Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü. Merkezimiz, ilk defa 1987 yılında Şebinkarahisar Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü bünyesinde iki yıl büro şeklinde kalfa.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü. Merkezimiz, ilk defa 1987 yılında Şebinkarahisar Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü bünyesinde iki yıl büro şeklinde kalfa."— Sunum transkripti:

1 Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü

2 Merkezimiz, ilk defa 1987 yılında Şebinkarahisar Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü bünyesinde iki yıl büro şeklinde kalfa ve usta adaylarına belge vererek faaliyetini sürdürmüştür yılında Halk Eğitimi Merkezi bünyesine alınmış olup, yılında bağımsızlaştırılmıştır yılında ilk defa çırak öğrenci kayıtlarına başlanmıştır yılında ilk çırak öğrenci mezunlarını veren okulumuz aynı yıl belediye hizmet binasına taşınmış ve iki yıl eğitimini bu binada sürdürmüştür. Buranın Askeri Koordinasyon Merkezi yapılmasından dolayı tekrar Belediyenin alt katındaki güneye bakan bölümüne taşınmıştır.

3 günü Kavaklar mahallesindeki boş olan ilköğretim okuluna taşınmış olup, halen eğitimini aynı yerde sürdürmektedir tarihinde çıkan 4702 sayılı Kanun’la birlikte 3308 sayılı Kanun yeniden düzenlenmiştir. Çıraklık eğitim merkezlerinin adı, mesleki eğitim merkezlerine dönüştürülmüş ve Merkezimizin adı da Şebinkarahisar Mesleki Eğitim Merkezi olmuştur. 2013–2014 eğitim-öğretim yılı itibarıyla Merkezimizde 12 meslek dalında eğitim verilmektedir. Sanayinin ya da esnafın çırak ihtiyacına göre bu meslek dallarının sayısı yıllara göre değişmektedir. Merkezimize kayıt olan çırak öğrenci / kursiyer sayısı itibarıyla; Otomotiv Elektromekanikerliği, Erkek Berberliği, Kuaförlük, Otomotiv Gövdeciliği ana meslek dalları ön sırada yer almaktadır.

4 MİSYONUMUZ  Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak; Biz “Çırak, kalfa ve ustaların kurumlarda yapılan teorik eğitim ile işletmelerde yapılan pratik eğitimin bütünlüğü içerisinde bireyleri bir mesleğe hazırlamak, mesleklerinde gelişmelerine olanak sağlamak ve belgeye götüren eğitimi sağlamak” için varız

5 VİZYONUMUZ  Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak; Mesleki ve Teknik Eğitimde çağı yakalamış, mükemmelliğe erişmiş, bölgesinde ve ülkesinde saygın ve tercih edilen bir kurum olmak.

6 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KURSİYER SAYILARI 1-) Çırak öğrenci :17 2-) Kalfa :18 3-) Usta : 20 4-) Usta Öğretici :10 Genel Toplam :65

7 KURUMUMUZDAN BELGE ALAN TOPLAM KURSIYER SAYISI Mesleki Eğitim Merkezi Kayıt/ Belge Alan Kursiyer Sayısı ÇIRAK KAYIT SAYISI 961 KALFA LIK BELGESİ 588 USTALIK BELGESİ 821 USTA ÖĞRETİCİ BELGESİ 297

8  Kurumumuzda Eğitim Öğretim Yılında farklı meslek dallarından kayıt yaptıran 17 çırak öğrenci bulunmaktadır. Otomotiv Elektromekanikerliği,Otomotiv Gövdeciliği,Otomotiv Boyacılığı, Erkek Berberliği, Kuaförlük, Erkek Terziliği, Mermer İşleme, Kaynakçılık, PVC Doğrama İmalat ve Montajcılığı, Pastacılık, Tatlıcılık ve Şekerlemecilik,Fırıncılık, Haberleşme Sistemleri, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçılık, Oto Yedek Parça Satış Elemanlığı, Et ve Et ürünleri dalları başta olmak üzere ihtiyaca göre birçok Meslek dalında çırak öğrenci-Kalfa- Usta kayıtları yapılmaktadır.

9

10

11

12

13

14

15  Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü  Kavaklar Mahallesi  Şebinkarahisar  Elektronik Ağ:  Mail  Tel: (0454)  Fax: (0454)


"Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü. Merkezimiz, ilk defa 1987 yılında Şebinkarahisar Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü bünyesinde iki yıl büro şeklinde kalfa." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları