Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Doğu Afrika'da doğal olarak yetişir.  Drosanthemum türleri yayılıcı bir görünüme sahiptir.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Doğu Afrika'da doğal olarak yetişir.  Drosanthemum türleri yayılıcı bir görünüme sahiptir."— Sunum transkripti:

1

2  Doğu Afrika'da doğal olarak yetişir.  Drosanthemum türleri yayılıcı bir görünüme sahiptir.

3  Çoğunlukla sürüngen gövdeye sahiptir.  Çeşitli boylarda olabilir.Bazı türleri 1m boyundadır.  Çok yıllıktır.Meyveleri sulu meyve şeklindedir.

4  Etli yaprakları çok sık dizilmiştir.  Papatyaya benzeyen taç yaprakları pembeden koyu mora kadar değişik renklerde görülebilir.

5  Üretim yaz, kış veya bahar aylarında tohumdan yada aşı kaleminden yapılır. Saksılar üç yılda bir değiştirilir.

6  Dona karşı hassastır.Çiçeklerin in tamamen açması için tam güneşe ihtiyacı vardır.Tomurcuklar, kışları ılık havada güneşli yerlerde içe kapalı olmalıdır. Bitki drenajı yüksek ve karışık gübre ile zenginleştirilmiş toprakta yetişir.Su isteği azdır.Kışları olabildiğince su verilmemelidir.

7

8  Hızlı büyür, kısa ömürlüdür.Sert ve sık dallı yuvarlak bir görünüme sahiptir.  30 cm boylanır.Küçük yaprakları vardır.Çiçekler morumsu kırmızı renktedir.

9 Yavaş büyür.Belirli bir formu olmamakla birlikte yayılıcıdır.10-15 cm boylanır.Yapraklar çoğunlukla pembemsi mor renkte olup papatya biçimindedir

10

11

12

13

14


" Doğu Afrika'da doğal olarak yetişir.  Drosanthemum türleri yayılıcı bir görünüme sahiptir." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları