Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

“Öfkeyle tehlike arasındaki mesafe kıldan incedir.”

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "“Öfkeyle tehlike arasındaki mesafe kıldan incedir.”"— Sunum transkripti:

1

2 “Öfkeyle tehlike arasındaki mesafe kıldan incedir.”

3 “Hayatın matemini tutmaktansa ona gülmek insana daha yakışır.” “Ona gülebiliyorsanız, onunla birlikte yaşayabilirsiniz.”

4 “İnsanların yanlış yanlarını tartışmak bunları derinleştirmekten başka bir işe yaramaz.” “İçine fikir yürüterek girmedikleri bir durumdan insanları fikir yürüterek çıkartamazsınız.”

5 “Lisanı geliştirmiş olmamızın nedeni, bence içimizin en derinlerinde yatan şikayet etme ihtiyacımızdır.” “Başkalarının yaşamına ışık kattığınızda bu ışık size de yansır.”

6 “Her kanıtın iki yanı olduğunu düşünmeyen birisi, muhtemelen bunlardan birine takılıp kalmıştır.” “ Tartışmacıların fikirleriyle birbirlerini ikna etmeyi başardığı bir münakaşaya daha hiç tanık olmadım.”

7 “İncelik, düşman yaratmadan sözünü söyleyebilme sanatıdır.”

8 “Gerçek konuşma sanatı sadece doğru şeyi doğru yerde söylemek değil, aynı zamanda yanlış şeyi dilin ucuna geldiği anda söylenmemiş bırakmaktır.” “Sözcükleri ağzınızdayken yutmak onları daha sonra yemekten daha iyidir.”

9 “Söylememiş olduğum bir şeyin zararını daha hiç görmedim.” “Akıl her şeyi harfiyen alır ve bir fikrin tersi üzerinde odaklanma yeteneği yoktur.”

10 “İşimiz geçmişin sorumluluğunu değil, geleceğin rotasını belirlemektir.” “Sorunları yerdeki delikler gibi görün. Kazıp derinleştirebileceğiniz gibi üzerine toprak atıp kapatabilirsiniz de.”

11 “Taş ve sopalar kemiklerimi kırabilir, ama sözler kalbimi kırar.”

12 11 “Yanlışlar keşiflere açılan kapılardır.” “Deneyimden bilgece yararlanırsanız hiçbir şey zaman kaybı değildir.”

13 “Kendi iradesine rağmen ikna olmuş birisi, ikna olmamış demektir.” “Hayat o kadar kısa değildir, nezaket için her zaman zaman bulunabilir.”

14 “ Yapamam sözcüğünü aklınızdan çıkarın” “Birisiyle derdini paylaşmak bazen ona bir şey vermekten daha değerlidir, çünkü para insanın benliğinin dışındaki bir şeyken, anlayış armağan etmek onun ruhuyla iletişim kurmak anlamına gelir.”

15 “Şeyleri oldukları gibi görmeyiz, kendi olduğumuz gibi görürüz.”

16 “Abartı kendini kaybetmiş hakikattir.” “Kendi başına iyi ya da kötü olan bir şey yoktur, bunu düşüncelerimiz yapar.”

17 “Bir dost, bizi gerçekten anlayan, sorunlarımızı gözden geçirirken bize kulak verme sıkıntısına katlanan bir kişi, dünyaya bakışımızı bütünüyle değiştirebilir.” “Hissediyormuş gibi yapmak, rol yapıyormuş gibi hissetmekten daha kolaydır.”

18 “Kelimeler tahripkar olabilir. Birbirimize nasıl hitap ediyorsak, sonunda birbirimiz hakkında da öyle düşünürüz. Ve bunun etkisi olur.” “Tartışma bilgi değiş tokuşu; münakaşa ise duygu değiş tokuşudur.”

19 “Hayatta öğrenmesi en zor şey, hangi köprüden geçmek hangi köprüyü yakmak gerektiğine karar verebilmektir.” “Tanrı bize; değiştirilmesi mümkün olmayan şeyleri sükunetle kabul etme inayetini, değiştirilmesi gereken şeyleri değiştirme cesaretini ve ikisini birbirinden ayırt edebilme bilgeliğini bağışlamıştır.”

20 “Size başarının değil ama başarısızlığın formülünü verebilirim: Herkese hoş görünmeye çalışın.” “Bir zaman, para, enerji ya da destek talebine her hayır dediğinizde, başka bir şeye evet diyorsunuzdur.”

21 “Sohbetlerdeki talihsizlik şudur ki, insanlar sözlerini nasıl sona erdireceklerini bilmeden sürdürürler.” “Dünyanın yarısı söyleyecek bir şeyi olan ama söyleyemeyen, öteki yarısı da söyleyecek bir şeyi olmayan ama durmadan konuşan insanlardan oluşur.”

22 “Güç ve güveni hep kendi dışımda arardım, ama bunlar insanın içinden gelir. Her zaman oradadırlar.”

23 Duruma olumlu beklentilerle yaklaşın. İtirazlarını önceden tahmin edip seslendirin. Bütün noktaları tek tek numaralandırın ve belgeleyin. İhtiyaçlarına yanıt verin ve onların dilini konuşun. Onları fikirlerinizi “denemeye” esinlendirin. “Cesaret, hayatın huzur bağışlamak için talep ettiği fiyattır.”

24

25 “Görüşünüzün çürütülmesi bir şey değildir; tabii eğer hatırlamaya devam ederseniz.” “Eğer bir problem görüyorsanız, bu sizin probleminizdir. Eğer birisinin bu konuda bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyorsanız, unutmayın ki siz de herkes kadar birisisiniz.”

26 “Rızamız olmaksızın hiç kimse aşağılık duygusuna kapılmamıza yol açamaz.” “Duygularınızı kontrol edin, yoksa onlar sizi kontrol eder.”

27 “En büyük özgürlüğümüz tutumumuzu seçme özgürlüğümüzdür.” “Hayat bir iskambil oyununa benzer. Elinize gelen kartlar determinizmi temsil eder; nasıl oynadığınızsa özgür iradenizi.”

28 “Huzurlu olmak, içe dönük örgütlü olabilme yeteneğidir; kafa karışıklığı, çatışma ya da karşıtlıklar ortasında iç sükunetinizi koruyabilmek demektir.”

29 “İnsanlar kendi durumlarıyla ilgili olarak her zaman koşulları suçlar. Ben koşullara inanmam. Bu dünyada yol alan kişiler, ayağa kalkıp istedikleri koşulları arayan ve bulamadıklarında yaratan insanlardır.”

30 Açıklamayın, geri yan- sıtın. Nutuk atmayın, dinleyin. İnsanlara taze bir başlangıç ve şans tanıyın. Terazinizi dengede tutun ve hayır deyin. Münakaşaları, “Bunu yapmayalım” diyerek sona erdirin.

31 “Ben olsam ne hissederdim?” diye sorarak öfkeyi empatiye dönüştürün. Açıklama yapmayın. KÖH Trenine atlayın. Kullanılacak Sözlerle aksilikleri yakın ilişkiye dönüştürün. Ne olursa olsun olumlu bir bakış açısı muhafaza edin.


"“Öfkeyle tehlike arasındaki mesafe kıldan incedir.”" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları