Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hedeflenen Kazanımlar  Teknolojinin doğasını anlar, teknoloji okuryazarı bireyin sahip olması gereken özellikleri sıralar  Araştırma – teknolojik tasarım.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hedeflenen Kazanımlar  Teknolojinin doğasını anlar, teknoloji okuryazarı bireyin sahip olması gereken özellikleri sıralar  Araştırma – teknolojik tasarım."— Sunum transkripti:

1

2 Hedeflenen Kazanımlar  Teknolojinin doğasını anlar, teknoloji okuryazarı bireyin sahip olması gereken özellikleri sıralar  Araştırma – teknolojik tasarım benzerlik ve farklılıklarını karşılaştırır  Teknolojik tasarım çalışmalarının öğrencilere faydaları  Teknolojik tasarım ve FTPP programı  Teknolojik tasarım etkinliklerini gösterir

3  Fen ve teknoloji dersi  Teknolojik tasarım dersi  Sadece bilimsel (fen) okuryazarlığı yanında teknolojik okur yazar olarak gelişmeleri önemsenmiş

4 Teknoloji okuryazarı bir birey:  Teknolojinin ne olduğunu  Nasıl ortaya çıktığını  Toplumu nasıl şekillendiği ve toplumdan nasıl etkilendiği  Teknolojik gelişmelerin ülkesi ve insanlık için neden önemli olduğunu anlayan insanlardır.

5 Teknoloji nedir?  Doğada bulunanları işleyerek ve yaratıcı düşünme yeteneğini kullanarak malzemeleri çoğu zaman hiç umulmadık tarzlarda bir araya getirerek insanların orta çıkardığı icatlar (ürün ve sistemler) dır.

6 Teknolojinin doğasında;  Bilimle ilişkili olma  Tasarımı kapsama  Üretimi kapsama  Çok boyutlu olma  Değerlerle ilişkili olma  Toplumu şekillendirme ve toplum tarafından şekillendirilme vardır.

7 TeknolojiBilim Optik TeleskopMikroskop

8 Teknoloji - Tasarım  Tasarım: Zihinde canlandırılan biçimdir  Hayal kurma,  Sorgulama  Yaratıcı düşünme  Eleştirel düşünme  Akıl yürütme

9 Fen ve Teknoloji Öğretim Programı – Teknolojik Tasarım  FTTÇ Kazanımlarını daha etkili kılmak için  Günlük yaşamdan belirli probleme yönelik çözüm geliştirmeleri istenmektedir.

10 Teknolojik Tasarım Döngüsü

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29


"Hedeflenen Kazanımlar  Teknolojinin doğasını anlar, teknoloji okuryazarı bireyin sahip olması gereken özellikleri sıralar  Araştırma – teknolojik tasarım." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları