Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayii A

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayii A"— Sunum transkripti:

1

2 Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayii A
Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayii A.Ş 1967 yılında İzmir-Pınarbaşı’nda kuruldu yılında üretime geçen Türk Tuborg, Türkiye'de özel sektörün ilk birasını Tuborg markasıyla piyasaya sundu. Dünyanın en büyük 5 bira şirketi arasında yer alan 140'ı aşkın ülkede faaliyet gösteren, 40'tan fazla ülkede üretim yapan bir biracılık kuruluşu olan Carlsberg ve Türk Tuborg’un güçlü işbirliği bulunmaktadır.

3 Türk Tuborg, İzmir’deki tesislerinde dünya standartlarında bira üretiyor.
Günümüzde Türk Tuborg Fabrikası, yılda 36 bin ton malt ve 300 milyon litre bira üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük bira fabrikasıdır. Carlsberg Breweries, 31 Mayıs 2001’de Türk Tuborg’un hisselerini satın aldı. Ve bugün yüzde 95’lik hisse payıyla en büyük hissedar.

4 İzmir'de bulunan bu fabrika Carlsberg, Tuborg Gold, Tuborg Special, Tuborg Fıçı, Vole, Skol, Troy ve Venüs markalarıyla bira üretmektedir.

5 YÖNETİM KURULU Roni Kobrovsky Yönetim Kurulu Başkanı
Joav Asher Nachshon Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Shlomo Graziani Üye Benjamin Haim Rotenberg

6 DENETÇİLER Haydar Gökçek Denetçi Mustafa Ersun Bayraktaroğlu

7 ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER Damla BİROL CEO Timur GÖKMERAL
Finans Başkan Yrd.(CFO) Murat AKGÜN Tedarik Zinciri Başkan Yrd. Oğuzhan GÜNGÖRDÜ Satış Başkan Yrd. Nilüfer REİSOĞLU Pazarlama Başkan Yrd. Ayşe KESKİNEL İnsan Kaynakları Başkan Yrd.

8 SERMAYE DURUMU : Kayıtlı Sermaye: 400.000.000TL
Çıkarılmış Sermaye: TL Hisse Senedi Fiyatı: 1 TL nominal değerdeki hisse senetlerinin piyasa fiyatları 0,79 – 2,98 TL arasında işlem görmüştür

9 31 Aralık 2011 tarihi itibariyle Şirket hisselerinin %4,31’i halka arz edilmiş bulunmaktadır.
ihracat Konsolide yurtdışı net satışlar 2009 yılında %41 artarak TL’den TL’ye yükselmiştir.

10 Şirket’in ve bağlı ortaklığının 31 Aralık 2011 tarihi itibariyle bünyesinde istihdam edilen personel
sayısı 515’dir. Son 3 yıllık dönem itibariyle personel sayıları ve ilgili dağılım aşağıdaki gibidir: Personel Sayısı 31 Aralık Aralık Aralık 2009 Beyaz yaka İşçi Toplam

11 MİSYON: Türk Tuborg’un bira odaklı bir şirket olarak başlıca misyonu devamlı nitelikte bir ortaklık değeri yaratmaktır. Şirket pazarlama faaliyetlerine önem vererek stratejilerini tüketicilerinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik olarak belirlemeyi öncelikli amaç olarak kabul eder. Ürün kalitesi, tüketici memnuniyeti ve hazzı açısından büyük önem taşıdığından pazarda her zaman en önde yer alacaktır. Şirketin Sosyal sorumluluğu dolayısıyla çevre meselelerine karşı duyarlı olunacaktır

12 Türkiye bira sektörüne iki büyük şirket hâkimdir: Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayi A.Ş. (Efes) ve Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayii A.Ş. (Tuborg). Bira pazarının %99’unu elinde tutan bu iki şirketin Türkiye’de altı fabrikası bulunmaktadır Ayrıca, Türkiye pazarında faaliyet gösteren ve nispeten daha küçük ölçekli üretim yapan beş bira üreticisi daha vardır. Türkiye bira sektöründe, çoğu Efes ve Tuborg tarafından olmak üzere 37 farklı marka ile bira üretilmektedir yılında Türkiye’de toplam bira üretimi 2009 yılındaki seviyesini %0,6 oranında ( hl) aşarak, yaklaşık hektolitreye (hl) ulaşmıştır. Bira şirketleri, bira üretim ve satışının yanı sıra, bira hammaddesi olarak kullanılan tarımsal ürünlerin yetiştirilmesi, toptan bira satışı, nakliyesi, şişelemesi ve ambalajı ile malt üretimi ve satışı gibi bira ile bağlantılı yan faaliyetlerde de bulunabilmektedirler. Bu aktivitelerin yanı sıra, bazı bira şirketleri de açık noktalar (biranın açık olarak tüketilebildiği işletmeler) işletmektedir.

13 ‘’ADAM GİBİ BİRA’’

14 ENGİN KÜLFETOĞLU & MUSTAFA SULTAR


"Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayii A" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları