Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

STANDART DOSYA PLANI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "STANDART DOSYA PLANI."— Sunum transkripti:

1 STANDART DOSYA PLANI

2 STANDART DOSYA PLANI MEVCUT DURUM Kamu kurum ve kuruluşlarınca elektronik ortamda veya evrak düzeninde oluşturulan belgelerin dosyalanmasında genel bir yöntem belirlemek amacıyla Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda “Standart Dosya Planı” çalışmaları başlatılmış ve Kamu Kurum ve kuruluşlarının kendi “Ana Hizmet Birimlerine İlişkin Dosya Planı” nı hazırlamaları 11/06/2002 tarih ve B PPG sayılı yazı ile talimatlandırılmıştır. tarih ve 8880 sayılı Başbakanlık yazısı üzerine Bakanlığımızca Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevlendirilmiştir.

3 Başbakanlığın, 24 Mart 2005 tarihli ve 2005/7 sayılı genelgesi ile Standart dosya planının uygulanması istenmiştir Başkanlığımızca yapılan çalışmalar neticesinde; tarih ve 631 sayılı Bakanlık Genelgesi ile “İçişleri Bakanlığı Standart Dosya Planı” oluşturularak Merkez Birimlerine, 81 İl Valiliğine ve Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğüne bildirilmiştir Ayrıca, tarih ve 234 sayılı yazımız ile Standart Dosya Planına Belediye ve İl Özel İdareleri konu grupları ilave edilerek ve 968 sayılı yazımız ile bütün birimlerimize tebliğ edilmiştir Tüm haberleşme kodları Strateji Başkanlığı’nca belirlenmekte ve Başkanlığımızca uygulanmaktadır. STANDART DOSYA PLANI MEVCUT DURUM

4 Genel İşler, (Ortak Alanlara Ait Dosya Planı)
STANDART DOSYA PLANI MUHTEVİYAT Genel İşler, (Ortak Alanlara Ait Dosya Planı) Ana Hizmet Faaliyetleri, (Bakanlığımıza Ait Dosya Planı) Danışma-Denetimle ilgili Faaliyetler, (Ortak Alanlara Ait Dosya Planı) Yardımcı Hizmetlerle İlgili Faaliyetleri, (Ortak Alanlara Ait Dosya Planı)

5 STANDART DOSYA PLANI MUHTEVİYAT Ortak Alanlara Ait Dosya Planı ; Genel İşler, Danışma- Denetimle ilgili Faaliyetler ve Yardımcı Hizmetlerle İlgili Faaliyetler den oluşmakta olup kamu, kurum ve kuruluşları tarafından ortak kullanılan alanlardır. Kamu, kurum ve kuruluşlarınca gelen talepler doğrultusunda Standart Dosya Planı ortak alanlar Başbakanlık, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilip revize edilmekte ve duyurulmakta. Bu duyuruya istinaden kamu,kurum ve kuruluşlarınca yılbaşı itibari ile güncellenerek ilgili Birimce duyurulmaktadır. Ana Hizmet Faaliyetleri; Bakanlığımız kullanımına ait olup, Birimlerden gelen talep doğrultusunda Başkanlığımızca işlem yapılmakta ve her yılbaşı itibari ile güncellenip, yayınlanmaktadır.


"STANDART DOSYA PLANI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları