Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SALVİA SPLENDENS(Ateş çiçeği) Familyası:Lamiaceae Brezilya’da doğal olarak yetişir. Tek yıllık bitkidir.Bitki toplu formda ve 50- 150cm boyundadır.Yaprak.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SALVİA SPLENDENS(Ateş çiçeği) Familyası:Lamiaceae Brezilya’da doğal olarak yetişir. Tek yıllık bitkidir.Bitki toplu formda ve 50- 150cm boyundadır.Yaprak."— Sunum transkripti:

1 SALVİA SPLENDENS(Ateş çiçeği) Familyası:Lamiaceae Brezilya’da doğal olarak yetişir. Tek yıllık bitkidir.Bitki toplu formda ve 50- 150cm boyundadır.Yaprak dökmez.

2 . Kökler suya çok fazla ihtiyaç duymazlar. Gövdesi dik veya yerde sürünen tiptedir,bezeli- bezesiz veya çıplaktır. Yaprakları yeşildir.

3 Çanak yaprakları çan şeklinde ve ateş kırmızısı,taç yaprak ateş kırmızısı ve çanak yaprağın hemen hemen üç misli uzunluğunda ve çiçek salkımları 15-20cm boyundadır.Aromatik kokuludur.Temmuz sonundan Ekim sonuna kadar çiçekli kalırlar.

4 Sıcak iklimlerde yetişir. Ortalama kuru topraklarda yaşarlar. Bol ışıklı ve güneşli ortamları sever.Hayatta kalmak için ışığa ihtiyaç duyar.

5 PEYZAJ DÜZENLEMELERİNDE KULLANIMLARI Çatı,teras,balkonlarda;dar bahçeli ev ve blokların önünde kullanılır.

6

7

8


"SALVİA SPLENDENS(Ateş çiçeği) Familyası:Lamiaceae Brezilya’da doğal olarak yetişir. Tek yıllık bitkidir.Bitki toplu formda ve 50- 150cm boyundadır.Yaprak." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları