Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İKTİSAT Girişimcilik - İş Stratejisi -. Girişimcilik - İş Stratejisi  İş hayatının her alanında rekabet artıyor ve rakipler hızla çoğalıyor.  Şirket.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İKTİSAT Girişimcilik - İş Stratejisi -. Girişimcilik - İş Stratejisi  İş hayatının her alanında rekabet artıyor ve rakipler hızla çoğalıyor.  Şirket."— Sunum transkripti:

1 İKTİSAT Girişimcilik - İş Stratejisi -

2 Girişimcilik - İş Stratejisi  İş hayatının her alanında rekabet artıyor ve rakipler hızla çoğalıyor.  Şirket sırları ortadan kalkıyor ve taklit artıyor.  Yeni fikirler, buluşlar büyük bir hızla yayılıyor, evrenselleşiyor. Neden Gerekli?

3  Bilgi hızla eskiyor ve bilgi kirliliği artıyor.  Üretim kapasitesini arttırarak kolay büyümek zorlaşıyor.  Müşteriler sabırsızlaşıyor; daha hızlı, daha kaliteli ve daha ucuz ürünler satın almak istiyor. Girişimcilik - İş Stratejisi Neden Gerekli?

4 Rekabetçi strateji, farklı olmak demektir. Aynı müşteriye, rakiplere oranla çok daha farklı yararlar sunabilme sanatıdır. Girişimcilik - İş Stratejisi Unutmayın!

5 Tehdit ve fırsatları saptamak için dışarıya bakın! Girişimcilik - İş Stratejisi Birinci Adım

6 Kaynaklar, kapasite ve uygulamalar için içeriye bakın! Girişimcilik - İş Stratejisi İkinci Adım

7 Tehdit ve fırsatları hedef alan stratejiler düşünün! Girişimcilik - İş Stratejisi Üçüncü Adım

8 Stratejiyi destekleyici faaliyetler arasında tam uyum sağlayın! Girişimcilik - İş Stratejisi Dördüncü Adım

9 Uyumlu bir ilişki ağı kurun! Girişimcilik - İş Stratejisi Beşinci Adım

10 İş stratejinizin oturacağı sandalyeyi seçin! Girişimcilik - İş Stratejisi Altıncı Adım

11 Uygulamaya hazır olun! Girişimcilik - İş Stratejisi Yedinci Adım

12 Oluşturulan iş stratejisi ilk aşamada isabetli olmayabilir. Buna hazırlıklı olunmalı, hızla strateji değişikliğine gidilmelidir. Başarılı girişimciler değişikliği iyi kavrayabilen ve hızla strateji değiştirebilen kişilerdir. Girişimcilik - İş Stratejisi Unutmayın!


"İKTİSAT Girişimcilik - İş Stratejisi -. Girişimcilik - İş Stratejisi  İş hayatının her alanında rekabet artıyor ve rakipler hızla çoğalıyor.  Şirket." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları