Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1988 yılında Celal Akpınar tarafından kurulan Filli Boya markasıyla da bilinen Betek Boya  Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1988 yılında Celal Akpınar tarafından kurulan Filli Boya markasıyla da bilinen Betek Boya  Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri."— Sunum transkripti:

1

2 1988 yılında Celal Akpınar tarafından kurulan Filli Boya markasıyla da bilinen Betek Boya  Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri pazarının ihtiyaç duyduğu beton katkıları, hazır harçlar ve su izolasyon malzemeleri alanlarında yüksek kaliteli ve standart ürünler geliştirmiştir. Filli Boya aynı zamanda Fawori, Alsecco ve Alligator markalarıyla hizmet vermektedir.

3 Etkin satış ve pazarlama sistemleri sayesinde oluşan yüksek talep şirketin büyük bir hızla büyümesini sağlamıştır. Betek A.Ş., 1993 yılında inşaat boyaları alanına, Avrupa’nın en büyük boya markası Caparol ile teknolojik işbirliği yaparak adım atmıştır. İki şirketin işbirliği, hem Betek hem de Türk Boya Sektörü açısından bir dönüm noktası olmuş; Filli Boya markası, Avrupa’nın boya konusundaki teknolojik zenginliğini Türk tüketicisi ile buluşturmuştur. Avrupalı bir ortakla üretime geçen ilk Türk boya şirketi olan Betek, boya sektörüne ilk yabancı sermaye girişini de sağlamıştır.

4 Betek A.Ş. 2001 itibariyle boya sektöründe pazar liderliğine yükselmiştir.
Betek, sektördeki lider pozisyona ulaşırken marka yatırımının da önemine inanarak bu yönde sürdürülebilir şekilde yatırımlar yapmış,Filli Boya markasını kurmuştur. 1.000’in üzerinde çalışanı, 3.000’e yakın satış noktası ile Betek, sadece boya sektörü değil Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında önemli bir konuma yükselmiştir.  Betek Boya ve Kimya San. ve Tic. AŞ gelişim sürecinde 2003 yılı önemli bir mihenk taşı niteliğindedir, Betek bu tarihte ısı yalıtımı alanındaki faaliyetlerine başlamıştır.

5 Türkiye’nin, üyeliğine doğru yol aldığı AB’nin büyük önem verdiği çevre koruma ve çevre sağlığı ölçütlerini benimseyen Betek AŞ, bunun ilk adımını 1993 yılında atmış, AB Boya Standartları’nı dikkate almış, üretim ve Ar&Ge teknoloji süreçlerini bu doğrultuda yönetmektedir. Rakiplerinin ve sektörünün üzerinde yakaladığı büyüme oranları ile gücünü her yıl pekiştiren Betek, Kasım 2007’de ise boya ve ısı yalıtımında gelişimimize ve sektöre büyük hizmetleri olacak RMI Bilimsel Araştırma Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmiştir. 

6 Genel Müdürlüğü İstanbul/Bostancı da bulunan Betek A. Ş
Genel Müdürlüğü İstanbul/Bostancı da bulunan Betek A.Ş., Yurt içerisinde Kocaeli Gebze’deki 152 bin m2‘lik alanda kurulan entegre tesisi ile, boya ve ısı yalıtım sistemlerinin tüm ana bileşenlerinin üretimini yapmaktadır. Ayrıca Kayseri de 104 bin m2 açık alan üzerine kurulan tesislerde ise ısı yalıtım malzemeleri üretilmektedir. Yurt içerisinde yakaladığı başarıyı ülke sınırları dışına da taşımayı misyon edinen Betek, Mısır’da 11 bin m2’lik alan üzerine kurulan tesiste 26 bin ton boya üretimi gerçekleştirmektedir. Bu üretim merkezi ile sadece Mısır değil, geniş bir coğrafyaya yayılmış onlarca ülkeye ihracat gerçekleştirilmektedir. 

7 KAYSERİ FABRİKASI

8 GEBZE FABRİKASI

9 Kalite Politikamız Betek Kalite Prensibi, ulusal ve uluslararası standartların ve müşteri beklentilerinin de üzerinde ürünleri müşterilerine sunmaktır.  Sürekli gelişme ve iyileştirme şirket kültürümüz olup; Kalite, tüm çalışanlarımızın sorumluluğundadır. Çalışanlarımızın sahip oldukları iş ahlakını ve yeteneklerini, kendilerine sunmuş olduğumuz eğitimlerle geliştirmek temel ilkelerimizdendir.  Çevreyi korumak için teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak, çevre dostu ürünlerimizle her zaman çevreye saygılı, çevreyi koruyucu ve çevre güzelliğini sağlayıcı olmayı sürdüreceğiz.  Yürürlükteki mevzuat ve yasal düzenlemelere uymanın yanısıra; faaliyetlerimizi güvenli, ahlaklı, çevreyle dost olarak sürdürmeye devam edeceğiz. 

10 Çevre Politikamız Bugüne kadar Ar-ge yatırımlarımızla ve üretmiş olduğumuz çevre dostu ürünlerimizle her zaman çevre ve insan sağlığına duyarlı ve çevreyi koruyucu olduğumuz gibi bundan sonra da ürün ve hizmetlerimizde çevreci özelliğimizi sürdürmek. Çevreyle ilgili mevzuat, yasal düzenlemeler ve ilgili mahalli çevre kurulu kararlarına uymak. Çevrenin kirlenmesine neden olan unsurları kontrol altına almak, azaltmak ve önlemek, geri kazanılması mümkün olan atıkların tekrar değerlendirilmesini sağlamak, geri kazanımın mümkün olmadığı durumlarda ise ilgili mevzuatlara uygun olarak atıkları bertaraf etmek. Çevreyi korumak ve geliştirmek Betek Boya ve Kimya Sanayii olarak tüm çalışanlarımızın görevidir. 

11 FİLLİ BOYA ÜRÜN GRUPLARI
İnşaat Boyaları Grubu Expert Şantiye Grubu Yalıtım Grubu Yapı Kimyasalları Grubu Mobilya Boyaları Grubu Sanayi Boyaları Grubu Tutkal Grubu

12 Celal Akpınar’ın 2005 yılında vefat etmesiyle Betek Grubu’nun YönetimKurulu Başkanlığını kızı Gözde Akpınar üstlenmiştir.

13 Betek Boya Genel Müdürü TAYFUN KÜÇÜKOĞLU

14 Filli Boya ülkemizin boya sektöründe önde gelen firmalardan biridir.
Boya Sanayicileri Derneği'nin (BOSAD) son verilerine göre Türkiye, yıllık 850 bin tonluk kapasitesi ve 2.5 milyar dolarlık piyasa değeri ile Avrupa'daki altıncı büyük boya üreticisi ülke konumunda. Filli Boya ülkemizin boya sektöründe önde gelen firmalardan biridir.

15 Dinlediğiniz için teşekkürler… DOĞANCAN PİLAN ABDULLAH KOMŞUOĞLU


"1988 yılında Celal Akpınar tarafından kurulan Filli Boya markasıyla da bilinen Betek Boya  Kimya ve Sanayi A.Ş., sektöre girdiği ilk yıllarda, inşaat malzemeleri." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları