Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 Past Perfecti türkçe olarak açıklamak gerekirse Geçmişin Geçmişi olarak açıklayabiliriz.  Present Perfect Tense ile Past Perfect Tense arasındaki farkı.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " Past Perfecti türkçe olarak açıklamak gerekirse Geçmişin Geçmişi olarak açıklayabiliriz.  Present Perfect Tense ile Past Perfect Tense arasındaki farkı."— Sunum transkripti:

1

2  Past Perfecti türkçe olarak açıklamak gerekirse Geçmişin Geçmişi olarak açıklayabiliriz.  Present Perfect Tense ile Past Perfect Tense arasındaki farkı anlayabilmek için size bir kac örnek verece ğ im.

3  - I have never seen an elephant. (Daha önce hiç fil görmedim.)  Present Perfect Tense ile kurulan bu cümlede, cümleyi söyleyen ki ş inin daha önce hiç fil görmedi ğ i anla ş ılmaktadır.  - I had never seen an elephant. (Daha önce hiç fil görmemi ş tim.)  Past Perfect Tense ile kurulan bu cümlede ise, cümleyi söyleyen ki ş inin fili gördü ğ ü anla ş ılır. Yani bu cümleyi fili ilk kez gördü ğ ünde söyleyebilir.

4  [HAD] + [PAST PARTICIPLE]

5  I had played computer game.  We had studied German when us came Germany.

6  Past Perfect Continuous geçmi ş te ba ş ka bir eylemden önce gerçekle ş mekte olan eylemin sürecinden bahsederken kullanılır.

7  Subject + had + been + V³

8  The passenger at the bus stop were very angry. They had been waiting for the bus for 45 minutes.

9


" Past Perfecti türkçe olarak açıklamak gerekirse Geçmişin Geçmişi olarak açıklayabiliriz.  Present Perfect Tense ile Past Perfect Tense arasındaki farkı." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları