Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Tongue Fu – Sözlü Dövüş Sanatı ANLATICI : AHMET ÖZGÜR DOĞAN Tongue Fu – Sözlü Dövüş Sanatı ANLATICI : AHMET ÖZGÜR DOĞAN Tongue Fu (sözlü dövüş sanatı)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Tongue Fu – Sözlü Dövüş Sanatı ANLATICI : AHMET ÖZGÜR DOĞAN Tongue Fu – Sözlü Dövüş Sanatı ANLATICI : AHMET ÖZGÜR DOĞAN Tongue Fu (sözlü dövüş sanatı)"— Sunum transkripti:

1 Tongue Fu – Sözlü Dövüş Sanatı ANLATICI : AHMET ÖZGÜR DOĞAN Tongue Fu – Sözlü Dövüş Sanatı ANLATICI : AHMET ÖZGÜR DOĞAN Tongue Fu (sözlü dövüş sanatı)

2 -Hawai’li bir yazar (Maui’li) -İletişim Stratejisti -Dünya genelinde yarım milyonun üzerinde insana eğitim verdi / sunum yaptı -Bir çok firma’ya danışmanlık yapmaktadır (Cisco, Intel, Boeing...) http://www.intrigueagency.com/the-intrigue- institute/sam-horn/

3 - İnsanlararası iletişimde husumeti, anlaşmazlıkları ve yanlış anlamaları uyuma dönüştürmek -Sözlü çatışmalardan, ağız kavgalarından ve sinir patlamalarından kaçınmak -Sözünüzü, insanlarla huzurlu bir birlikteliğin aracı haline getirmek - Unutmanız gereken sözler ve kullanmanız gereken sözler -«Haklısınız» demenin muazzam dönüştürücü gücünden nasıl yararlanabiliriz? -SÖZEL ZORBA’larla nasıl başa çıkabiliriz? -Başkalarının bamteline dokunduğunuzda ne yapabilirsiniz? -Onurunuzu koruyarak münakaşalardan nasıl sıyrılabilirsiniz? -Ne diyeceğinizi bilmediğinizde ne diyebilirsiniz? -Susmayı kendi yararınıza nasıl kullabilirsiniz? -Duygularınızı nasıl kontrol edebilirsiniz? Kung Fu? Tongue Fu?

4

5 1-) Tepki Değil, Yaklaşım Gösterin 4-) İstediğinizi, İhtiyaç duyduğunuzu ve Hak Ettiğinizi Fazlasıyla Elde Edin 3-) Çatışmaları işbirliğine dönüştürün 2-) Unutulacak Sözler, Kullanılacak Sözler

6 1-) Tepki Değil, Yaklaşım Gösterin!!!

7 Tepki Değil, Yaklaşım Gösterin A- Kızgınlığı hızla aşmak (Ben olsam ne hissederdim?, İnsanlar niçin bu kadar zor? Peki Hata onlardaysa? Merhamet)

8 Tepki Değil, Yaklaşım Gösterin B- Zorlukları Nükteyle Karşılayın (Hayata gülmeyi öğrenin, Bamtelleriniz hangileri?)

9 Tepki Değil, Yaklaşım Gösterin C- İnsanlarla onların dertlerini konuşun (Terapistin Yöntemi,yansıtın, Paylamayın ses verin)

10 Tepki Değil, Yaklaşım Gösterin D- Şikayetleri anında sona erdirin (KÖH Hareketi, sihirli söz-haklısın)

11 Tepki Değil, Yaklaşım Gösterin E- Münakaşalardan zarif bir şekilde sıyrılın (Her 2 tarafında onurunu korumasına yardımcı olun, uzlaşamadığımız konusunda uzlaşalım)

12 Tepki Değil, Yaklaşım Gösterin F- Oyunun Adını koyun (Kapalıyı açık edin, Taktikleri açığa vurun)

13 Tepki Değil, Yaklaşım Gösterin G- Dilinizi Tutun (Zerafet dilin kontrol altında tutulmasıdır)

14 Tepki Değil, Yaklaşım Gösterin H- Ne söyleyeceğinizi bilmediğimizde ne söylemelisiniz? (Yapma deme, nasıl yapacağını söyle, soruya soruyla cevap verin,savunma!)

15 Tepki Değil, Yaklaşım Gösterin I- Hata değil, çözüm bulun (husumeti 1 el hareketi ile durdurun, nedenlerden sonuçlara gidin)

16 2-) Unutulacak sözler, kullanılacak sözler

17 Unutulacak sözler, kullanılacak sözler A- Kabul edin, münakaşaya girmeyin. (ama yerine ve)

18 Unutulacak sözler, kullanılacak sözler B- Eleştirmenlik değil, koçluk yapın. (yapmalıydın etmeliydin demeye son verin, Hatalardan ders çıkarın)

19 Unutulacak sözler, kullanılacak sözler C- Emretmeyin, rica edin. (mecbur olmak mı istemek mi?)

20 Unutulacak sözler, kullanılacak sözler D- «Yapamam Çünkü» Engelini Kaldırıp Atın (Yapacak birşey yok mu, Yoksa Yapabileceğim Bir şey var mı?)

21 Unutulacak sözler, kullanılacak sözler E- Problem’sizleşin (Bir problem var mı? Sorusu ile lafa başlama)

22 Unutulacak sözler, kullanılacak sözler F- Aşırılığa Gitmekten sakının (Abartmayın, nefret....)

23 3-) Çatışmaları işbirliğine dönüştürün.

24 Çatışmaları işbirliğine dönüştürün A- Kulak Verin (Aynı anda başka iş yapmak, göz teması, öne eğilin)

25 Çatışmaları işbirliğine dönüştürün B- Hayasız davranışa karşı kurallar (Süreli konuşma, söz alma, aynı anda konuşmama)

26 Çatışmaları işbirliğine dönüştürün C- Kavgaları Yatıştırın (Not alın, tek tek dinleyin)

27 Çatışmaları işbirliğine dönüştürün D- Açık bir kafayla yaklaşın (ona bir şans verin, korkular öğretilmiştir değiştirilebilir)

28 Çatışmaları işbirliğine dönüştürün E- Kontrolü Paylaşın (Seçenekleri koy kararı aldır, sürecin parçası haline getir)

29 4-) İstediğinizi, ihtiyaç duyduğunuzu ve hakettiğinizi fazlasıyla elde edin!!!

30 İstediğinizi, İhtiyaç duyduğunuzu ve Hak Ettiğinizi Fazlasıyla Elde Edin A- Muharebelerinizi kendiniz seçin (riskleri hesapla, yeni manzaralar mı yeni bir gözle bakmak mı)

31 İstediğinizi, İhtiyaç duyduğunuzu ve Hak Ettiğinizi Fazlasıyla Elde Edin B- Hayır Değin! (Terazi, ihtiyaçları dengede tutma, düşünmek için zaman isteyin)

32 İstediğinizi, İhtiyaç duyduğunuzu ve Hak Ettiğinizi Fazlasıyla Elde Edin C- Ustaca Çıkın (Adını söyle, konuşmayı durdur, anlattığını özetle, ustaca çık)

33 İstediğinizi, İhtiyaç duyduğunuzu ve Hak Ettiğinizi Fazlasıyla Elde Edin D- Güven duyun ve Öyle Davranın (Duruşunu değiştir, nefes al, durumu hayal et!)

34 İstediğinizi, İhtiyaç duyduğunuzu ve Hak Ettiğinizi Fazlasıyla Elde Edin E- İkna etmenin 5 yolu 1. Duruma olumlu beklentilerle yaklaşın 2. İtirazlarını önceden tahmin edip seslendirin 3. Bütün noktaları numaralandırın ve belgelendirin 4. Onların dilini konuşun 5. Onları fikirlerinizi denemeye esinlendirin.

35 İstediğinizi, İhtiyaç duyduğunuzu ve Hak Ettiğinizi Fazlasıyla Elde Edin F- Zorbalardan kopun (Size arzuladığınız ve hak ettiğiniz şekilde davranılması için, riskleri dikkate alarak sesinizi yükseltin, harekete geçin)

36 İstediğinizi, İhtiyaç duyduğunuzu ve Hak Ettiğinizi Fazlasıyla Elde Edin G- İnsanlara taze bir başlangıç olanağı verin (Kini ertele, karma’yı hatırla)

37 İstediğinizi, İhtiyaç duyduğunuzu ve Hak Ettiğinizi Fazlasıyla Elde Edin H- Duygularınızın Yönetimini üstlenin (Huzur Duvarı)

38 İstediğinizi, İhtiyaç duyduğunuzu ve Hak Ettiğinizi Fazlasıyla Elde Edin I- Olumlu bir bakış açınız olsun (Holocaust Victor Frankl – Man’s search for Meaning bütün zamanların en iyi 10 kitabı (USA kütüphaneciler birliği)

39 İstediğinizi, İhtiyaç duyduğunuzu ve Hak Ettiğinizi Fazlasıyla Elde Edin J- Nezaketten yaşatın (Koşulsuz Sevgi)


"Tongue Fu – Sözlü Dövüş Sanatı ANLATICI : AHMET ÖZGÜR DOĞAN Tongue Fu – Sözlü Dövüş Sanatı ANLATICI : AHMET ÖZGÜR DOĞAN Tongue Fu (sözlü dövüş sanatı)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları