Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÇOKLU ZEKA ÇEŞİTLERİ www.siradisiannelik.com.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÇOKLU ZEKA ÇEŞİTLERİ www.siradisiannelik.com."— Sunum transkripti:

1 ÇOKLU ZEKA ÇEŞİTLERİ

2 7 ÇOK GEÇ OLABİLİR!

3 Çocuklarınızın yeteneklerini erkenden keşfetmeniz, kariyerlerinde daha çabuk yol almalarını sağlayacaktır. Bunun için bilmeniz gereken çocuğunuzun zeka türüdür. Yani, öğrenirken nasıl daha iyi öğrendiğidir.

4 1- BEDENSEL ZEKA ÇOCUĞUNUZ EĞER,
HER İŞİ YAPARKEN BEDENİNİ ORTAYA KOYUYORSA, DANS ETMEDE, SPORDA, EL BECERİLERİNDE İYİ İSE, TAKLİK YETENEĞİ VAR İSE, ÇOCUĞUNUZ, BEDENSEL ZEKAYA SAHİP DEMEKTİR. ONU- ONLARI BU ALANDA YÖNLENDİRMEK, HAYATTA DAHA BAŞARILI OLMALARINI SAĞLAYACAKTIR.

5 2- MÜZİKSEL ZEKA BU TÜR ÇOCUKLAR, MÜZİK YAPMA VE
ANLAMA KONUSUNDA GAYET İYİDİRLER. SESLE VE RİTİMLE DÜŞÜNMEYİ SEVDİKLERİ GİBİ ŞARKI SÖYLEMEKTEN, RİTİM TUTMAKTAN VE MÜZİK ALETİ ÇALMAKTAN ZEVK ALIRLAR.

6 3- MATEMATİKSEL ZEKA ÇOCUKLARINIZ, SAYILAR İLE KENDİLERİNİ İFADE ETMEKTEN ZEVK ALIYOR VE MANTIKLARI GELİŞMİŞ İSE, PROBLEM ÇÖZMEYİ, ORAGANİZASYON YAPMAYI, ŞEKİLLERİ SEVİYORLARSA ÇOCUKLARINIZIN MATEMATİKSEL ZEKALARI GELİŞMİŞ DEMEKTİR .

7 4- SÖZEL ZEKA ÇOCUKLARINIZIN DİL YETENEĞİ GELŞMİŞ VE KONUŞURKEN
KENDİLERİNİ RAHATLIKLA İFADE EDEBİLİYORLARSA, - İYİ DİNLEYİCİ VE İYİ KONUŞMACI İSELER, - AÇIKLAMA YAPMADA VE ÖĞRETMEDE İYİ İSELER, - ÇOK İYİ YAZI, ŞİİR, ROMAN VS. YAZIYORLARSA, - KELİMELERİ BİR KEZ GÖRDÜKLERİNDE KAVRIYORLARSA, ÇOCUKLARINIZIN SÖZEL ZEKASI GELİŞMİŞ DEMEKTİR.

8 5- GÖRSEL ZEKA ÇOCUĞUNUZ EĞER, RESİMLER İLE DÜŞÜNÜYORSA,
- RESİMLERE, HARİTALARA BAKMAKTAN VE TELEVİZYON İZLEMEKTEN HOŞLANIYORSA, - RESİM YAPMAKTAN, BİRŞEYLERİ TASARLAMAKTAN ZEVK ALIYORSA, ÇOCUKLARINIZIN GÖRSEL ZEKASI GELİŞMİŞ DEMEKTİR. ÇOCUKLARINIZ EN İYİ, GÖRSEL MATERYALLER İLE ÖĞRENİRLER.

9 6- KİŞİSEL- İÇSEL ZEKA BU TÜR ÇOCUKLARIN, KENDİLERİNİ SORGULAMA YETENEKLERİ GELİŞMİŞTİR. DOĞRULARININ VE YANLIŞLARININ NELER OLDUĞUNU GAYET İYİ BİLİRLER. KENDİ KENDİLERİNE OLMAKTAN VE ÇALIŞMAKTAN ZEVK ALIRLAR. EMPATİ YETENEKLERİ GELİŞMİŞTİR.

10 7- DOĞA DÜŞKÜNÜ ZEKA BU TÜR ÇOCUKLAR, İMKAN OLSA DOĞADA YAŞAMAK
İSTERLER. HAYVANALAR, BİTKİLER ONLARIN EN İYİ ARKADAŞIDIR. BİTKİ EKMEK, DİKMEK, BAHÇE İLE UĞRAŞMAK, HAYVANLARA BAKMAK, ONLARI TEDAVİ ETMEK, DOĞAYI KEŞFETMEK, EN ÇOK ZEVK ALDIKLARI KONULARDIR. DOĞAYA DAİR YAPILAN DENEYLERDE GAYET İYİDİRLER.

11 8- İNSANİ- SOSYAL ZEKA BU TÜR ÇOCUKLARIN İNSANİ İLİŞKİLERİ GELİŞMİŞTİR. SÜREKLİ TOPLUMUN İÇERİSİNDE AKTİF OLMAK İSTERLER. - DİNLEMEYİ SEVERLER, KARŞISINDAKİ İNSANIN DUYUDLARINI GAYET İYİ ANLARLAR VE KENDİLERİNİ ONLARIN YERİNE KOYMAYI İYİ BİLİRLER, - İNSANLARA YARDIM ETMEK, - GRUP İLE ÇALIŞMAK, FAALİYETLERE VE KULÜPLERE KATILMAK TAM DA ONLARA GÖREDİR.

12 BUNDAN SONRASINDA ANNE OLARAK, İYİ BİR GÖZLEMCİ OLUN VE ÇOCUKLARINIZ OKUL HAYATINA BAŞLAMADAN ONLARI, YETENEKLERİ DOĞRULTUSUNDA HAYATA HAZIRLAYIN. UNUTMAYIN; İŞ, EŞ VE AŞ SEÇİMİ HAYATTA VERİLEN EN ÖNEMLİ KARARLARDANDIR. ÇOCUKLARINIZIN SİZİN SEVDİĞİNİZ MESLEKLERİ DEĞİL DE KENDİ SEVDİKLERİ MESLEKLERİ YAPMALARI KONUSUNDA ONLARA DESTEK OLUN. “BIRAK OĞLUM YA, BOYA YAPIP DA BOYACI MI OLACAKSIN, BIRAK KIZIM YA NE YAZIP DURUYORSUN, YAZAR OLUP DA PARA MI KAZANACAKSIN” GİBİ LAFLAR İLE ÇOCUKLARINIZIN YETENEKLERİNİ ÖLDÜRMEYİN. Özlem P. ŞİNİK Sıra Dışı Annelik


"ÇOKLU ZEKA ÇEŞİTLERİ www.siradisiannelik.com." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları