, Termal merkezlerde, TV kanallarında, TV kanallarında, Tiyatro salonlarında, Tiyatro salonlarında, Sinema stüdyolarında, Sinema stüdyolarında, Kozmetik satış noktalarında çalışabilirler. Kozmetik satış noktalarında çalışabilirler.

17 İlimizde yeterli sayıda bay bayan kuaför salonu ve güzellik salonu mevcut olduğundan mezun olan öğrencilerimizin iş bulma olanağı oldukça yüksektir. İlimizde yeterli sayıda bay bayan kuaför salonu ve güzellik salonu mevcut olduğundan mezun olan öğrencilerimizin iş bulma olanağı oldukça yüksektir.

18 İlk yıl ortak alan dersleri alınır. İlk yıl ortak alan dersleri alınır. 11. sınıfta dallara ayrılarak dalın gerektirdiği mesleki yeterlilikler kazandırılır. Derslerde teorik ve uygulamalı eğitim verilir. Öğrencilerin aktif olması sağlanır. Öğrenciler araştırmaya yönlendirilir. 11. sınıfta dallara ayrılarak dalın gerektirdiği mesleki yeterlilikler kazandırılır. Derslerde teorik ve uygulamalı eğitim verilir. Öğrencilerin aktif olması sağlanır. Öğrenciler araştırmaya yönlendirilir.

19 ETKİNLİKLERİMİZ

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32


"GÜZELLİK VE SAÇ BAKIMI ALANI. DALLARIMIZ - Saç bakımı - Cilt bakımı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları