Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayan : Sündüz Çintan1 Sağlıklı Büyüyelim Büyüme Vücudumuzu tanıyalım Çevrenin,giysilerin ve yiyeceklerin temizliği Dengeli ve sağlıklı beslenme.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayan : Sündüz Çintan1 Sağlıklı Büyüyelim Büyüme Vücudumuzu tanıyalım Çevrenin,giysilerin ve yiyeceklerin temizliği Dengeli ve sağlıklı beslenme."— Sunum transkripti:

1

2 Hazırlayan : Sündüz Çintan1 Sağlıklı Büyüyelim Büyüme Vücudumuzu tanıyalım Çevrenin,giysilerin ve yiyeceklerin temizliği Dengeli ve sağlıklı beslenme Dinlenme ve oyun Aşı Hastalanınca neler yapılır Sağlık Slaytlarıhttp://hastaneciyiz.blogspot.com

3 Hazırlayan : Sündüz Çintan2 Büyüme

4 Hazırlayan : Sündüz Çintan3 Vücudumuzu Tanıyalım Vücudumuz üç bölümden oluşur. Baş Gövde Kollar ve bacaklar Sağlık SlaytlarıSağlık Slaytları sağlık

5 Hazırlayan : Sündüz Çintan4 Duyu Organlarımız Gözümüz-görmeyi Kulağımız- duymayı Burnumuz- koklamayı Dilimiz- tat almayı Derimiz- dokunmayı sağlar.

6 Hazırlayan : Sündüz Çintan5 Vücut Temizliği Yemeklerden önce ve sonra,tuvaletten önce ve sonra, oyun dönüşünde, ellerimizi bol sabunlu su ile yıkamalıyız.

7 Hazırlayan : Sündüz Çintan6 Vücut Temizliği El ve ayak tırnaklarımızı uzatmamalıyız. Haftada en az iki kere banyo yapmalıyız. Banyodan sonra temiz giysiler giymeliyiz.

8 Hazırlayan : Sündüz Çintan7 Dengeli ve Sağlıklı Beslenme Her çeşit besinden yeteri kadar yemeliyiz. Günde üç öğün yemek yemeliyiz. Öğünler arasında gereksiz yiyecekler yememeliyiz. Yiyeceklerimizin taze ve temiz olmasına dikkat etmeliyiz.

9 Hazırlayan : Sündüz Çintan8 Besinlerimiz Bitkisel besinler ; Elma, Armut, Patlıcan, Domates, Salatalık vb.

10 Hazırlayan : Sündüz Çintan9 Besinlerimiz Hayvansal besinler ; Et, Süt, Yumurta, Peynir, Balık, Tereyağı vb.

11 Hazırlayan : Sündüz Çintan10 Besinlerimiz Madensel besinler ; Su, Tuz vb.

12 Hazırlayan : Sündüz Çintan11 Dinlenme Ve Oyun Çalıştıktan sonra dinlenmeliyiz. Uyumak,kitap okumak,resim yapmak,spor yapmak, açık havada yürümek en iyi dinlenme şeklidir.

13 Hazırlayan : Sündüz Çintan12 Hastalanınca Neler Yapılır? Hastalandığımızda doktora gitmeliyiz. Doktorun verdiği ilaçları kullanmalıyız. Büyüklerimize sormadan hiçbir ilaç kullanmamalıyız.

14 Hazırlayan : Sündüz Çintan13 Aşı Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için aşı oluruz. Aşı olduktan sonra dinlenmeliyiz. Aşı ile vücudumuz hastalıklara karşı dirençli olur.

15 Hazırlayan : Sündüz Çintan14 Çevre temizliği Yerlere çöp atmayalım Temiz havada oynayalım. Odamızı ve sınıfımızı havalandıralım. Güneşten bol bol yararlanalım. Çevremizi temiz tutalım.


"Hazırlayan : Sündüz Çintan1 Sağlıklı Büyüyelim Büyüme Vücudumuzu tanıyalım Çevrenin,giysilerin ve yiyeceklerin temizliği Dengeli ve sağlıklı beslenme." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları