Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞLERİ MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞLERİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞLERİ MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞLERİ."— Sunum transkripti:

1 MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞLERİ MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞLERİ

2 Sunumu Yapan Bölüm : İstatistik Bölümü Gülçin UYSAL : Müdür Yardımcısı Gülçin UYSAL : Müdür Yardımcısı Nermin ÇELENK : Bölüm Şefi Nermin ÇELENK : Bölüm Şefi Aynur NARİN : Bölüm Memuru Aynur NARİN : Bölüm Memuru Figen ÖZERCAN : Bölüm Memuru Figen ÖZERCAN : Bölüm Memuru Bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları Bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları Bölüm müdürü Tel No : 222 60 51 Bölüm müdürü Tel No : 222 60 51 Bölüm Şefi Tel No : 413 36 91-223 75 22 Bölüm Şefi Tel No : 413 36 91-223 75 22 faks No : 223 75 22 faks No : 223 75 22

3 -2007-2008 Öğretim Yılı için Meis Modülüne veri girişleri 01/10/2007 tarihinde başlayacaktır. -Veri girişinde internet bağlantısı nedeniyle sorun yaşayan okullar, BTS sınıfı olan okullardan yararlanabilecektir. -Veri girişleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerince belirtilen tarihte bitirilecektir.

4 -Veri girişini tamamlayan Okulların Müdürleri onay vermeden önce bilgileri mutlaka kontrol edecektir. -Veri girişinden ve bilgilerin doğruluğundan birinci derecede sorumlu olanlar Okul/Kurum Müdürleri dir.

5 Bilgiler; tabloların altındaki açıklamalar okunduktan sonra girilecektir.(Sistemde yer alan her açıklamayı KESİNLİKLE okuyunuz.) -Her kurum sistemde yer alan Genel Bilgilerini kontrol edecek, KURUM TİPİ ve YERLEŞİM YERİ bilgilerinde eksik varsa onları tamamlayacak, hatalı olan bilgileri düzeltecektir.

6 Şube sayılarının girildiği ekrana öğrenci sayısı değil sınıfların ŞUBE SAYILARININ girilmesine dikkat edilecektir.

7 Çeşitli nedenlerle eğitime ara veren kurumlar, tekrar eğitime başladığında hizmete giriş tarihi olarak ilk açıldığı tarihi yazacaktır. Sorgulama yapılırken hizmete giriş yılı eksik olan kurumların okul bilgileri raporlanamayacağından bu bilgi mutlaka girilecektir.

8 Aynı binaların birden fazla kurum müdürlüğünce kullanılması durumunda, bina sahibi okul, tüm bina bilgilerini girecek, kiracı konumundaki okul sadece tahsisli bina durumunu dolduracaktır.

9 - Bina kullanım durumu eksiksiz doldurulacaktır. (Tahsisli binalarda eğitim- öğretim yapanlar hariç) -Bina kullanım durumunun doldurulmaması halinde, yapılacak planlamalarda hatalar meydana gelmektedir.

10 - Yatılı okullara ait kapasite girişi Bakanlık tarafından yapılacaktır. -Gerekli kontrol, okullar tarafından yapılacak eğer hata varsa düzeltilmesi için M.E.Müdürlüğümüze bilgi verilecektir.

11 -Bilgisayar sayıları girilirken BT sınıfları/Bilgisayar Laboratuarlarındaki bilgisayarlar ve idari işlerde kullanılan bilgisayarların tamamı yazılacaktır. - Bazı okulların Bakanlıktan bilgisayar alabilmek için okuldaki bilgisayar sayılarını eksik girdiği tespit edilmiştir.

12 -Okulun yabancı dili mutlaka girilecektir. -Bina kullanım bilgilerine girilen kütüphane sayısı birden (1) fazla olamaz. Kütüphanesi olan okulların mutlaka kütüphane materyallerini girmesi gerekmektedir.

13 OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ Bağımsız Anaokullarının öğretim şekli bir tane olacaktır. Bünyesinde anasınıfı bulunan Anaokulları öğretim şeklini Anaokuluna göre girecektir. DİKKAT!Öğretim şekli ve öğrenci sayıları girildikten sonra, öğretim şekli değiştirilirse öğrenci sayıları siliniyor.

14 - Yaz Anaokuluna, yaz döneminde yeni kayıt yaptıran öğrenciler yazılacaktır. Okulun kayıtlı öğrencileri yazılmayacaktır. -Okul Öncesi eğitimde, ilgili anasınıfı öğrenci sayıları tablosundaki şube sayısının mutlaka yazılması gerekmektedir. -Özel İlköğretim Okullarının bünyesinde anasınıfı olmalıdır.

15 -Bina kullanım durumuna veri girişi yapılırken bünyesinde anasınıfı bulunan Okul ve Kurumlar anasınıfı derslik sayısını mutlaka girmelidir. -Anasınıfı olarak kullanılan derslik sayısı, okulun toplam derslik sayısından fazla olamayacağı kuralına dikkat edilmelidir.

16 ÖĞRETMEN SAYILARI -Kadrosuz usta öğretici bilgilerinin doğru girilmesine özen gösterilmelidir. (Kadrosuz usta öğreticiler Okuldaki anasınıfı öğretmeniyle aynı sınıfta değil bağımsız olarak görev yapar)

17 İLKÖĞRETİM -Yönetmelik gereği kaynaştırma eğitiminde bir şubede en fazla iki (2) öğrenci bulunur. -5. Sınıftan bir üst sınıfa geçen öğrenciler mezun öğrenci olarak değerlendirilmeyecek -8.sınıftaki sınıf geçen öğrenci sayısı ile mezun öğrenci sayısı eşit olmalıdır.

18 -Yabancı dil eğitimi alan öğrenci (4-8.sınıflar) sayıları ile, doğum yıllarına göre öğrenci sayıları arasındaki bilgiler (4-8 Sınıflar) eşit olmalıdır. -Birleştirilmiş sınıflardaki iki tablo birbirine eşit olmalıdır. -Taşımalı eğitim yapılan okullarla ilgili tablolarda farklı bilgiler girilmektedir. Tablolar arasında bilgi tutarlılığı olmalıdır.

19 ORTAÖĞRETİM - Ortaöğretimdeki yeni kayıt öğrenci sayılarına 2007-2008 öğretim yılında ilk defa yeni kayıt olanlar yazılacaktır. -Geçen yıl 9. sınıf öğrencilerinden başarısız olanlar yeni kayıt öğrenci sayısına dahil edilmeyecektir.

20 -Mesleki ve Teknik ortaöğretimdeki Alan/Bölüm öğrencilerine 2004-2005 Eğitim Öğretim yılı dahil önce kayıt yaptıranlar -Alan/Dal bölümündeki öğrenci sayısına ise 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılı dahil sonra kayıt yaptıran öğrenciler yazılacaktır.

21 ÖĞRENCİ SAYILARI - Doğum yıllarına göre öğrenci sayıları ile Alanlara/Bölümlere göre öğrenci sayıları eşit olmalıdır. Doğum yıllarına göre mezun öğrenci sayıları tablosu, alanlara/bölümlere göre ve türlere göre mezun öğrenci sayısına eşit olmalıdır. -Beklemeli öğrenciler doğum yıllarına göre öğrenci sayısı ve alan/bölümlere göre öğrenci sayıları tablolarına mutlaka dahil edilecektir.

22 Kademeli kapatılan okulların bilgi girişinde öğrenci ve personel bilgileri ayrı girilmelidir. Ancak bina, bina kullanım, laboratuar ve materyal bilgileri sadece bir okula girilmelidir.

23 -Örgün eğitim tablolarına pratik kız sanat okulları ile olgunlaşma Enstitülerinde şube/yeni kayıt ve öğrenci sayısı yazılmayacaktır. -Meslek Liseleri tablolarında işletmelerde mesleki eğitim gören öğrenci sayılarına 2006- 2007 yılında işletmelerde mesleki eğitime gönderilen öğrenci sayıları yazılacaktır.

24 YAYGIN EĞİTİM Çıraklık ve yaygın eğitim kurumlarının bilgileri bir önceki yıla ait olduğundan 1 Eylül 2006- 1 Eylül 2007 tarihleri arasında kurs alanların sayıları girilecektir. -Mesleki eğitim merkezlerindeki kursiyer sayıları meslek dallarına göre yazılacaktır

25 ÖZEL ÖĞRETİM - Özel Öğretime bağlı dershane, M.T.S.K.ve muhtelif kurslarda grup sayısında her sınıf bir grup olarak gösterilecektir. - Özel öğretime bağlı kurumlardan bilgilerine erişilemeyenlerin kapanma onayları alınacaktır. Kapanma onayı alınmayanların bilgileri boş kaydedilecektir.

26 TE Ş EKKÜRLER


"MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞLERİ MEİS MODÜLÜ BİLGİ GİRİŞLERİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları