Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Kilo vermenin temel mantığı günlük hayatta harcanan enerjinin yiyeceklerle alınan enerjiden fazla tutulmasıdır. Vücut aradaki enerji farkını yağları parçalayarak.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Kilo vermenin temel mantığı günlük hayatta harcanan enerjinin yiyeceklerle alınan enerjiden fazla tutulmasıdır. Vücut aradaki enerji farkını yağları parçalayarak."— Sunum transkripti:

1

2 Kilo vermenin temel mantığı günlük hayatta harcanan enerjinin yiyeceklerle alınan enerjiden fazla tutulmasıdır. Vücut aradaki enerji farkını yağları parçalayarak elde edecektir.

3

4

5 Yasaklı Yiyecekler -Şeker ve Asit İçeren Her Türlü İçecek ( Kola, Meyve Suyu vb. ) -Her Türlü Yağda Kızartma -Bira ve Alkollü İçecekler -Şeker Özellikle Beyaz Şeker -Başta Çikolata Olmak Üzere Tüm Şekerli Ürünler -Kuruyemişler ve Patates Cipsleri -Her türlü hamurlu ve sütlü tatlılar

6 Üç ana ve üç ara öğününüz olmalı ki, kan şekeriniz dengelensin ve vücudunuz ana öğünlere tok başlasın. Günde en az 2-2,5 lt su içilmelidir.

7 Sebzeleri az kalorili diye biliyoruz. Salatalık, domates, marul, turp vb. sebzelerin kalorisi çok düşüktür ve sıfıra yakındır. Gün içerisinde sınırsız bir şekilde tüketilebilir.

8 Tüketilen her besinin bir kalorisi olduğu için sınırsız ya da rahatlıkla tüketileceği imajı yanlış olur. Kavun, karpuz, muz, incir ve kurutulmuş meyvelerden kaçınmak gerekir.

9

10 30 yaşındaki bir kişi için yağ yakabilmesi için faydalı nabız aralığını hesaplayalım. Maximum nabız 220-yaş 220-30 = 190 Maximum nabzın % 60 ‘ı 190*0,60 = 114 Maximum nabzın % 65 ‘ı 190*0,65 = 124 Maximum nabzın % 70 ‘ı 190*0,70 = 133 Yağ yakımı için nabzın 124 olması ve 114-133 arasında olması gerekir.

11 -Diyet kişiye uygun değildir -Yeterli spor ve egzersizler yapılmıyodur. - Yeterli su içilmiyordur.

12 Diyete başlayanlar başta iyi kilo verirler. Daha sonraları kilo verme hızı düşer hatta durur. Bu noktada sabırlı davranıp diyet ve spora devam edilmelidir. Kilo direnci Vücudun bir savunmasıdır ve Kilo ne kadar azsa vermekte o kadar zordur.


"Kilo vermenin temel mantığı günlük hayatta harcanan enerjinin yiyeceklerle alınan enerjiden fazla tutulmasıdır. Vücut aradaki enerji farkını yağları parçalayarak." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları