Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü; mekanların yaşam kalitesini ve verimliliğini, kamunun sağlık, güvenlik ve refahını artırmak için yeni ve ekonomik.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü; mekanların yaşam kalitesini ve verimliliğini, kamunun sağlık, güvenlik ve refahını artırmak için yeni ve ekonomik."— Sunum transkripti:

1

2

3

4  İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü; mekanların yaşam kalitesini ve verimliliğini, kamunun sağlık, güvenlik ve refahını artırmak için yeni ve ekonomik çözümler getirmeyi amaçlayan bir meslek alanıdır.

5

6

7  Bölümde temel tasarım, teknik çizim, yapı ve malzeme gibi temel derslerin yanı sıra öğrencilerin eleştirel düşünme ve akıl yürütme yeteneklerini geliştirmeye yönelik seçmeli dersler de verilmektedir.

8

9 Bölümde okumak isteyenlerin 3 boyutlu görsel algılama yeteneği gelişmiş, düşündüğünü çizerek aktarabilen, çevresi ile iyi iletişim kurabilen, sorumluluk sahibi, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir. Ayrıca bölümle ilgili terminolojinin kullanılmasını kolaylaştırması ve internet bağlantısıyla farklı ortamlarda üretilen tasarımlara ve yazın kaynaklarına erişilebilmesi açısından yabancı dil ve bilgisayarı amacına uygun biçimde kullanabilme becerisine sahip olmak önem taşımaktadır.

10 Bölümde öğrencilere sanat ve tasarım ilke ve kuramları, insan davranışları, tarihi bütünleştiren çevreyle ilgili bilgilerini bir eğitim verilmektedir. Ders programı, kuramlar ve uygulama arasında bütünlük sağlamaktadır. Bölümde temel tasarım, teknik çizim, yapı ve malzeme gibi temel derslerin yanı sıra öğrencilerin eleştirel düşünme ve akıl yürütme yeteneklerini geliştirmeye yönelik seçmeli dersler de verilmektedir. Bilgisayar ve Web tasarımı teknolojisi, iç mimarlık eğitiminin vazgeçilmez bir parçasıdır.

11

12  Program da eğitim görmek isteyenlerin tasarım ve çizim yeteneğine ve estetik görüşe sahip, şekiller ve renkler arasındaki ilişkileri görebilen, yeniliklere açık ve yaratıcı kimseler olmaları gerekir. Başkaları ile iyi ilişkiler kurabilme meslekte başarıyı artırıcı bir özelliktir. Program özel yetenek sınavı sonuçlarına göre öğrenci almaktadır

13

14  - Müşterinin isteklerini ve ihtiyaçlarını saptar,  - Mekanda yapılması gereken değişiklikleri ve konulacak eşyaları tasarlar,  - Tasarımın krokisini çizer,

15  - Kullanılacak malzemenin ve satın alınacak eşyanın kalitesine göre maliyetini ve işçilik ücretini hesaplar,  - Dekorasyon malzemelerinin ve mobilyaların satın alınmasında müşteriye yardımcı olur,  - Mobilyaların, halı ve perdelerin yerleştirilmesini sağlar.

16

17

18

19

20

21

22

23

24  İç mimarlık ve çevre tasarımı programında tasarlama, temel eğitim, teknik resim, insan-çevre ilişkileri, yapı, güzel sanatlar, uygarlık tarihi, bina bilgisi dersleri okutulur. Daha sonraki yıllarda, temeli daha çok tasarıma, mekânın temel işlevine uygun rasyonel ve uyumlu çözümler araştırılır, mekâna özgü ekipmanların tasarımı yaptırılır


" İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü; mekanların yaşam kalitesini ve verimliliğini, kamunun sağlık, güvenlik ve refahını artırmak için yeni ve ekonomik." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları