Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TEOG (Temel Eğitimdem Ortaöğretime Geçiş Sınavı)

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TEOG (Temel Eğitimdem Ortaöğretime Geçiş Sınavı)"— Sunum transkripti:

1

2 TEOG (Temel Eğitimdem Ortaöğretime Geçiş Sınavı)

3 TEOG HANGİ DERSLERİ KAPSAMAKTADIR?  TÜRKÇE,  MATEMATİK,  FEN VE TEKNOLOJİ,  T.C. İNKILÂP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK,  DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ  YABANCI DİL derslerinin her iki dönemde yapılan sınavlardan bir tanesi MEB tarafından merkezi yapılacaktır.

4 Sınavların yapılacağı 2 gün eğitime ara verilecek olup öğrenciler İLK GÜN TÜRKÇE, MATEMATİK İLE DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ derslerinden İKİNCİ GÜN FEN VE TEKNOLOJİ, T.C. İNKILÂP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK İLE YABANCI DİL derslerinden kendi okullarında sınava gireceklerdir..

5 Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Modelinin Uygulaması (TEOG) ÖZEL VE DEVLET FEN LİSELERİ ÖZEL VE DEVLET ANADOLU LİSELERİ SOSYAL BİLİMLER VE ANADOLU ÖĞRETMEN LİSELERİ ANADOLU MESLEK LİSELERİ gibi okullara yerleşecekler.

6 Askeri okullara, polis kolejine sınavla girişler, kendi kurumlarınca belirlenen usul ve esaslara göre yürütülmektedir. Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Modelinin Uygulaması (TEOG)

7 Geçerli bir mazereti sebebiyle ortak sınava giremeyen öğrenciler için önceden belirlenen bir hafta sonunda MAZERET SINAVI yapılacaktır. mazeret sınavı, belirlenen sınav merkezlerinde olacaktır. Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Modelinin Uygulaması (TEOG)

8 Sınavlar her dönem iki okul gününe yayılarak yapılacak, o günlerde okullar tatil edilecek. Her dersten 20 soru sorulacak, 4 seçenekli soru sorulacak, Yanlış cevaplar doğru cevabı götürmeyecek, sadece doğru cevaplar dikkate alınarak 100 puan üzerinden öğrencilerin derslerden aldıkları puanlar hesaplanacaktır. Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Modelinin Uygulaması (TEOG)

9 Bu puanlar Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji ile Yabancı Dil için 2. yazılı yerine, diğer 2 ders için ise 1. yazılı yerine geçecektir.

10 ORTAK SINAV UYGULAMA TAKVİMİ SınıfDönemSınav Tarihleri Mazeret Sınavı Tarihleri 8. sınıfI. Dönem26-27 Kasım 2014 14-15 Aralık 2014 8. sınıfII. Dönem 28-29 Nisan 2015 10-11 Mayıs 2015

11 ORTAK SINAVLAR 1. GÜN OTURUMLARI DERS ADIBAŞLAMA SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ Türkçe 09.002040 DAKİKA Matematik 10.102040 DAKİKA Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi 11.202040 DAKİKA

12 ORTAK SINAVLAR 2. GÜN OTURUMLARI DERS ADIBAŞLAMA SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ Fen ve Teknoloji O9.002040 DAKİKA T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülü k 10.102040 DAKİKA Yabancı Dil11.202040 DAKİKA

13 SONUÇLARIN AÇIKLANMASI 1. DÖNEMOCAK 2015 2. DÖNEMHAZİRAN 2015

14 8 İNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİ ORTAK SINAVLARA GİRMEK İÇİN ÜCRET YATIRMAYACAKLARDIR. E-OKUL SİSTEMİNE KAYITLI 8 İNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİ ORTAK SINAVLARA GİRMEK İÇİN BAŞVURU YAPMAYACAKLARDIR. BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

15 Olağanüstü haller ve özel durumlar dışında 8 inci sınıfta öğrenim gören her öğrenci kendi okulunda sınava girecektir. Öğrencinin sınava gireceği sınıf ve sıra bilgisi e-okul ve veli bilgilendirme sistemi üzerinden yayımlanacaktır. Okul yöneticileri e-okul sisteminden, öğrenci velisi ise veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencinin hangi sınıf ve sırada sınava gireceğini görebilecektir. ORTAK SINAVLARA GİRİŞ YERİ

16 ÖĞRENCİLER OLAĞAN ÜSTÜ HALLER DIŞINDA SINAVLARA KENDİ OKULLARINDA GİRECEKLER SINAVDA GÖREVLENDİRİLECEK ÖĞRETMENLER KENDİ OKULLARINDAN FARKLI OKULLARDA GÖREV YAPACAKLAR Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Modelinin Uygulaması (TEOG)

17 SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

18 NOT İLE DEĞERLENDİRİLEN TÜM DERSLERİN YIL SONU PUANLARININ, O DERSİN HAFTALIK DERS SAYISI İLE ÇARPIMININ,HAFTALIK DERS SAATİ TOPLAMINA BÖLÜMÜ İLE ELDE EDİLEN PUANI İFADE EDER. YIL SONU BAŞARI PUANININ HESAPLANMASI (YBP)

19

20 SINAVI GERÇEKLEŞTİRİLEN 6 DERSTEN ALINAN PUANLAR, KENDİ AĞIRLIK KATSAYILARI İLE ÇARPILACAKTIR. ÇARPIMLARIN TOPLAMINDAN ELDE EDİLEN DEĞERİN, KATSAYILARIN TOPLAMINA BÖLÜNMESİYLE AOSP OLUŞACAKTIR. AĞIRLANDIRIKLANMIŞ ORTAK SINAV PUANI(AOSP)

21 DERSLERİN KATSAYILARI DERS ADIAĞIRLIK KATSAYISI Türkçe4 Matematik4 Fen ve Teknoloji4 Din K. ve Ah.2 T.C İnkılap Tar.T ve Ata.2 Yabancı Dil2 TOPLAM18

22 Öğrencilerin; 6, 7 ve 8 inci sınıf yılsonu başarı puanları (YBP) ile 8 inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı(AOSP) toplanacaktır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan(YEP) elde edilecektir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır. Ortaöğretime Yerleştirmeye Esas Puanın Hesaplanması (YEP)

23 ORTAÖĞRETİMDE ESAS ALINACAK PUAN HESAPLAMASI 6,7,8. sınıf Yıl Sonu Başarı Puanının Aritmetik ortalamasının %30 8. Sınıf Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı %70

24  Yerleştirmeye esas puan(YEP),öğrencinin bir sonraki eğitim kademesinde devam edeceği okulun belirlenmesinde kullanılacak  Öğrencilerin yaptıkları okul tercihleri puan esasına göre değerlendirilecek ve yerleştirme merkezi olarak elektronik ortamda gerçekleştirilecek ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ NASIL GERÇEKLEŞECEK

25 1. Ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı, 2. Sırasıyla 8, 7 ve 6 ıncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğü, 3. Tercih önceliği, Yerleştirmeye esas puanların eşit olması durumunda aşağıdaki öncelik sıralamasına göre yerleştirme yapılacaktır: 4. Okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı. PUAN EŞİTLİĞİ DURUMUNDA

26 DİNLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM… GKV ORTAOKULU REHBERLİK SERVİSİ


"TEOG (Temel Eğitimdem Ortaöğretime Geçiş Sınavı)" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları