Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Uzaktan Eğitimde Yayın Yolu ile Öğretim  Uzaktan öğretim için özel olarak hazırlanmış öğretim ünitelerinin Televizyon ve Radyo ortamı yolu ile öğrencilere.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Uzaktan Eğitimde Yayın Yolu ile Öğretim  Uzaktan öğretim için özel olarak hazırlanmış öğretim ünitelerinin Televizyon ve Radyo ortamı yolu ile öğrencilere."— Sunum transkripti:

1

2

3 Uzaktan Eğitimde Yayın Yolu ile Öğretim  Uzaktan öğretim için özel olarak hazırlanmış öğretim ünitelerinin Televizyon ve Radyo ortamı yolu ile öğrencilere ulaştırılması suretiyle yapılan öğretimdir

4 İşitsel Teknolojiler  Radyo  Telefon  Teyp-kaset  Telekonferans

5 Hem görsel hem işitsel yayın yolları  Televizyon Türkiye‘de ilk 1953 yılında televizyonla eğitim denenmeye başlamıştır. Anadolu Üniversitesi tarafından uzaktan eğitim ile yayın yapan TRT-Okul kanalı vardır.

6 TELEVİZYON İLE EĞİTİM  Öğrenciler dersleri televizyon izleyerek öğrenirler.  Tek yönlü eğitimdir.  Diğer teknolojilerden farkı hem görse hem işitsel olmasıdır.

7 Televizyon ile eğitimin sınırlılıkları  Etkileşim tek yönlüdür  Dönüt yoktur.  Küçük yaşlardaki öğrenciler.  Sosyal gelişime olumsuz etki.  Kaliteyi yakalamak zor ve pahalıdır.

8 Televizyon ile eğitimin üstünlükleri  Çocuklara çevrelerini tanıma ve bilgilerini geliştirme imkanı sunar.  Her yerde bulunabilecek teknoloji  Görüntülü olması  Büyük kitleleri ulaşım kolay.

9 RADYO İLE EĞİTİM

10  Ders radyodan anlatılır.  Her yerden sadece dinleyebilirler.  Öğrencilerin pasifliği  Dil öğretimi.

11 Uzaktan eğitimin üyeleri  Proje yöneticisi  Yapımcı-Yönetmen  Öğretim süreçleri tasarımcısı  Alan uzmanı  Senaryo yazarı  Eğitim psikoloğu  Ses uzmanı  Müzik efekt

12 Radyo ile öğretimin üstünlükleri  Büyük kitleler.  Maliyeti az.  Tekrar dinlenebilir.

13 Radyo ile öğretimin Sınırlılıkları  Tek yönlüdür.  Zaman alıcıdır.  Maliyeti fazladır.  Sadece dinlenebildiği için eğitim zor olur.  Zaman sınırlaması vardır.  Öğrenci katılım yapamaz.

14 Telekonferans ile öğretim  Ağ üzerinden farklı bölgelerde yaşayan üçten fazla kitlelerin toplantı yapmak için işitsel ya da işitsel-görüntü elektronik araçlar kullanarak iletişim kurmaları ya da konferans vermeleridir.

15 Telekonferans ile öğretimin üstünlükleri  Aynı anda birden fazla kaynak ve alıcı.  Yer sıkıntısı olmaz.  İnteraktif

16 Telekonferans ile öğretimin sınırlılıkları  Saat uyumsuzluğu  Teknik sorunlar.

17 Teyp ve ses kaseti  Ders esnasında teyp yardımıyla kaset üzerine bilgiler kaydedilir.  Daha önceden kaydedilmiş derslerin dinlenildiği ortamlardır. Ucuzdur, kullanımı kolaydır.

18 HAZIRLAYANLAR YRYS MOİDİN KYZY YAŞAR KARAPEHLİVAN ANADOLU ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ 2014


"Uzaktan Eğitimde Yayın Yolu ile Öğretim  Uzaktan öğretim için özel olarak hazırlanmış öğretim ünitelerinin Televizyon ve Radyo ortamı yolu ile öğrencilere." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları