Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bilgi? Öğrenme, araştırma veya gözlem yolu ile elde edilen gerçek. İnsan zekâsının çalışması sonucu ortaya çıkan düşünce ürünü.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bilgi? Öğrenme, araştırma veya gözlem yolu ile elde edilen gerçek. İnsan zekâsının çalışması sonucu ortaya çıkan düşünce ürünü."— Sunum transkripti:

1 Bilgi? Öğrenme, araştırma veya gözlem yolu ile elde edilen gerçek. İnsan zekâsının çalışması sonucu ortaya çıkan düşünce ürünü.

2 Teknoloji? İnsanoğlunun tasarlayarak ürettiği ya da uygulamaya koyduğu faydalı, faydasız veya zararlı her türlü aletler ve araçlardır.

3 Bilişim Teknolojileri (BT) Nedir? Bilişim Teknolojileri, bilgiye ulaşılmasını ve bilginin oluşturulmasını sağlayan her türlü görsel, işitsel, basılı ve yazılı araçlardır.

4 Bilgi Teknolojilerinin Amaçları Bilgiye kolay ulaşmayı sağlamak Maliyeti azaltmak

5 Hayatımızı kolaylaştırmak Hızlı haberleşmeyi sağlamak Bilgi Teknolojilerinin Amaçları

6 6 BİT Kullanım Alanları SağlıkEğitim Uçak ve Uzay Sanayi Üretim Sanayi İletişim Sahne Sanatları Sinema, Tiyatro Günlük YaşamMühendislik Ticaret & Bankacılık

7 SAĞLIK ALANINDA Hasta kayıt işlemlerinde Bilgisayarlı Tomografi

8 EĞİTİM ALANINDA Eğitim YazılımlarıUzaktan Eğitim

9 İLETİŞİM ALANINDA Video Konferans Elektronik Posta Görüntülü Konuşma

10 BANKACILIK ALANINDA POS Cihazı

11 HAVACILIK ALANINDA Uçak Simulatörü

12 MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK ALANINDA Üretim Bilgisayar Destekli Tasarım


"Bilgi? Öğrenme, araştırma veya gözlem yolu ile elde edilen gerçek. İnsan zekâsının çalışması sonucu ortaya çıkan düşünce ürünü." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları