Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ESNETME EGZERSİZLERİ Cemal KOLAY & Ceyhun İRİŞİK.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ESNETME EGZERSİZLERİ Cemal KOLAY & Ceyhun İRİŞİK."— Sunum transkripti:

1 ESNETME EGZERSİZLERİ Cemal KOLAY & Ceyhun İRİŞİK

2 Kalça Esnetme Egzersizleri Kalça Esnetme Egzersizleri

3 1. Bir bacağımız önde büküyoruz diğerini geriye doğru uzatıyoruz. 1. Bir bacağımız önde büküyoruz diğerini geriye doğru uzatıyoruz. 2.Arkada kalan bacağımızın parmak uçları yere dokunuyor. 2.Arkada kalan bacağımızın parmak uçları yere dokunuyor. 3. Ellerimizi kalçamıza koyuyoruz. 3. Ellerimizi kalçamıza koyuyoruz. 4.Nefes verirken yavaşça sağ kalçamızı yere doğru bastırıyoruz. 4.Nefes verirken yavaşça sağ kalçamızı yere doğru bastırıyoruz. 5. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve rahatlatıyoruz. 5. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve rahatlatıyoruz. 6. Aynı esnetme hareketini diğer bacak içinde yapıyoruz. 6. Aynı esnetme hareketini diğer bacak içinde yapıyoruz.

4 1. Sırt üstü yere yatıyoruz, dizlerimizi bükük kollarımız yana doğru açık. 1. Sırt üstü yere yatıyoruz, dizlerimizi bükük kollarımız yana doğru açık. 2. Nefes verirken yavaşça iki bacağımızı yana doğru alıyoruz ve omuzlarımız yere yapışık. 2. Nefes verirken yavaşça iki bacağımızı yana doğru alıyoruz ve omuzlarımız yere yapışık. 3. Esnetip 12 sn bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 3. Esnetip 12 sn bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 4. Aynı esnetme hareketini diğer yöne doğruda yapıyoruz. 4. Aynı esnetme hareketini diğer yöne doğruda yapıyoruz.

5 1. Sırt üstü yere yatıyoruz ve bir bacağımızı havaya kaldırıyoruz. 1. Sırt üstü yere yatıyoruz ve bir bacağımızı havaya kaldırıyoruz. 2. Nefes verirken havadaki bacağımızı yana doğru bastırıyoruz. 2. Nefes verirken havadaki bacağımızı yana doğru bastırıyoruz. 3. Esnetip 12 sn bekletiyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 3. Esnetip 12 sn bekletiyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 4. Aynı esnetme hareketini diğer bacak içinde tekrarlıyoruz. 4. Aynı esnetme hareketini diğer bacak içinde tekrarlıyoruz.

6 1. Sırt üstü yere yatıyoruz ve bir bacağımızı havaya kaldırıyoruz. 2. Nefes verirken havadaki bacağımızı yana doğru diğer bacağın üstüne bastırıyoruz. 3. Esnetip 12 sn bekletiyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 4. Aynı esnetme hareketini diğer bacak içinde tekrarlıyoruz.

7 1. Sırt üstü yere yatıyoruz. 2. Bir bacağımızı dizlerimizden büküp göğüs hizasına doğru çekiyoruz. 3. Elimizle dizimizi veya kalçamızı tutuyoruz. 4. Omuzlarımız ve başımız yerde kalıyor. 5. Esnetip 12 sn bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 6. Aynı esnetme hareketini diğer bacak içinde yapıyoruz.

8 1. İki ayağımız yerde sandalyede oturuyoruz. 2. Bir bacağımızı kendimize doğru kalça kısmıdan çekiyoruz. 3. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 4. Aynı esnetme hareketini diğer bacak içinde tekrarlıyoruz.

9 Bacak ve Ayak Esnetme Egzersizleri Bacak ve Ayak Esnetme Egzersizleri

10 1. 1. Bir ayağımız, diğer ayağımızın yaklaşık bir adım önünde ayakta duruyoruz. 2. 2. İki elimizi öndeki bacağımızın üstüne bastırıyoruz. 3. 3. Vücut ağrılığımızı yavaşça öne verirken, öndeki ayağımızda yavaş yavaş parmak ucuna doğru yükseliyoruz. 4. 4. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 5. 5. Aynı esnetme hareketini diğer bacak için de tekrarlıyoruz. 1. Ayakta iki elimiz dizlerimizde duruyoruz. Denge için gerekirse duvara yaslanabiliriz. 2. Ayak topuklarımız yere yapışık ve birbirine paralel. 3. Nefes veriyoruz ve yavaş yavaş dizlerimizi aşağıya doğru indiriyoruz (sırtımız dik ve topuklar yerde olacak). 4. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz.

11 1. 1. Bir bacağımızı uzatarak yere oturuyoruz. 2. 2. Topuğumuzu uzattığımız bacağa dokunacak şekilde büküyoruz. 3. 3. Nefes verirken elimizle parmak ucuna doğru uzanıyoruz. 4. 4. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 5. 5. Aynı esnetme hareketini diğer bacak içinde tekrarlıyoruz.

12 1. Duvardan yaklaşık iki adım önde duruyoruz. 2. Bir bacağımız önde bükük, diğerini arkaya doğru esnetiyoruz. 3. İki ayak topuğumuz da yerde kalıyor. 4. Vücudumuz dik ve başımız yukarda. 5. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz.

13 1. Sırt üstü yere uzanıyoruz ve iki bacağımızı topuklar yerde kalacak şekilde kalça ya doğru yaklaştırıyoruz. 2. Nefes alıyoruz ve bir bacağımızı yukarı doğru kaldırıyoruz.parmak ucunda elimizle tutuyoruz. 3. Nefes veriyoruz ve bacağımızı geriye doğru esnetiyoruz. 4. Aynı esnetme hareketini diğer bacak içinde tekrarlıyoruz.

14 1. 1. Bir bacağımızı uzatarak yere oturuyoruz. 2. Topuğumuzu uzattığımız bacağa dokunacak şekilde büküyoruz. 3. Nefes verirken iki elimizle parmak ucuna doğru uzanıyoruz. 4. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 5. Aynı esnetme hareketini diğer bacak içinde tekrarlıyoruz.

15 1. Sırt üstü yere uzanıyoruz ve iki bacağımızı topuklar yerde kalacak şekilde kalça ya doğru yaklaştırıyoruz. 2. Nefes alıyoruz ve bir bacağımızı yukarı doğru kaldırıyoruz.parmak ucunda elimizle tutuyoruz. 3. Nefes veriyoruz ve bacağımızı geriye doğru esnetiyoruz. 4. Aynı esnetme hareketini diğer bacak içinde tekrarlıyoruz.

16 Sırt ve Bel Esnetme Egzersizleri Sırt ve Bel Esnetme Egzersizleri

17 1. Dizlerimizin ve ellerimizin üstüne yerleşiyoruz. 2. Nefes alırken karın kısmımızı dışarı doğru ittiriyoruz. 3. Nefes verirken geri eski haline getiriyoruz.

18 1. Sırt üstü yere yatıyoruz. 2. Dizlerimiz bükerek ellerimizle bacaklarımızı göğüs hizasına doğru çekiyoruz. 3. Kalçamızı yavaşça yerden kaldırıyoruz. 4. Esnetip 12 sn bekliyoruz ve sonra bacaklarımızı uzatarak rahatlatıyoruz.

19 1. Dizlerimizin ve ellerimizin üstüne yerleşiyoruz. 2. Kollarımızı öne doğru uzatırken göğüs kısmını yere doğru indiriyoruz. 3. Nefes verirken omuzlarımızı öne doğru ittiriyoruz ve sırtımızı içe doğru alıyoruz 4. Esnetip 12 sn bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz.

20 1. Ayakta duruyoruz ve ellerimiz kalçamıza koyuyoruz. 2. Nefes verirken yavaş yavaş sırtımızı geriye doğru ittiriyoruz. 3. Esnetip 12 sn bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz.

21 1. Belimiz dik bir şekilde yere oturuyoruz. 2. Ayak topuklarımızı birbirine değdiriyoruz ve kalçaya doğru çekiyoruz. 3. Ellerimizi kafamızın arkasında kilitliyoruz. 4. Nefes verirken sağ dirseğimizi sağ dizimize doğru getiriyoruz( sol dirseğimiz ve omuzumuz geride kalacak). 5. Esnetip 12 sn bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz.

22 Kol ve Omuz Esnetme Egzersizleri Kol ve Omuz Esnetme Egzersizleri

23 1. Yere oturuyoruz ellerimizi kalçamızın arkasına yerleştiriyoruz. parmak uçları ileriyi gösteriyor ve bacaklarımız ileriye doğru uzanıyor. 2. Nefes verirken ellerimizle yavaş yavaş geriye kayıyoruz. 3. Esnetip 12 sn bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz.

24 1. Oturuyoruz veya ayakta duruyoruz. 2. Kollarımızı göğüs hizasına kadar kaldırıp dirseklerden büküyoruz. 3. Sol dirseğimizi sağ dirseğimizin iç kısmına yerleştiriyoruz. 4. Ellerimizin dış yüzeyi birbirine dokunuyor. 5. Nefes verirken el bileklerimizi dışarıya ve yere doğru ittiriyoruz. 6. Esnetip 12 sn bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz.

25 1. Oturuyoruz veya ayakta duruyoruz; bir kolumuzu arkaya doğru esnetiyoruz. 2. Diğer elimizle dirseğimizden tutuyoruz. 3. Nefes verirken kolumuzu sırtımıza doğru çekiyoruz. 4. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 5. Aynı esnetme hareketini diğer kolumuz içinde tekrarlıyoruz.

26 1. Oturuyoruz veya ayakta duruyoruz, bir kolumuzu başımızın üstünden geriye doğru bastırıyoruz. 2. Nefes verirken diğer elimizle dirsek kısmından bastırıyoruz. 3. Esnetip 12 sn bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 4. Aynı esnetme hareketini diğer kolumuz içinde tekrarlıyoruz.

27 1. Belimiz dik bir şekilde yere oturuyoruz. 2. Ayak topuklarımızı birbirine değdiriyoruz ve kalçaya doğru çekiyoruz. 3. Kollarımızı yukarı doğru kaldırıyoruz ve ellerimizin iç kısmını birbirine değdiriyoruz 4. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz.

28 1. Ayakta sırtımız duvara bakacak şekilde yerleşiyoruz. 2. Bir elimizle geriye doğru uzanıp duvara dokunuyoruz, ön kolumuz esnerken omuzlarımız dönüyor. 3. Nefes verirken ön kolumuzu esnetiyoruz. 4. Esnetip 12 sn bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz. 5. Aynı esnetme hareketini diğer kolumuz içinde tekrarlıyoruz.

29 1. Dizlerimiz üzerine, el parmaklarımız ileriyi gösterecek şekilde yerleşiyoruz. 2. Nefes verirken vücudumuzu öne doğru itiyoruz. 3. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz.

30 1. Oturuyoruz veya ayakta duruyoruz, el bileklerimizi birbirine doğru bastırıyoruz. 2. Bir elin alt kısmını diğer elin parmak uçlarına gelecek şekide yerleştirin. 3. Nefes verirken elimizin iç kısmıyla parmak uçlarına doğru bastırın. 4. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz.

31 1. Dizlerimiz üzerine, el parmaklarımız geriyi gösterecek şekilde yerleşiyoruz. 2. Nefes verirken vücudumuzu öne doğru itiyoruz. 3. Esnetip 12 sn. bekliyoruz ve sonra rahatlatıyoruz.


"ESNETME EGZERSİZLERİ Cemal KOLAY & Ceyhun İRİŞİK." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları