Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Familya: Fabaceae. Yaprağını döken bir bitkidir. 2 m’ye kadar boylanabilir. Genelde geniş bir V’yi andıran, dalları çok ince yapılı, yeşil rekli, bleşik.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Familya: Fabaceae. Yaprağını döken bir bitkidir. 2 m’ye kadar boylanabilir. Genelde geniş bir V’yi andıran, dalları çok ince yapılı, yeşil rekli, bleşik."— Sunum transkripti:

1 Familya: Fabaceae

2

3 Yaprağını döken bir bitkidir. 2 m’ye kadar boylanabilir. Genelde geniş bir V’yi andıran, dalları çok ince yapılı, yeşil rekli, bleşik yapraklarla kaplıdır. İlkbahar ve yaz aylarında renkli ve kırmızı stamenleri olan çiçeklerinin grup halinde açmasıyla gösterişli bir hal alır.

4

5

6

7

8 8-10 cm. uzunluğunda bakla şeklinde açık sarı renkte meyveler oluşur. Çiçeklerinin meyveye dönüşmesiyle güzel görüntüsü ortadan kalkar.Fakat meyveleri zehirlidir.Arsız bir bitki olduğundan meyvelerinin yere düştükten sonra toplanması gerekir.

9

10 Güneşli yerlerden hoşlanır. Ama gölgeli yerlerde gölgeye göre az-çok çiçeklenme yapar. Her tür bahçe toprağında gelişir.

11

12

13 Grup veya tek olarak kullanılabilir. Grup halinde kullanıldığında arka fonda tekstürü ve rengi daha koyu bitkiler kullanılırsa, C.gilliessii’nin çiçeklerinin güzelliği çok daha fazla vurgulanmış olur.


"Familya: Fabaceae. Yaprağını döken bir bitkidir. 2 m’ye kadar boylanabilir. Genelde geniş bir V’yi andıran, dalları çok ince yapılı, yeşil rekli, bleşik." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları