Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Birol Akıner 20050270 www.teachertube.com. Teachertube’ın amacı öğretmenlerin eğitsel videoları paylaşacakları bir platform oluşturmaktır. Siteye eklenmiş.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Birol Akıner 20050270 www.teachertube.com. Teachertube’ın amacı öğretmenlerin eğitsel videoları paylaşacakları bir platform oluşturmaktır. Siteye eklenmiş."— Sunum transkripti:

1 Birol Akıner 20050270 www.teachertube.com

2 Teachertube’ın amacı öğretmenlerin eğitsel videoları paylaşacakları bir platform oluşturmaktır. Siteye eklenmiş olan video dosyası, projeksiyon ve bilgisayar ile öğretmenin sınıfta kullanabilmesine olanak sağlamaktadır. Böylece öğrenci katılamadığı dersleri daha sonra takip edebilmektedir. 2 TeacherTube Nedir?

3 Öğrenciler her an istedikleri dersi izleyebilir, çektikleri video dersleri hızlıca paylaşabilir, dersi anlayana kadar inceleyebilirler.Bu siteyi öğrencilere büyük bir anlamda yardımcı bir site olarak değerlendirebiliriz. Öğretmenler ve Öğrenciler ders videolarını Upload ederek arşivi de güçlendiriyor ve öğrenimi daha kalıcı hale getirmektedirler. Ayrıca Resim,Ses Dosyası,Doküman gibi dosyaları da paylaşabilirler. 3 TeacherTube Nedir?

4 İleriki öğretmenlik yaşamımızda; Öğretmenlere ve Öğretmen adaylarına çok büyük bir kolaylık sağlayacağını düşünüyorum.Öğretmenler burada ders videolarını paylaşabilirler ve öğrenciler de evlerinde öğrenime devam edebilirler. Sınıfta anlamadıklarını evde pekiştirebilir ve konuyu iyice anlayabilirler. Daha sonra öğrenciler sınıfa konuya hakim bir şekilde gelince öğretmen de daha iyi konularını işleyebiliyor. 4 TeacherTube Nedir?

5 TeacherTube sayfasının genel bir görünümü. Genel Görünüm Anasayfa Facebook’taki HayranlarıFotoğraflar 5

6 Free Sign Up yazan yere tıklıyoruz ve Karşımıza bu ekran geliyor.Burada Kullanıcı Adımızı,Şifremizi,sonra şifremizi doğrulamamız için tekrar şifremizi,daha sonra email adresimizi,Adımızı,Soyadımızı,Cinsiyetimizi,Doğum Tarihimizi,Ülkemizi sırasıyla yazıyoruz. Öncelikle Siteye Üye Olalım 1.Adım Kayıt Ekranı 6

7 Öncelikle Siteye Üye Olalım 2.Adım Bu ekranla karşılaştığımız zaman üyelik işlemimiz neredeyse tamamlanmış demektir. Burada CONTINUE tıklayarak devam ediyoruz. 7

8 UPLOAD yapalım Burada Title Kısmına Videomuzun adını yazıyoruz. Daha sonra DESCRİPTİON kısmına açıklama yazıyoruz ve Videomuz için bir kategori seçiyoruz. 8

9 Continue… 9 Public veya Private özelliklerinden birini seçiyoruz ve videomuza yorum yapmalarını isteyip istemediğimizi seçiyoruz. Ve CONTINUE tıklıyoruz.

10 Son olarak… 10 BROWSE tıklayarak istediğimiz video dosyasını seçiyoruz ve UPLOAD seçeneğine tıklıyoruz…

11 11 Upload İşlemi…


"Birol Akıner 20050270 www.teachertube.com. Teachertube’ın amacı öğretmenlerin eğitsel videoları paylaşacakları bir platform oluşturmaktır. Siteye eklenmiş." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları