Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

(İNTERNET SAYFALARI YÖNETİMİ)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "(İNTERNET SAYFALARI YÖNETİMİ)"— Sunum transkripti:

1 (İNTERNET SAYFALARI YÖNETİMİ)
İSAY / 2 (İNTERNET SAYFALARI YÖNETİMİ) PROJESİ

2 İSAY (İnternet Sayfaları Yönetimi); internet ara yüz ile yönetilen, hazır tasarımlar arasından kullanıcının istediğini seçip ve birimine ait hazır menü kalemlerine içerik girerek kendi internet sitesini oluşturabildiği bir yazılımdır.

3 Proje, İçişleri Bakanlığı’nın, internet sitesi ihtiyacı olan;
1- Merkez Birim, 2- Valilik, 3- Kaymakamlık, 4- İl Özel İdareleri, 5- İl Nüfus Müdürlükleri, 6- İl Jandarma Komutanlığı, 7- İl Planlama Müdürlükleri, 8- İl Dernekler Müdürlükleri, 9- İl Strateji Geliştirme Müdürlükleri, 10- İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerine, 11- İl Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezlerine Site hazırlanmasını kolaylaştırıcı yazılım ve sunucu bileşenleri bütünüdür.

4 Bakanlığın resmi internet sitesi (www. icisleri. gov
Bakanlığın resmi internet sitesi ( başta olmak üzere Bakanlık merkez birimleri ve taşra teşkilatına ait internet sitesi ihtiyaçlarını karşılamak için ayrı ayrı tasarım ve yazılım hazırlamanın yarattığı zaman kaybını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Tasarım eklenebilen, renk düzenleri üzerinde çalışılabilen, çok basit şekilde içeriği oluşturulup, yönetilebilen bir yapıya sahiptir. Sitelerin profesyonel bir görüntüye ve içeriğe sahip olabilmesi için İSAY Projesi geliştirilmiş olup ihtiyaç duyulan güncellemelere göre projeye devam edilmektedir.

5 İSAY, Web sitesi isteyen alt kurumlar için merkezi içerik yönetim sistemi sağlayan bir hizmettir. Bilgi İşlem dairesi Başkanlığınca sağlanan bu hizmet İçişleri Bakanlığı kapsamında 593 kurum da 593 yönetici ve 254 editör tarafından kullanılmaktadır. Aşağıdaki tabloda 2008’ den 2011’ e kadar gelen talepler doğrultusunda gerçekleştirilen İSAY kurum kayıt sayıları gösterilmektedir.

6 Aşağıdaki tabloda İSAY’ a kayıtlı kurumların iller, ilçeler, birimler ve özel idareler bazında dağılımı gösterilmektedir.

7 NEDEN İSAY KULLANMALIYIZ?
Günümüz teknolojisi dikkate alındığında iletişim ve yayın aracı olarak bir internet sitesine sahip olma zorunluluğu hepimizin malumudur. Tüm devlet kurumları e-devlet‘e geçiş dönemi yaşarken valilik ve kaymakamlıklarımızın en azından bir internet yayınına sahip olmaları gereği kaçınılmazdır. İSAY yazılımı sayesinde taşrada MS Word yazılımını ve interneti aktif olarak kullanan her personelin, bu yazılım ile internet sitesi oluşturup kullanabilmesi mümkün olacaktır. Güvenlik Yazılım Desteği Sağlanır Tasarım Desteği Sağlanır İçerik Desteği Sağlanır Veritabanı Desteği Sağlanır Modül Desteği Sağlanır

8 İSAY ile tüm birimlerimizin web sitesi ihtiyaçları karşılanmış olacaktır. Ayrıca bütün sitelerin tek portal üzerinde izlenmesi mümkün olabileceğinden birbirlerinden bağımsız olarak bütün siteleri izlemek gibi bir sorun da yaşanmayacaktır. Ayrıca güvenli, kaliteli ve standart hizmet kalitesi ile e-İçişleri uygulamalarına entegre olması gibi kazançlar elde edilecektir.


"(İNTERNET SAYFALARI YÖNETİMİ)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları