Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

DEM MUHASEBE PROGRAMI EĞİTİM SUNUMU Demsoft Yazılım 0212 281 87 77 0212 281 75 88 www.dinamikbilisim.net.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "DEM MUHASEBE PROGRAMI EĞİTİM SUNUMU Demsoft Yazılım 0212 281 87 77 0212 281 75 88 www.dinamikbilisim.net."— Sunum transkripti:

1 DEM MUHASEBE PROGRAMI EĞİTİM SUNUMU Demsoft Yazılım 0212 281 87 77 0212 281 75 88 www.dinamikbilisim.net

2 CARI MODÜL Yeni Kayıt yada Değişiklikleri Kaydetmek için (F5) Yeni Cari Kart Açmak İçin İlk Önce Yeni İkonuna Basılmalı.(F2) Var Olan Cari Kartı Silmek İçin Kullanılır. (Ctrl+Del) Var Olan Kayıtta Değişiklik Yapmak İçin Önce Değiştire Basılmalı. (F4) Herhangi Bir Cari Kartı Bulmak İçin Arama İkonu (Ctrl+F) Cari Kartın Tüm Cari Hareketlerini Görmek İçin (Ctrl+H) Cari Modül ekranını kapatır (Ctrl+K) Girilen Tüm Cari kartlar bu tabloda Görünür. Bu tabloda farenin sağ tuşunu kullanabilirsiniz. Müşteri risk Analizi Çıkartır Var Olan Cari kartları istediğiniz gibi sıralamak için Cari Modülden çıkmadan diğer modüllere girmek için Döviz Türüne ve İşlem Türüne Göre cari hareketleri gruplar Bu Modülde Tüm Müşteri,Mal Aldığınız Firmaları,Personel kartlarınızı,Gider Kalem Kartlarını Açabilirsiniz. Fatura,İrsaliye,çek,senet gibi hareketleri girmeden önce o carinin kartı Buradan açmalısınız.

3 1-Yeni Carı Kart Eklemek İçin Önce Yeni Tuşuna Basılır. Kısa Yolu F2 dır. 2-Carı Kod ve carı unvan mutlaka doldurulması gerekir. Diğer alanları doldurmanızda olur. Aynı carı kodu veremezsiniz. Kaydederken uyarır 3-Bir Sonra ki Carı Kodu Bulmak İçin Ctrl+A Tuşuna Basın. 4-İlgili Kısmına Girilen Cari Kartla İlgilene Kendi Personelinizin İsmini Yazabilirsiniz. Kayıt Düzenle YENİ CARI KART EKLEME

4 5-Ekrandaki bilgileri en son üst menüdeki “Kaydet” ikonu veya yazısı ile kaydetmeniz gerekmektedir. Kısa yolu F5 dır 6-Kartın kaydedildiğini Üstte ki ikonların en sağındaki “KAYIT KİLİTLİ” yazısından anlaşılır. Bu konumda iken hiçbir kart alanını değiştiremezsiniz. Yeni Cari Kartın Tüm Bilgilerini doldurmak zorunda değilsiniz. Zorunlu yalnız 2 tane alan vardır. Carı Kod ve Unvan. Adres ve Telefon bilgileri gibi diğer tüm alanları isteğinize göre doldurabilirsiniz. Kayıt Türü otomatik ilk Cari Kart gelir. İsteğe göre değiştirebilirsiniz. Eğer Personel yaparsanız Yetkilendirmede bazı özellikleri kullanabilirsiniz

5 1-Cari Kart Aramak İçin Arama Tuşuna Kullanmalısınız. Kısayol tuşu Ctrl+F Kayıtlı Bir Carı kartta değişiklik yapmak için Öncelikle DEĞİŞTİR tuşuna Basmalısınız. 2-Kayıtta Değişiklik Yapmak İçin Öncelikle Değiştir İkonuna yada yazısına Basmalısınız. Kısayol tuşu F4 CARI KARTTA DEĞİŞİKLİK YAPMAK 3-Değişiklikleri yaptıktan sonra Kaydet (F5) yada yeniden Değiştir (F4) tuşlarına basmalısınız.

6 Yeni Borç-Alacak Dekontu Girmek İçin Tıklamanız gerekir. Hemen Cari Kart ekranı açılır. Orda zaten hareketinde olduğunuz Cari gelir. Onu Seçersiniz İşlem Türü otomatik C.Hareket Gelir. Siz Onu mesela Devir Olarak da değiştirebilirsiniz. Cari Hareketine Borç-Alacak dekontu girerken Yeni dediğinizde Borç ve Alacak Alanları 0 gelir. Eğer Müşterinize Borç Girecekseniz Borç Tutarını Borç alanına girin. Eğer ödeme girecekseniz Alacak Alanına Girin. Son Bakiyesini Gösterir Toplam Borç Tutarı Toplam Alacak Tutarı Cari Karta ait Tüm hareketleri bu tabloda görürsünüz. Örneğin bir fatura hareketi varsa onun üzerinde fare ile çift tıklayarak faturanın detayını görebilirsiniz. Kasa,Çek,Senet,Banka İkonlarına Tıklarsanız Üzerinde olduğunuz cari kartın ilgili hareketlerinin tümünü görürsünüz. Cari Kartın Dökümlerini Buradan alabilirsiniz.


"DEM MUHASEBE PROGRAMI EĞİTİM SUNUMU Demsoft Yazılım 0212 281 87 77 0212 281 75 88 www.dinamikbilisim.net." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları