Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

(İNTERNET SAYFALARI YÖNETİMİ)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "(İNTERNET SAYFALARI YÖNETİMİ)"— Sunum transkripti:

1 (İNTERNET SAYFALARI YÖNETİMİ)
İSAY (İNTERNET SAYFALARI YÖNETİMİ) PROJESİ

2 İSAY (İnternet Sayfaları Yönetimi); internet ara yüzü ile yönetilen, hazır tasarımlar arasından kullanıcının istediğini seçip ve birimine ait hazır menü kalemlerine içerik girerek kendi internet sitesini oluşturabildiği bir yazılımdır.

3 Bakanlığın resmi internet sitesi (www. icisleri. gov
Bakanlığın resmi internet sitesi ( başta olmak üzere Bakanlık merkez birimleri ve taşra teşkilatına ait internet sitesi ihtiyaçlarını karşılamak için ayrı ayrı tasarım ve yazılım hazırlamanın yarattığı zaman kaybını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Tasarım eklenebilen, renk düzenleri üzerinde çalışılabilen, çok basit şekilde içeriği oluşturulup, yönetilebilen bir yapıya sahiptir. Sitelerin profesyonel bir görüntüye ve içeriğe sahip olabilmesi için İSAY Projesi geliştirilmiştir.

4 Proje, İçişleri Bakanlığı’nın, internet sitesi ihtiyacı olan;
1- Merkez Birimler, 2- Valilikler, 3- Kaymakamlıklar, 4- İl Özel İdareleri, 5- İl Nüfus Müdürlükleri, 6- İl Planlama Müdürlükleri, 7- İl Dernekler Müdürlükleri, 8- İl Afet ve Acil Durum Müdürlükleri, 9- İl Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezleri’ne Site hazırlanmasını kolaylaştırıcı yazılım ve sunucu bileşenleri bütünüdür.

5 Aşağıdaki tabloda İSAY’ a kayıtlı kurumların iller, ilçeler, birimler ve özel idareler bazında dağılımı gösterilmektedir.

6 Bilgi İşlem dairesi Başkanlığınca sağlanan bu hizmet İçişleri Bakanlığı kapsamında 682 kurum da 1023 yönetici tarafından kullanılmaktadır. Aşağıdaki tabloda 2008’ den 2012’ e kadar gelen talepler doğrultusunda gerçekleştirilen İSAY kurum kayıt sayıları gösterilmektedir.

7 İSAY Projesi ihtiyaç duyulan isteklere göre yenilenip gelişmeye devam etmektedir. Son örnek geliştirmelerden bir kaçı aşağıdaki gibidir; Menü Kalemi Silme, Site Haritası, AnaSayfa Script Ekleme, İSAY’a kayıtlı kurum istatistikleri, Web sayfalarının İstatistikleri; Ziyaretçi Sayısı, İçerik Sayısı, Menü Kalemi Sayısı, Galeri Sayısı, Galeri İçerik Sayısı, Yorum Sayısı,

8 İSAY ile tüm birimlerimizin web sitesi ihtiyaçları karşılanmış olacaktır.
Bütün sitelerin tek portal üzerinde izlenmesi mümkün olabileceğinden birbirlerinden bağımsız olarak bütün siteleri izlemek gibi bir sorun da yaşanmayacaktır. Ayrıca güvenli, kaliteli ve standart hizmet kalitesi ile e-İçişleri uygulamalarına entegre olması gibi kazançlar elde edilecektir.

9 Güvenlik NEDEN İSAY KULLANMALIYIZ?
Günümüz teknolojisi dikkate alındığında iletişim ve yayın aracı olarak bir internet sitesine sahip olma zorunluluğu hepimizin malumudur. Tüm devlet kurumları e-devlet‘e geçiş dönemi yaşarken vatandaşa hizmetin en kısa yoldan ulaştırılması amaçlı valilik ve kaymakamlıklarımızın en azından bir internet yayınına sahip olmaları gereği kaçınılmazdır. İSAY yazılımı sayesinde taşrada MS Word yazılımını ve interneti aktif olarak kullanan her personelin, bu yazılım ile internet sitesi oluşturup kullanabilmesi mümkün olacaktır. Güvenlik Yazılım Desteği Sağlanır Tasarım Desteği Sağlanır İçerik Desteği Sağlanır Veritabanı Desteği Sağlanır Modül Desteği Sağlanır

10 Tüm soru, görüş ve önerileriniz için İnternet, Yayın ve Portal Şubesi
teşekkürler Tüm soru, görüş ve önerileriniz için İnternet, Yayın ve Portal Şubesi


"(İNTERNET SAYFALARI YÖNETİMİ)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları