Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

5. SINIF 2. ÜNİTE: MADDE VE DEĞİŞİM. KAZANIMLAR 1.Buharlaşma ile suyun havaya döndüğü ve yağışlarla buharlaşmanın birbirini dengelediği çıkarımında bulunur.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "5. SINIF 2. ÜNİTE: MADDE VE DEĞİŞİM. KAZANIMLAR 1.Buharlaşma ile suyun havaya döndüğü ve yağışlarla buharlaşmanın birbirini dengelediği çıkarımında bulunur."— Sunum transkripti:

1 5. SINIF 2. ÜNİTE: MADDE VE DEĞİŞİM

2 KAZANIMLAR 1.Buharlaşma ile suyun havaya döndüğü ve yağışlarla buharlaşmanın birbirini dengelediği çıkarımında bulunur. 2.Su döngüsü ile yağış-buharlaşma dengesi arasında ilişki kurar.

3 Bu poster Nesrin Negiz tarafından Fen Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalında yer alan Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı dersi kapsamında hazırlanmıştır. Yeryüzündeki sular güneş ışınlarının etkisiyle su buharına dönüşür. Su buharı soğuk hava ile karşılaşınca çok küçük damlacıklara dönüşür. Bu damlacıklar bulutları oluşturur. Su buharı soğuyarak tekrar su damlacıklarını oluşturur. Atmosferde bulunan su buharı ani yoğunlaşmalar yaşarsa yağmur yağar Yoğunlaşma ortamı aniden ve aşırı soğursa su buharı direkt yoğunlaşma olmadan katı hale geçer. Buna da süblimleşme denir. SÜBLİMLEŞME


"5. SINIF 2. ÜNİTE: MADDE VE DEĞİŞİM. KAZANIMLAR 1.Buharlaşma ile suyun havaya döndüğü ve yağışlarla buharlaşmanın birbirini dengelediği çıkarımında bulunur." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları