Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İKTİSAT Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş -. Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Kimdir Bu Girişimci?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İKTİSAT Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş -. Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Kimdir Bu Girişimci?"— Sunum transkripti:

1 İKTİSAT Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş -

2 Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Kimdir Bu Girişimci?

3 Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Girişimcilik girişimci kişinin fırsatları görerek, risk alarak, öncü ve rekabetçi olarak gerçekleştirdiği bir değer yaratma sürecidir. Girişimci ise kazanç elde etmek üzere emek, sermaye, doğal kaynaklar ve teknolojiyi örgütleyerek kendi işini kuran kişidir. Kimdir Bu Girişimci?

4  Yenilikçi ve yaratıcı olmak  Risk almak  Öncü olmak  Rekabetçi düşünmek Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Girişimciliğin Unsurları

5  Bağımsızlık isteği  Başarma duygusu  Saygınlık elde etme  Kâr elde etme  Kişisel gelişim Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Neden Girişimci Oluyorlar?

6  İşsizlik sorunu  Ekonomik büyüme  Sermaye birikimi sağlama  Rekabet ortamı Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Neden Bu Kadar Önemli?

7  Yeni ürünler, yeni pazarlar ve yeni satış yöntemleri yaratma  Bilimsel ve teknolojik gelişmeyi destekleme Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Neden Bu Kadar Önemli?

8  Sorumluluk yükü  Sınırlı kaynak  İş stresi  Uzun çalışma saatleri Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Girişimciyi Bekleyen Zorluklar

9  Başarısızlık korkusu  Sağlık sorunları  Aile sorunları Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Girişimciyi Bekleyen Zorluklar

10  Fırsatlar nerededir?  Bu fırsatlardan nasıl yararlanabilirim?  Hangi kaynaklara ihtiyaç var?  En uygun örgütsel yapı hangisidir? Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Nereden Başlamalıyım?

11 Hayatında hiçbir hata yapmamış kişi, yeni hiçbir şey denememiştir. Albert Einstein Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş

12 Fotoğraflar ve Grafik Çalışmaları © Andres Rodriguez, © Maksym Yemelyanov - Fotolia.com


"İKTİSAT Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş -. Girişimcilik - Girişimciliğe Giriş Kimdir Bu Girişimci?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları