Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ACD KABLOSUZ VERİ TOPLAMA ÜRETİM İZLEME ve VERİMLİLİK SİSTEMİ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ACD KABLOSUZ VERİ TOPLAMA ÜRETİM İZLEME ve VERİMLİLİK SİSTEMİ"— Sunum transkripti:

1 ACD KABLOSUZ VERİ TOPLAMA ÜRETİM İZLEME ve VERİMLİLİK SİSTEMİ
“Verimlilik İçin Profesyonel Çözümler” ACD KABLOSUZ VERİ TOPLAMA ÜRETİM İZLEME ve VERİMLİLİK SİSTEMİ ALİ KAFALI

2 ŞİRKET PROFİLİ 2004 yılında Eskişehir’ de kuruldu. Bursa ve İzmir illerinde Pazarlama ve Destek ofisleri de mevcuttur. Eskişehir Organize Sanayi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde bulunmaktadır. Yazılım, Elektronik ve Bilgi İşlem Danışmanlık alanlarında faaliyet göstermektedir. Acd Bilgi İşlem patenti kendisine ait ürünler olan: Kablosuz Veri Toplama Terminalleri Web TabanlıÜretim İzleme ve Verimlilik Takip Sistemi Yazılımı üretmektedir.

3 ŞİRKET PROFİLİ Ürettiği URT-V2 ve URT-V3 kablosuz veri terminallerinin
Faydalı Model CE Tasarım Tescil Garanti Hizmet Yeterlilik TSE ISO 9001:2008 belgelerine sahiptir. 15 yılın üzerinde bilgi işlem sektöründe deneyime sahiptir.

4 ÜRÜNLERİMİZ URT-V2 Fabrika içi, tezgah, CNC, PLC, Enjeksiyon gibi veri toplamak istenen tüm noktalara uyumludur. Database kontrollüdür. Üzerinde veri bulundurmaz. Barkod entegrasyonu ile kolay veri girişi sağlanır. Kolay ve esnek menü mevcuttur. Ekran üzerinde makine verimi, iş emri, operatör ismi, adet, fire gibi değerleri görmek mümkündür. Analog ve dijital giriş- çıkışları vardır. Kalite kontrol uygulamaları gerçekleştirilir. Kısayol tuşları ile hızlı veri girişi sağlar.

5 ÜRÜNLERİMİZ URT-V3 Fabrika içi, tezgah, CNC, PLC, Enjeksiyon gibi veri toplamak istediğimiz tüm noktalara uyumludur. Database kontrollüdür. Üzerinde veri bulundurmaz. Barkod entegrasyonu ile kolay veri girişi sağlanır. Basınç, sıcaklık, nem v.b. gibi ölçümleri gerçekleştirir. Analog ve dijital giriş- çıkışları vardır. Üzerinde kısayol tuşları mevcuttur. Operatör bağımsız veri toplar.

6 ÜRÜNLERİMİZ URT-V3 KABLOSUZ MERKEZ ALICI
Üretim sahasındaki kablosuz terminallerden gelen verileri toplayarak veri tabanına aktarır. Cihazlar arasında özel iletişim protokolü ile haberleşir. Normal kablosuz ağlar ile karışması, veri güvenlik tehlikesi söz konusu değildir. Acd Veri Toplama Yazılımı ile entegre çalışır. Veri toplama terminallerinin yönetimini gerçekleştirir. Server’ a comportlar üzerinden bağlanır. Fiziki konumlar göz önüne alınarak gerektiğinde altına ara merkez alıcılar tanımlanabilir. Aynı anda 255 terminal ile haberleşebilir.

7 ACD KABLOSUZ VERİ TOPLAMA SİSTEMİ NEDİR?
ACD Kablosuz Veri toplama sistemi endüstriyel ortamlardan üretim senaryosu dahilinde gerçekleşen üretimle ilgili verileri toplayıp, anlık olarak üretim izlenebilirliğini sağlayarak kayıpları önlemek amacıyla oluşturulmuş bir sistemdir. Tüm ERP sistemleri ile entegre çalışabilir. RF modülü tamamen ACD bilgi işlem tarafından üretilmiştir. TEYDEB projesidir. İletişim protokolü tamamen ACD bilgi işleme aittir. Diğer 2,4 Ghz iletişim protokolleri ile kesinlikle etkileşmez. URT-V2 ve URT-V3 kendi üzerlerinde veri bulundurmazlar.

8 SİSTEM TOPOLOJİSİ Acd Üretim İzleme ve Verimlilik Yazılımı
Merkez Alıcı URT-V2 ve URT-V3 Veri ToplamaTerminalleri

9 ÖRNEK UYGULAMA MAKİNE BOŞ DURUMDA ANA MENÜ İÇİN > ]
>ÜRETİME BAŞLAMA< Giriş Tuşu Operatör üretim yapacağı noktaya ulaştığında URT-V2 terminali yukarıda menüde olduğu gibi boş durumda beklemektedir. Operatör URT-V2 terminalinden üretime başlamak için ekranda bulunan giriş tuşuna basması gerekmektedir.

10 ÖRNEK UYGULAMA Operatör giriş tuşuna bastıkta sonra üretime başlama seçeneğini seçtikten sonra sırasıyla sicil ve iş emri bilgilerini el ile veya barkod yardımı ile giriş yapmalıdır. Girilen tüm bilgiler veritabanından anında kontrol edilmektedir. Yanlış veya eksik bilgi girişi yapılamamaktadır. Tüm bilgiler girildikten sonra URT-V2 ekranında sicil- iş emri-makine ismi - fire adedi Terminal IP kodu-fire adedi, sayaç ve saat bilgileri mevcuttur. SİCİL NO BARKODU OKUTUNUZ VEYA ELLE GİRİNİZ İŞ EMRİ NO BARKODU OKUTUNUZ VEYA ELLE GİRİNİZ SİCİL : ERKAN UYGUR İŞ EMRİ : P1 FİRE : 000 Sayaç: :05

11 ÖRNEK UYGULAMA DURUŞ KODU BARKODU OKUTUNUZ VEYA ELLE GİRİNİZ
SİCİL : ERKAN UYGUR İŞ EMRİ : P1 MAKİNA ARIZASI S: :05 Bir duruş veya arıza meydana geldiği zaman operatör URT-V2 terminali üzerinden F1 tuşuna basarak duruş kodunun girilmesini sağlar. Böylelikle sistem duruş konumuna geçer. Duruş veya arızayı bitirmek için F2 tuşuna basmak yeterlidir. Sistem otomatik olarak da duruşu bitirebilir.

12 ÖRNEK UYGULAMA FİRE ADETİ GİRİNİZ 004 FİRE NEDENİ BARKODU
OKUTUNUZ VEYA ELLE GİRİNİZ 001 Fire bilgilerini girmek için Terminal üzerinden F3 fonksiyon tuşuna basılır. Ekrana Fire adedini giriniz bilgisi gelir. Adet bilgisi girildikten sonra bizden fire sebebini ister. Fire sebep bilgisi girildikten sonra işlem tamamlanmış olur.

13 ACD WEB TABANLI ÜRETİM İZLEME VE VERİMLİLİK YAZILIMI
Acd Üretim İzleme ve Verimlilik Yazılımı “Green Efficiency” WEB tabanlı bir uygulamadır. Silverlight ile geliştirilmektedir. Tüm üretim tiplerine uyarlanabilen esnek bir yazılımdır. Anlık olarak üretimde gerçekleşen tüm duruş ,arıza, üretim adetleri, süreleri gibi bilgilerin izlenebildiği bir yazılımdır. Anlık Oee, Mtbf, Mttr gibi verimlilik performans açısından önemli değerler takip edilebilir raporlanabilir. Geriye dönük gerçekleşen hareketlerin raporları alınabilir.

14 ACD ÜRETİM TAKİP SİSTEMİ
Acd Kablosuz Veri Toplama, Üretim İzleme ve Verimlilik Sistemi İle; Üretim hattında bulunan tüm iş istasyonları personel ve iş emri bazında takip edilebilir. İş istasyonu, makine ve personel bazında kapasite ve verimlilik raporları detaylı olarak alınabilir. OEE, MTBF, MTTR gibi verimlilik açından önemli parametreleri anlık olarak görebilme sağlar. İzlenebilirlik sağlar. (Backward traceability) Makine ekipman koruyucu bakım zamanları tespit edilebilir. Personel bağımsız veri toplandığı için veri güvenliği maksimum seviyededir. İşçilik kayıp zamanları izlenerek giderilmesi yönünde çalışmalar yapılabilir. Planlanan ve gerçekleşen üretim bilgileri kontrol edilebilir. Sağlıklı planlama için gerekli bilgiyi ulaşmamızı sağlar.

15 ACD ÜRETİM TAKİP SİSTEMİ
Operasyon sürelerinizi optimize edebilirsiniz. Teknik ekibin makine arızalarına müdahale ve onarım sürelerini tespit edebilirsiniz. Detaylı arıza raporları alabilirsiniz. Personel verimliliği arttırır. SMS uyarı servisi ile anında müdahale imkanı sunar. Verilen tarih ve saat aralıkları içinde çalışma/durma grafikleri alabilirsiniz. İşletmeniz içinde oluşan verileri dilediğiniz şekilde ANDON bilgilendirme ekranları oluşturabilirsiniz. Periyodik raporlar otomatik mail adreslere gönderilir. Cep telefonlarına acil durum bilgileri mesaj olarak atılır.

16 ÖRNEK UYGULAMALAR Proje Tarihi : 2008 Terminal Sayısı : 15
Konu : PLC temelli makinelerinde database kontrollü otomasyon Proje Tarihi : 2007 Terminal Sayısı : 120 Konu : TPM uygulamalarında arızaların takibi Maximo bakım modülü ile entegrasyon. Proje Tarihi : 2010 Terminal Sayısı : 35 Konu : Ambalaj makinelerindan üretim adedi Otomatik fire sayımı Planlı ve Plansız duruş takibi Anlık OEE Andon paneller ile gösterim

17 ÖRNEK UYGULAMALAR Proje Tarihi : 2007 Terminal Sayısı : 30
Konu : Kesim ve Montaj Noktalarından üretim adedi Fire takibi Planlı ve Plansız duruş takibi Anlık OEE Andon paneller ile gösterim Proje Tarihi : 2011 Terminal Sayısı : 50 Konu : Eksantrik,HidrolikPreslerden üretim adedi Fire takibi Planlı ve Plansız duruş takibi Anlık OEE Kalıp takibi Andon paneller ile gösterim

18 REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI

19 İlginize Teşekkür Ederim.
SORU CEVAP İlginize Teşekkür Ederim. Sorular? İletişim Erkan UYGUR – Acd Bilgi İşlem Ltd. Şti OSB Teknoloji Bulvarı Teknopark Piramit I Eskişehir


"ACD KABLOSUZ VERİ TOPLAMA ÜRETİM İZLEME ve VERİMLİLİK SİSTEMİ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları