Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

VÜCUMUZ VE BÖLÜMLERİ Coşkun Koleji İSTANBUL VÜCUMUZ VE BÖLÜMLERİ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "VÜCUMUZ VE BÖLÜMLERİ Coşkun Koleji İSTANBUL VÜCUMUZ VE BÖLÜMLERİ."— Sunum transkripti:

1

2 VÜCUMUZ VE BÖLÜMLERİ Coşkun Koleji İSTANBUL

3 VÜCUMUZ VE BÖLÜMLERİ

4 Vücudumuz üç (3) bölümden oluşur. Vücudumuz üç (3) bölümden oluşur. 1.Baş 1.Baş2.Gövde 3.Kollar ve Bacaklar

5 Başımızdaki Organlarımız Vücudumuzu yöneten beynimiz kafatasımızın içindedir. Vücudumuzu yöneten beynimiz kafatasımızın içindedir. Gözlerimiz, burnumuz, kulaklarımız ve ağzımız başımızda bulunur. Gözlerimiz, burnumuz, kulaklarımız ve ağzımız başımızda bulunur. Başımız boynumuzla gövdemize bağlıdır. Başımız boynumuzla gövdemize bağlıdır. (Boynumuz, başımızın hareket etmesini sağlar.) (Boynumuz, başımızın hareket etmesini sağlar.)

6 Gövdemizdeki Organlar Gövdemizde iç organlarımız vardır. Gövdemizde iç organlarımız vardır.*Akciğerler*Karaciğer*Kalp*Mide*Bağırsaklar

7 Kollar ve Bacaklar Omuzlarımızla bağlı iki(2)kolumuz vardır. Omuzlarımızla bağlı iki(2)kolumuz vardır. (Omuzlarımız,kollarımızın hareket etmesini sağlar.) Kolumuzda; dirsek, bilek ve el vardır. *Kalçamız, gövdemiz ile bacaklarımızı bağlar. Bacağımızda; diz, ayak bileği, ayak var. (Kollarımız ve bacaklarımız hareket etmemizi sağlar.)

8 SORU-1 Vücudumuzun bölümleri nelerdir? Vücudumuzun bölümleri nelerdir?

9 CEVAP-1 1.Baş2.Gövde 3.Kollar ve Bacaklar

10 SORU-2 Başımızda hangi organlar vardır? Başımızda hangi organlar vardır?

11 CEVAP-2 Başımızda; Başımızda;GözlerimizKulaklarımızBurnumuz Ağzımız ve vücudumuzu yöneten ‘Beynimiz’ vardır.

12 SORU-3 Boynumuz, vücudumuzun hangi bölümlerini birbirine bağlar? Boynumuzun görevi nedir? Boynumuz, vücudumuzun hangi bölümlerini birbirine bağlar? Boynumuzun görevi nedir?

13 CEVAP-3 Boynumuz, başımızı gövdemize bağlar. Boynumuz, başımızı gövdemize bağlar. Boynumuz, başımızın hareket etmesini sağlar. Boynumuz, başımızın hareket etmesini sağlar.

14 SORU-4 Gövdemizde hangi organlarımız vardır? Gövdemizde hangi organlarımız vardır?

15 CEVAP-4 Gövdemizde; Gövdemizde;AkciğerlerKaraciğerKalpMide Bağırsaklarımız gibi iç organlarımız vardır.

16 SORU-5 Omuzlarımız vücudumuzun hangi bölümlerini birbirine bağlar?Omuzlarımızın görevi nedir? Omuzlarımız vücudumuzun hangi bölümlerini birbirine bağlar?Omuzlarımızın görevi nedir?

17 CEVAP-5 Omuzlarımız, kollarımızı gövdemize bağlar. Omuzlarımız, kollarımızı gövdemize bağlar. Omuzlarımız, kollarımızın hareket etmesini sağlarlar. Omuzlarımız, kollarımızın hareket etmesini sağlarlar.

18 SORU-6 Kollarımızda ve bacaklarımızda hangi kısımlar vardır? Kollarımızda ve bacaklarımızda hangi kısımlar vardır?

19 CEVAP-6 Kollarımızda; Kollarımızda; dirsek, bilek ve el vardır. dirsek, bilek ve el vardır. *Bacaklarımızda; diz, ayak bileği ve ayak vardır. diz, ayak bileği ve ayak vardır.Açıklama: Kollarımız ve Bacaklarımız hareket etmemizi sağlarlar.


"VÜCUMUZ VE BÖLÜMLERİ Coşkun Koleji İSTANBUL VÜCUMUZ VE BÖLÜMLERİ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları