Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER. AMAÇ Eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında, iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER. AMAÇ Eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında, iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması."— Sunum transkripti:

1 EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER

2 AMAÇ Eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında, iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması ve diğer okul/kurumlar tarafından model alınması.

3 HEDEF “Eğitimde İyi Örnekler” çalışması bütün eğitim personelinin “başvurularının birbirleriyle rekabet ettiği” ya da başvuruların “iyiden kötüye doğru sıralandığı” bir yarışma olmayıp, eğitim personelimizin geliştirdikleri iyi örnekleri birbirleriyle paylaşmalarına ve birbirlerine model teşkil etmelerine imkân sağlayarak eğitim-öğretim aktivitelerini ve materyallerini geliştirmeyi ve yaygınlaştırmayı hedeflemektedir

4 BAŞVURU KONULARI 1- Yenilikçi Eğitim Uygulama Örnekleri. 2- Dezavantajlı Öğrenci Ve Kesimlere Yönelik Uygulama Örnekleri. 3- Mesleki Eğitim Uygulama Örnekleri. 4- Anasınıfı Eğitimi Uygulama Örnekleri. 5- Türk Diline Katkı Sağlayan Okul Uygulama Örnekleri.

5 BAŞVURU KONULARI 6- Okul-Kurum, Sınıf ve Okul Bahçesi Uygulama Örnekleri. 7- Halkla İlişkiler ve İletişim Uygulamaları. 8- Alternatif Ders Materyali Geliştirme Örnekleri. 9- İdari Uygulama Örnekleri. 10- Özel Eğitim İle İlgili Uygulama Örnekleri. 11- Yöneltme-Yönlendirme ve Rehberlik.

6 BAŞVURU İŞLEMLERİ Katılımcı başvuruları 01 Mart–01 Nisan 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfasında ilan edilecek başvuru formu doldurularak projeye ait Powerpoint sunusu (ppt) varsa resimler ve diğer ekleri de hazırlanıp CD/DVD formatında hazırlanarak resmi yazıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Strateji Geliştirme Hizmetleri Bölümleri kanalıyla Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimine gönderilecektir.

7 2014-2015 ÖRNEK PROJELER

8

9 EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER 2016 YILI YARIŞMA TAKVİMİ KONULARBaşlama TarihiBitiş TarihiAÇIKLAMALAR Duyurunun yapılması 1 Ekim 201502 Kasım 2015 http://kmaras.meb.gov.tr/http://kmaras.meb.gov.tr/ web sayfasından. Başvuruların Alınması01 Mart 201601 Nisan 2016İl Milli Eğitim AR-GE birimi Kriter Değerlendirme Çalışmasının Yapılması 11 Nisan 201615 Nisan 2016 İl Seçici Kurulu tarafından yapılacaktır. İl Hakem Kurulu Tarafından Çalışmaların Değerlendirilmesi (Proje Sunumlarının Yapılması) 16 Mayıs 201620 Mayıs 2016 Sunumlar projeler için belirlenen gün ve saatlerde yapılacaktır. Dereceye Giren Projelerin Yayınlanması20 Mayıs 201627 Mayıs 2016 http://kmaras.meb.gov.tr/http://kmaras.meb.gov.tr/ web sayfasından.

10 BİLGİNİZE… PROJE İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARA İL MEM WEB (http://kmaras.meb.gov.tr) SİTESİ ARGE LİNKİNDEN ULAŞILABİLİR.http://kmaras.meb.gov.tr

11 İLETİŞİM KAHRAMANMARAŞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE BİRİMİ 0344 216 4690 0344 216 4692 arge46@meb.gov.tr projelerekibi46@meb.gov.tr Emre ARICI Proje İl Koordinatörü


"EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER. AMAÇ Eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında, iyi örnek olarak kabul edilen çalışmaların ortaya çıkarılması, yaygınlaştırılması." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları