Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Akdeniz Üniversitesi Akdeniz Teknokenti Kat:2 No: 3 ANTALYA Tel: 0-242-2278731- 2277708 Fax: 0-242-2278733 MUHASEBE.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Akdeniz Üniversitesi Akdeniz Teknokenti Kat:2 No: 3 ANTALYA Tel: 0-242-2278731- 2277708 Fax: 0-242-2278733 MUHASEBE."— Sunum transkripti:

1 Akdeniz Üniversitesi Akdeniz Teknokenti Kat:2 No: 3 ANTALYA Tel: 0-242-2278731- 2277708 Fax: 0-242-2278733 http://www.rmosyazilim.com MUHASEBE

2

3 İstediğimiz kadar kırılım yapılabilme özelliği… Hesapların MS Excel’den Transfer edilebilmesi Programın her bölümünde raporları Word ve Excel’e gönderebilmek için bu butonlardan faydalanılır.

4 Girilen mahsuplara şirket kodu vererek şirket içinde farklı şubelere ait fişler girilebilir ve bunlara ait raporlar alınabilir. Bu bölümde girilmiş olan tarihe ait fişler listelenir. Böylelikle istenilen tarihli fişi aramak ve üzeririnde düzenleme yapmak kolaylaşır. Seçilen hesaptaki tüm hareketleri aylara göre gösterir. Önceden girilmiş olan bir fiş diğer bir tarihe kopyalanabilir Girilmiş olan bir fişin numarası değiştirilebilir. Girilmiş olan bir fişin tarihi değiştirilebilir. Fiş girerken hesapları bulmak için kullanılır. Seçili hesabın üzerindeki çek-senet hareketlerini gösterir Sistemden otomatik olarak Kur Farkı Mahsubu Kesilebilir Fiş işlemi bittikten sonra yeni fiş almamızı sağlar. Girişmiş olan bir fişi iptal etmek için kullanılır Bu ekrandan çıkmadan seçilen hesap hareketleri görüntülenebilir

5 Bu raporda girilen fişlerde hata olup olmadığı kontrol edilir. Program aşağıdaki örnekte olduğu gibi hatalı fişte kullanıcıyı “Hatalı…” diye uyarır.

6 Mizan Ana Hesaplar, Muavin Hesaplar ve yardımcı hesaplar şeklinde çekilebilir. Ayrıca mizan seçtiğimiz iki hesap arası da alınabilir. Bu seçmeli alanda da mizanımızda çıkmasını istediğimiz bilgileri tıklayabilir

7 Dövizli mizanda dövizli şekilde girmiş olduğumuz hesaplar hem kendi dövizinde hem yerel para birimi ile görüntülenir.

8 Seçilmiş olan hesapların tarihlere göre tüm hareketlerini verir. Ayrıca carilere ait mutabakat mektubu da bu bölümden alınabilir. Eğer Dövizli çıksın seçili ise hesaplar hem TL hem dövizli görüntülenir. Herhangi bir tarihteki hereket seçilerek bununla ilgili fişe direk geçiş sağlanır.

9 Yardımcı Defter iki tarih arası ve iki hesap arası çekilebilir. Tablodaki hesap hanesinde ister hesap numaraları ister hesap adları görüntülenebilir. Yardımcı Defter TL bazında çekilebildiği gibi Döviz bazında çekilebilir.

10 Yevmiye Defteri iki tarih arası veya iki fiş numarası arasında çekilebilir. Yukarıdaki seçeneklerde defter çekilirken islenilen format ayarlanabilir. Yevmiye Defteri çekilmeden önce fişlerde sıralama yapılabilir. Yevmiye Defteri yazdırılırken yukarıdaki ayrıntıların çıkıp çıkmayacağı belirtilir

11 Defter-i Kebir iki tarih arası ve iki hesap arası çekilebilir Defter çekilirken hangi bilgilerin çıkıp çıkmayacağı belirtilir

12 Standart Gelir Tablosu alınabileceği gibi işletmeye özel gelir tabloları da dizayn edilebilir

13 Bilanço çekilirken istersek hareket görmeyen hesapları görüntülemeyebiliriz. Bilanço çekilirken kapanış mahsubunu dahil etmeden bilanço çekebiliriz

14 Konsolide mizan muhasebe hareketleri girilmiş olan birden fazla şirketi tek bir mizanda birleştirerek gösterir.

15 BA-BS Formları iki tarih arası satıcı veya alıcı hareketlerini alt limite göre listeler. İstenilen Satıcı veya Alıcılara ait BA-BS Mutabakatları da sistem üzerinden yapılabilir.

16 RMOS MUHASEBE Önburo programı ile entegre Çalıştığı için Önburoda oluşan gelirleri transfer ederek otomatik mahsubu kesebiliriz.

17 Mahsup transferi iki tarih arası belirlemiş olduğumuz muhasebe fişlerini başka bir muhasebe şirketine transfer etmemizi sağlar. Böylelikle zamandan tasarruf sağlanır.

18 Hesap transferi bir hesaba işlenmiş olan fişi yada tüm fişleri başka bir hesaba transfer etmek için kullanılan bölümdür.

19 Sistemden yılsonu kapanış mahsubu otomatik olarak oluşturulur. Eğer istersek Kapanış mahsubu oluştururken bir sonraki yola açılış mahsubu da oluşturabiliriz.

20 Çek ve Senet harekeleri sisteme yukarıdaki örnekte olduğu gibi girilir. Eğer girilecek olan kayıt muhasebeleştirilecekse “Muhasebeleştir” seçeneği tıklanarak otomatik olarak muhasebeleştirilmesi yapılabilir. Eğer muhasebeleştirme seçili olarak kayıt edilen bir çekin mahsubu kesilmiş bir biçimde bu listede görüntülenir.

21 Eğer sisteme girilmiş olan çek üzerinde bir işlem olmuşsa “update” bölümünden güncellemesi yapılır.

22 Yaşlandırma Satıcı veya Alıcıların çeşitli vade tiplerine göre… belirtilen tarihten itibaren eşit dilimler halinde geçmiş ve gelecek vadeleri liste şeklinde gösterir.

23 Dövizli Yaşlandırma Satıcı veya Alıcıların çeşitli vade tiplerine göre… belirtilen tarihten itibaren eşit dilimler halinde geçmiş ve gelecek vadeleri liste şeklinde gösterir. istenilen Döviz tipine göre…

24 Bir carinin tüm alacak ve borç hareketlerini vadeleri ile görmemizi sağlar.


"Akdeniz Üniversitesi Akdeniz Teknokenti Kat:2 No: 3 ANTALYA Tel: 0-242-2278731- 2277708 Fax: 0-242-2278733 MUHASEBE." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları