Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SUDE ALGIN 3/C 575 Hava Ş artları Hava durumu, bizler için önemlidir. Çiftçi, sürücü ve denizci gibi bazı meslekleri yapanlar için hava durumu çok daha.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SUDE ALGIN 3/C 575 Hava Ş artları Hava durumu, bizler için önemlidir. Çiftçi, sürücü ve denizci gibi bazı meslekleri yapanlar için hava durumu çok daha."— Sunum transkripti:

1

2 SUDE ALGIN 3/C 575

3 Hava Ş artları Hava durumu, bizler için önemlidir. Çiftçi, sürücü ve denizci gibi bazı meslekleri yapanlar için hava durumu çok daha önemlidir. Bu kişiler hava durumunu sürekli takip etmek ve gerekli tedbirleri almak zorundadır.

4 Bizler de, karlı, sisli, yani kısacası kötü havalarda zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmamalıyız. Zorunlu hallerde de, güvenli taşıtları kullanmalıyız ve gerekli önlemleri almalıyız.

5 Örneğin karlı bir havada yola çıkacak olan sürücü, aracında mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı gibi malzemeleri bulundurmalıdır.

6 Karlı ve yağmurlu havalarda, okula gidip-gelirken, dikkatli olmalı, kaymaya karşı önlem almalıyız.

7 Sis de trafik kazalarına neden olabilmektedir.

8 Meteorolojinin yaptığı tahminler, her zaman doğru olmayabilir. Bu yüzden, tüm hava şartlarına hazırlıklı olmalıyız.

9

10

11

12


"SUDE ALGIN 3/C 575 Hava Ş artları Hava durumu, bizler için önemlidir. Çiftçi, sürücü ve denizci gibi bazı meslekleri yapanlar için hava durumu çok daha." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları