Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Yarı herdem yeşil bitkidir. Yarı herdem yeşil bitkidir. 2-2,5 m boy yapabilen dört köşeli, tüylü kırmızı renkli, ince ve sık dallı bir çalıdır. 2-2,5.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Yarı herdem yeşil bitkidir. Yarı herdem yeşil bitkidir. 2-2,5 m boy yapabilen dört köşeli, tüylü kırmızı renkli, ince ve sık dallı bir çalıdır. 2-2,5."— Sunum transkripti:

1

2 Yarı herdem yeşil bitkidir. Yarı herdem yeşil bitkidir. 2-2,5 m boy yapabilen dört köşeli, tüylü kırmızı renkli, ince ve sık dallı bir çalıdır. 2-2,5 m boy yapabilen dört köşeli, tüylü kırmızı renkli, ince ve sık dallı bir çalıdır.

3 Yaprakları karşılıklı dizili, yumurtamsı damla uçlu, kenarı dişli, karşılıklı ve ikili dizilişli, üst yüzü çıplak, alt yüzün sapa yakın kısmı tüylü, üst yüzü parlak ve koyu yeşil, sonbaharda kahverengimsi ve kırmızı renklidir. Yaprakları karşılıklı dizili, yumurtamsı damla uçlu, kenarı dişli, karşılıklı ve ikili dizilişli, üst yüzü çıplak, alt yüzün sapa yakın kısmı tüylü, üst yüzü parlak ve koyu yeşil, sonbaharda kahverengimsi ve kırmızı renklidir.

4

5 Çiçekler yaprak dipleri veya terminal tek veya kurullar halinde, bileşik salkım oluşturur.Taç yaprakların dibi huni şeklinde uç kısmı 5 lobludur. Beyaz veya uçuk pembe renklidir. Yaz ve sonbahar aylarında güzel kokulu çiçekler açar.

6

7 Meyve derimsi, kahverengi ve tek tohumludur. Meyve derimsi, kahverengi ve tek tohumludur. Bol güneşli veya yarı gölge yerlerde ve ılıman iklimlerde yetişir. Bol güneşli veya yarı gölge yerlerde ve ılıman iklimlerde yetişir.

8

9 Humus bakımından zengin ve drenajı iyi olan her türlü toprakta iyi yetişir.

10

11 Gruplar halinde veya tek olarak geniş alanların bitkilendirilmesinde kap içinde oturma grupları kenarlarında kesme çiçekçilikte de kullanılabilir. Gruplar halinde veya tek olarak geniş alanların bitkilendirilmesinde kap içinde oturma grupları kenarlarında kesme çiçekçilikte de kullanılabilir.

12

13 Makasa gelir. Makasa gelir.

14

15

16 Herdem yeşil bitkidir. Herdem yeşil bitkidir. 1-3m boylanır. 1-3m boylanır. Sürekli yeşil-kızılımsı ve küçük yapılı yaprakları vardır. Sürekli yeşil-kızılımsı ve küçük yapılı yaprakları vardır. Koyu kırmızı renkli, sık dallanmaya müsait, otsu bir gövde yapısına sahiptir. Koyu kırmızı renkli, sık dallanmaya müsait, otsu bir gövde yapısına sahiptir.

17

18 Haziran-Ekim arası açık pembe ve küçük huni biçiminde sarkan çiçekler açar.Bu Meksika’da bitki Ocak ayında açıp kırmızı-mor çiçekler verir. Haziran-Ekim arası açık pembe ve küçük huni biçiminde sarkan çiçekler açar.Bu Meksika’da bitki Ocak ayında açıp kırmızı-mor çiçekler verir.

19

20 Ilıman bölgelerde yetiştirilir. Azda olsa gölgede kalması iyi olur. Ilıman bölgelerde yetiştirilir. Azda olsa gölgede kalması iyi olur. Her türlü toprakta yaşar. Organik maddesi zengin veya süzek, bol gübreli topraklardan hoşlanır. Ilıman bölgelerde yetiştirilir. Her türlü toprakta yaşar. Organik maddesi zengin veya süzek, bol gübreli topraklardan hoşlanır. Ilıman bölgelerde yetiştirilir.

21 Terbiye sistemine yatkın olup park ve bahçelerde tek veya gruplar halinde kullanılabilir. Terbiye sistemine yatkın olup park ve bahçelerde tek veya gruplar halinde kullanılabilir.

22

23 Ilıman bölgelerde herdem yeşil, soğuk yerlerde kışın yaprağını döker. Ilıman bölgelerde herdem yeşil, soğuk yerlerde kışın yaprağını döker.

24 1,5-2m boylanır. 1,5-2m boylanır. Küçük toplu oval şeklinde yaprakları vardır. Üstü koyu yeşil altı açık yeşildir. Kenarları dişlidir. Küçük toplu oval şeklinde yaprakları vardır. Üstü koyu yeşil altı açık yeşildir. Kenarları dişlidir.

25

26 Temmuz ayından Eylül ayına kadar dalların ucunda 15-25cm uzunluğunda, salkım biçiminde çiçekler açar. Temmuz ayından Eylül ayına kadar dalların ucunda 15-25cm uzunluğunda, salkım biçiminde çiçekler açar.

27

28 Soğuk rüzgarlardan korunmuş güneşli yerleri sever. Bahçe toprağında iyi gelişme gösterir.

29

30 Serin iklimlerde duvar dibi çalısı olarak, hafif donlu ılıman alanlarda ise dağınık çitlere şekil vermek için veya soliter olarak kullanılır. Serin iklimlerde duvar dibi çalısı olarak, hafif donlu ılıman alanlarda ise dağınık çitlere şekil vermek için veya soliter olarak kullanılır.


"Yarı herdem yeşil bitkidir. Yarı herdem yeşil bitkidir. 2-2,5 m boy yapabilen dört köşeli, tüylü kırmızı renkli, ince ve sık dallı bir çalıdır. 2-2,5." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları