Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hayme Ana Kız Teknik ve Meslek Lisesi Giyim Üretim Teknolojisi Alanı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hayme Ana Kız Teknik ve Meslek Lisesi Giyim Üretim Teknolojisi Alanı."— Sunum transkripti:

1 Hayme Ana Kız Teknik ve Meslek Lisesi Giyim Üretim Teknolojisi Alanı

2  Giyim üretim teknolojisi alanı, altında yer alan kadın giyim modelistliği, erkek giyim modelistliği, çocuk giyim modelistliği, iç giyim modelistliği, hazır giyim model makineciliği, deri giyim, kadın terziliği, erkek terziliği, kesim ve konfeksiyon makineleri bakım onarım dalların yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

3 Giyim Üretim Teknolojisi Alanı  Giyim üretim teknolojisi alanı altında yer alan dallarda, sektörün ihtiyaçları,bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanlarınıyetiştirmek amaçlanmaktadır.

4 Giyim Üretim Teknolojisi Alanı Giyim Üretim Teknolojisi Alanı Çerçeve Öğretim Programı’nda belirtilen dallar. 1. Kadın giyim modelistliği, 2. Erkek giyim modelistliği, 3. Çocuk giyim modelistliği, 4. İç giyim modelistliği, 5. Hazır giyim model makineciliği, 6. Deri giyim, 7. Kadın terziliği, 8. Erkek terziliği, 9. Kesim, 10. Konfeksiyon makineleri bakım onarım dalları yer almaktadır.

5 Eğitim Süresi ve Yıllara Göre Öğrenci Sayıları  2010 & 2011: 13 ÖĞRENCİ  2011 & 2012: 32 ÖĞRENCİ  2012 & 2013: 43ÖĞRENCİ  2013 & 2014: 46 ÖĞRENCİ OKULUMUZDA 2 ÖĞRETMEN 2 ATÖLYE MEVCUTTUR. Alan Programının Eğitim Süresi, 9. Sınıftan sonra 3 Öğretim Yılı ile, Toplam 4 Yıldır.

6 Meslek Elemanlarında Aranan Özellikler. Yaratıcı. Estetik görüş sahibi. El ve Gözlerini eş güdümlü kullanabilen. Renk, şekil ve desen algısı yüksek,. Çizim yapabilme yeteneğine sahip. Grup çalışmasında bulunabilen. Dikkatli ve sabırlı KİMSELER OLMALIDIR.

7 İstihdam Alanları Giyim üretim teknolojisi alanından mezun olan öğrenciler, seçtikleri dal/meslekte kazandıkları yeterlikler doğrultusunda; 1. Atölyeler, 2. Hazır giyim işletmeleri, 3. Modaevi-butik, 4. Makine teknik servis hizmeti veren işletmeler, 5. Makine ithalatı yapan firmalar, 6. Kendi iş yerleri vb. yerlerde çalışabilirler.

8 Eğitim ve Kariyer İmkanları Giyim Üretim Teknolojisi alanı mezunları, giyim ve hazır giyim üretimi yapan fabrikalarda ve atölyelerde “Teknisyen” unvanı ile işe başlayabilirler. Ayrıca Meslek Yüksek okullarının ilgili bölümlerine SINAVSIZ geçiş yapabilirler..Deri Teknolojisi.Giyim Üretim Teknolojisi.Moda Tasarımı.Tekstil Teknolojisi

9 Eğitim ve Kariyer İmkanları Program; geniş tabanlı ve modüler yapıda düzenlendiğinden Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği çerçevesinde yatay ve dikey geçişlere olanak sağlar. 1. Alan/dalda sertifika, belge ve diplomaya götüren tüm programlar ve dallar arasında geçiş yapılabilir. Diploma almaya hak kazanan öğrenci,giyim üretim teknolojisi alanının devamı niteliğindeki programların veya bu alana en yakın programların uygulandığı yüksek öğretim programlarına devam edebilir.

10 Mezun Olan Öğrencilerimizin Ek Puan ile Yerleşebilecekleri Lisans Programları.Moda Tasarımı YGS 5.Tekstil Tasarımı ve Üretimi YGS 6

11 Belgelendirme 1.Mezun olan öğrenciye alanda/dalda diploma verilir. 2. Öğrencinin seçtiği dal ile ilgili aldığı tüm dersler ve modüller diploma ekinde belirtilir. 3. Öğrenciye, programdan ayrıldığında veya mezun olduğunda, kazandığı yeterlikleri gösteren ve bir yaygın mesleki ve teknik eğitim programı ile aynı yeterlikleri kazanan kişilere eş değer belge verilir. 4. Öğrencinin kazandığı mesleki yeterlikler sertifikaya yönelik belgelendirmelerde değerlendirilir.

12

13 MEZUNLARIMIZ ALANIMIZDAN MEZUN OLAN 4 ÖĞRENCİ SINAVSIZ GEÇİŞ YAPARAK KENDİ ALANLARINDA EĞİTİM GÖRMEKTEDİR. 2 ÖĞRENCİ ALAN DIŞI TERCİH YAPARAK 4 YILLIK FAKÜLTELERE YERLEŞMİŞTİR. 3 ÖĞRENCİ KENDİ ALANINDA ÇALIŞMAKTADIR. 4 ÖĞRENCİ TERCİH YAPMADIKLARI İÇİN BU YILYAPILACAK SINAVLARA YENİDEN HAZIRLANMAKTADIR.

14 Bölümümüzden Kareler

15

16

17

18

19

20

21

22

23


"Hayme Ana Kız Teknik ve Meslek Lisesi Giyim Üretim Teknolojisi Alanı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları