Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Asparagus plumosus. Bilimsel sınıflama: Familya: Asparagaceae Cins: Asparagus Tür:Asparagus plumosus Türkçe adı:Tül Kuşkonmaz.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Asparagus plumosus. Bilimsel sınıflama: Familya: Asparagaceae Cins: Asparagus Tür:Asparagus plumosus Türkçe adı:Tül Kuşkonmaz."— Sunum transkripti:

1 Asparagus plumosus

2 Bilimsel sınıflama: Familya: Asparagaceae Cins: Asparagus Tür:Asparagus plumosus Türkçe adı:Tül Kuşkonmaz

3 EKOLOJİK İSTEĞİ SICAKLIK: SICAKLIK: Yazın normal oda sıcaklığı, kışın serin, nemli ve gölgeli ortamda yetişir. Ancak kışın sıcaklık 7 0 C altına düşmemelidir. Yazın normal oda sıcaklığı, kışın serin, nemli ve gölgeli ortamda yetişir. Ancak kışın sıcaklık 7 0 C altına düşmemelidir.

4 TOPRAK İSTEĞİ: TOPRAK İSTEĞİ: Tüy kuşkonmaz besince zengin, sulak, kumlu ve killi, gevşek topraklarda yetişir. Tüy kuşkonmaz besince zengin, sulak, kumlu ve killi, gevşek topraklarda yetişir.

5 NEM: NEM: Toprak neminin yüksek olmasından hoşlanır. Toprak nemi, sürgünlerin toprak yüzeyine çıkışını kolaylaştırır ve gevrek yapılı olmalarını sağlar. Toprak neminin yüksek olmasından hoşlanır. Toprak nemi, sürgünlerin toprak yüzeyine çıkışını kolaylaştırır ve gevrek yapılı olmalarını sağlar.

6 SULAMA: SULAMA: Gelişme döneminde bol, kışın çok az su verilmelidir. Bu dönemde toprak hep nemli tutulmalıdır. Gelişme döneminde bol, kışın çok az su verilmelidir. Bu dönemde toprak hep nemli tutulmalıdır.

7 MORFOLOJİK ÖZELLİKLERİ Haziran-Temmuz ayları arasında yeşilimsi sarı renkli çiçekler açan, çok yıllık otsu bir bitkidir. Gövdeleri dik, yeşil düzgün yüzlü ve yaygın dallıdır. Dallar dalcıklara ayrılmış olup, ince, yeşil renkli, 3- 6 tanesi bir aradadır. Yapraklar küçük ve zarımsıdır. Haziran-Temmuz ayları arasında yeşilimsi sarı renkli çiçekler açan, çok yıllık otsu bir bitkidir. Gövdeleri dik, yeşil düzgün yüzlü ve yaygın dallıdır. Dallar dalcıklara ayrılmış olup, ince, yeşil renkli, 3- 6 tanesi bir aradadır. Yapraklar küçük ve zarımsıdır.

8 Gösterişli meyvelere sahiptir. Meyveleri kırmızı veya siyah renklidir. Gösterişli meyvelere sahiptir. Meyveleri kırmızı veya siyah renklidir.

9 Süs kuşkonmazları içinde en yaygınlarından olan tül kuşkonmazı tüy gibi incecik, hoş görünümlü yaprakları için yetiştirilen bir saksı bitkisidir. Bitkinin yaprakları çiçekçilikte buket hazırlamakta da kullanılır. Süs kuşkonmazları içinde en yaygınlarından olan tül kuşkonmazı tüy gibi incecik, hoş görünümlü yaprakları için yetiştirilen bir saksı bitkisidir. Bitkinin yaprakları çiçekçilikte buket hazırlamakta da kullanılır.

10 Peyzaj Düzenlemelerinde Kullanımı İç mekan tasarımlarında ince tekstürlü olduğu için dekoratif olarak,renginden ve meyvelerinden dolayı tercih edilir. Ayrıca başka bitkilerle de kullanılabilir. İç mekan tasarımlarında ince tekstürlü olduğu için dekoratif olarak,renginden ve meyvelerinden dolayı tercih edilir. Ayrıca başka bitkilerle de kullanılabilir. Sarkıcı olarak da asma tavan etkisi yaratılabilir. Sarkıcı olarak da asma tavan etkisi yaratılabilir.


"Asparagus plumosus. Bilimsel sınıflama: Familya: Asparagaceae Cins: Asparagus Tür:Asparagus plumosus Türkçe adı:Tül Kuşkonmaz." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları