Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Ülkeyi güçlendirecek, sayısız yeni istihdam yaratacak ve dünyayı koruyacak biyomedikal, enformasyon teknolojisi ve özellikle de temiz enerji konusunda.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Ülkeyi güçlendirecek, sayısız yeni istihdam yaratacak ve dünyayı koruyacak biyomedikal, enformasyon teknolojisi ve özellikle de temiz enerji konusunda."— Sunum transkripti:

1 Ülkeyi güçlendirecek, sayısız yeni istihdam yaratacak ve dünyayı koruyacak biyomedikal, enformasyon teknolojisi ve özellikle de temiz enerji konusunda yatırımlar yapacaklarını belirten…….

2 Yrd. Doç. Dr. Murat CEYLAN Bilgisayar tomografili akciğer görüntülerinin değerlendirilmesinde kompleks değerli yeni bir akıllı sistem tasarımı (DR Tezi - 2009) Çoklu Çözünürlük Analizi Ve Yapay Zeka Yöntemleri Kullanılarak Karaciğer Fokal Lezyonlarının Belirlenmesi Ve Sınıflandırılması (TÜBİTAK 1001 Projesi Başlangıç: Ekim 2013, Bütçe:170000 TL) Termografik Kanser Tanı Sistemi (TÜBİTAK 1003 Çağrılı 2. Aşamada-Bütçe:340000TL)

3 Disiplinler arası çalışma... Tıp + Mühendislik = ???

4

5 2013’ ün En İyi 5 Medikal İnovasyonu 1. Cutting Back on Melanoma Biopsies 2. Electronic Aspirin 3. Needle-Free Diabetes Care 4. Robotic Check-Ups 5. A Valve Job with Heart

6 Disiplinler arası çalışma örneği: İnteraktif Mobil Fizik Tedavi Cihazı Elk-Elkt. Müh. Saim ERVURAL Elk-Elkt. Müh. Mustafa AKIN Yrd. Doç. Dr. Murat CEYLAN Elk-Elkt. Müh. Saim ERVURAL Elk-Elkt. Müh. Mustafa AKIN Yrd. Doç. Dr. Murat CEYLAN Projenin amacı Omurilik Felci, Serebral Palsi, MS gibi sebepler ile yürüme yetersizliği ve alt extremite fonksiyon kayıpları olan hastalara yardımcı olmak, hayat standartlarını yükseltmenin yanısıra alt extremitenin cerrahi operasyonlar sonrasındaki fizik tedavi sürecinin hızlandırılması ve bu süreç içerisinde hastanın gelişiminin kontrolünü sağlayacak bir fizik tedavi cihazı üretmektir.

7 Disiplinler arası çalışma örneği: İnteraktif Mobil Fizik Tedavi Cihazı İnteraktif Mobil Fizik Tedavi Cihazı; uzman tarafından programlanan tedavi modellerini, hastanın fizik tedavi merkezlerine yada hastanelere gitmesine gerek kalmadan uygulatacak ve hastanın yaptığı egzersizler Online Takip Sistemi (OTS) ile takip edilecektir. Tedavi süresi boyunca elde edilen verilerin kaydedilmesi ile oluşturulan ‘elektronik kişisel gelişim çizelgesi ’ ise uzmana tedavinin hasta üzerindeki etkileri hakkında ayrıntılı bir bilgi verecektir.

8 Kalça ve diz eklem egzersizlerinin yanı sıra ayak eklem egzersizlerini yaptırabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ayak, diz ve kalça eklem egzersizlerini tek bir cihazla yaptırabilme özelliği ile diğer cihazlardan farklıdır. Cihaz için patent başvurusu, patent siciline 20/09/2013 tarih, 2013-11065 başvuru numarası ve 2013-G-322562 evrak giriş numarasıyla yapılmıştır.. Disiplinler arası çalışma örneği: İnteraktif Mobil Fizik Tedavi Cihazı

9

10 Bitirirken… Teknoloji ürünlerindeki fiyatı, diğer konvansiyonel ürünlerden farklı olarak işçilik, enerji gibi maliyetler değil üretilen bilginin kalitesi belirlediği için “kritik faydayı sağlayan teknolojiyi” sunmak pazarda var olmanın temel şartıdır. Biyomedikal alanında bu temel arayış “karşılanmamış tıbbi ihtiyaca” cevap verebilecek bir ürün fikri ile başlar. TEŞEKKÜRLER…

11 mceylan@selcuk.edu.tr


"Ülkeyi güçlendirecek, sayısız yeni istihdam yaratacak ve dünyayı koruyacak biyomedikal, enformasyon teknolojisi ve özellikle de temiz enerji konusunda." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları