Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği RG Değişiklik Sayı Tarih

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği RG Değişiklik Sayı Tarih"— Sunum transkripti:

1 MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği RG Değişiklik Sayı 28758 Tarih 07.09.2013
30 Kasım 2006

2 MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği
Özürsüz devamsızlık 10 gün olarak değiştirilmiştir. Velinin yazılı beyanı özür belgesi kapsamında değerlendirilerek devamsızlıkta velinin takip ve sorumluluğunun önemi artırılmıştır. Günlük toplam ders saatinin yarısından fazla derse gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır. Özürsüz olarak art arda iki gün ve daha fazla devamsızlık yapan veya okula geldiği halde derse girmeyen öğrenciler hakkında disiplin işlemi uygulanacaktır. Devamsızlık yapan öğrencinin velisine hemen bilgi verilecektir.

3 Dönem ve Yıl Sonu Puanı Artık 5lik not sistemi geçerli değil 100’lük puan sistemi geçerli olacaktır. Başarı puanı 45 den 50 puana yükseltilmiştir. Yeni puan sistemi aşağıdaki gibi düzenlenmiştir. Puan Derece Pekiyi İyi Orta Geçer Geçmez

4 MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği
İki dönem puanının aritmetik ortalaması en az 50 olan öğrencilerin başarılı sayılmalarına ve sınıf geçmelerine imkân verilmiştir. Öğrenci başarısının değerlendirilmesinde; Her dersten en az 1 performans çalışmasına ve en az 1 dersten proje çalışmasına yer verilmiştir. Performans çalışması öğrencilerin çalışmalarını, derse aktif katılımlarını,ödev ve quizlerini ve dersle ilgili çalışmalarını kapsar. Ortak Sınavlara katılmayan ve Özrü okul yönetimince kabul edilen öğrenci okulun belirleyeceği bir zamanda ve önceden duyurularak bir defaya mahsus telafi sınavına alınır.

5 MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği
Doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden, sınıf bazında başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar ile alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten başarısız olanların sorumlu olarak sınıf geçmelerine imkân verilmiştir. Ortalama yükseltme sınavları kaldırılmış, sorumluluk sınavları ise ilgili dersin öğretmeni tarafından yılda iki kez (kasım-nisan) yapılacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.

6 MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği
Hazırlık sınıfında İngilizce ve Türkçe sınavında başarılı olup Hazırlık sınıfı okumadan 9.sınıfa devam etme baraj puanı 55’den 70’e yükseltilmiştir. Karne e-karne olarak düzenlenecek, e-okuldan görülebilecek isteyen öğrencilere onaylanmış bir kopya verilecektir.

7 MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği
Topluma hizmet çalışmaları teşvik edilmiştir. Ödül ve Disiplin Yönetmeliğinde ve uygulamalarında bir Tasdikname ifadesinin okul değiştirme olarak değiştirilmesi haricinde bir değişiklik yapılmamıştır İkili kültür anlaşmaları çerçevesinde öğrenci değişim programına göre yurt dışına gidip dönen öğrencilerin kayıt kabul ve nakillerine ilişkin hükümlere yer verilmiştir. Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün dönemlerinde takdir belgesi alan öğrencilere üstün başarı belgesi verilmesine ilişkin hükme yer verilerek, iftihar listesine işlerlik kazandırılmıştır.


"MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği RG Değişiklik Sayı Tarih" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları