Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Omuz ve Kol için Gerdirme Hareketleri Aracın kapı kolunu ya da ayna demirini tutun ve omuz ve göğsünüzdeki gerilmeyi hissedene kadar kendinizi ters yönde.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Omuz ve Kol için Gerdirme Hareketleri Aracın kapı kolunu ya da ayna demirini tutun ve omuz ve göğsünüzdeki gerilmeyi hissedene kadar kendinizi ters yönde."— Sunum transkripti:

1 Omuz ve Kol için Gerdirme Hareketleri Aracın kapı kolunu ya da ayna demirini tutun ve omuz ve göğsünüzdeki gerilmeyi hissedene kadar kendinizi ters yönde çekin. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın. Resimdeki gibi kollarınızı başınızın arkasında birleştirmeye çalışın. Diğer elinizle dirsekten kolunuzu çekin. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın.

2 Omuz ve Kol için Gerdirme Hareketleri Aracın kapı kolunu ya da ayna demirini kolunuz göğsünüzün üzerinde çapraz duracak şekilde tutun ve çekin. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın. El avuçlarınızı aracın üzerine dayayın, kollarınızı gergin tutun, dirsekten kolunuzu katlamayın. Bu şekilde dizlerinizden eğilmeye çalışın. Göğüs, omuz ve kollarınızdaki gerilmeyi hissedin. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın.

3 Omuz ve Kol için Gerdirme Hareketleri Elinizde uyuşukluk, titreme başlarsa bu egzersizi uygulayın. Avuç içinizi aracın yan yüzüne dayayın, sırtınızı ve yüzünüzü araca doğru dönün, boynunuzu sabit tutun. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın. Bir elinizle diğer elinizin parmaklarını tutun ve gerdirin. 2-3 saniye bu şekilde bekleyin ve rahatlayıncaya kadar hareketi tekrarlayın.

4 Gövde ve Sırt için Gerdirme Hareketleri Ellerinizle belinizden tutun, sırtınızı geriye doğru gerdirin. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın. İki elinizi de aracın üzerine koyun ve vücudunuzu öne doğru iterken kollarınızla kendinizi geriye doğru itin. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın.

5 Gövde ve Sırt için Gerdirme Hareketleri Bir yere oturun, ellerinizle bileklerinizden tutun. Ayağa kalkmaya çalışın. Bacaklarınızdaki gerilmeyi hissedin. 5 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın. İki elinizle de ayak bileklerinizden tutun, sırtınızdaki gerilmeyi hissedin. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın.

6 Gövde ve Sırt için Gerdirme Hareketleri Ellerinizi aracınızın kenarına yerleştirin, vücudunuzu ileriye geriye doğru hareket ettirin. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın. Aynı hareketi resimdeki gibi ters tarafla da tekrarlayın.

7 Bacak İçin Gerdirme Hareketleri Bir yere oturun, bir elinizle bir ayağınızın ucundan tutun, diğer bacağınızı gergin tutun. Aynı hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın. Bacağınızı bir yere dayayın, diğer elinizle bacağınızın üzerine bastırın. Aynı hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın

8 Bacak İçin Gerdirme Hareketleri Ellerinizi aracın yanına dayayın, bir yandan kendinizi ellerinizle ileriye doğru iterken ellerinizle de geriye itin. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın. Elinizi aracın yanına dayayın, ayaklarınızı resimde gördüğünüz gibi çapraz yapın ve gerin. Aynı hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın

9 Bacak İçin Gerdirme Hareketleri Elinizi aracın yanına dayayın, diğer elinizle bacağınızı tutun ve gerilmeyi hissedinceye kadar çekin. Aynı hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın. Bacağınızı basamak, vb. dayayın, elinizle bacağınızı tutun ve ileriye doğru vücudunuzu gerdirin. Aynı hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın. 10-15 saniye bu şekilde bekleyin ve 2-3 kere hareketi tekrarlayın


"Omuz ve Kol için Gerdirme Hareketleri Aracın kapı kolunu ya da ayna demirini tutun ve omuz ve göğsünüzdeki gerilmeyi hissedene kadar kendinizi ters yönde." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları