Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Pedagojiformasyon.com.  Paylaşmanın insan için bir ihtiyaç ve erdem olduğunun farkında olur.  Dini ve milli bayramların ne zaman ve nasıl kutlandığını.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Pedagojiformasyon.com.  Paylaşmanın insan için bir ihtiyaç ve erdem olduğunun farkında olur.  Dini ve milli bayramların ne zaman ve nasıl kutlandığını."— Sunum transkripti:

1 pedagojiformasyon.com

2

3  Paylaşmanın insan için bir ihtiyaç ve erdem olduğunun farkında olur.  Dini ve milli bayramların ne zaman ve nasıl kutlandığını açıklar.  Sevinç ve üzüntülerin paylaşılmasında milli ve dini bayramlarımızın önemini yorumlar.  Ramazan ayının sevinç ve heyecanla karşılandığını fark eder.  Toplumumuzda önem verilen bazı gün ve geceleri öğrenir.  İnsanları iyilikle anmaya, zor durumda olanlara yardıma, hastaları ziyaret etmeye istekli olur.  Toplumdaki engellilere sevgi ile bakar ve onların sorunlarına çözüm önerileri geliştirir.

4 1. Paylaşmak bir ihtiyaç ve erdemdir 2. Sevinçlerimizi paylaşalım 2.1.Bayramlar sevinçli günlerimizdir 2.1.1. Dini bayramlarımız 2.1.2. Milli bayramlarımız 2.2. Kandil gecelerimiz 2.3.Diğer önemli günlerimiz 2.3.1. Cuma günü bütün müslümanlar için önemlidir 2.3.2. Ramazan ayını sevinç ve heyecanla karşılarız 3.Üzüntülerimizi de paylaşalım 3.1. Hastaları ziyaret ederiz 3.2. Geçmişlerimizi anarız 3.3. Zor durumda olanlara yardım ederiz

5

6 A.Ü. İ.F.

7 Öğretmen sınıfa elinde pasta ile girse kendisi pastadan yese ve sadece birkaç öğrenci ile paylaşsa ve size o pastadan vermese..!!! Ne hissedersiniz? Öğretmenin yerinde siz olsanız ne yaparsınız? En son birisiyle neyinizi paylaştınız?

8 Doğum gününüzdesiniz, merakla arkadaşlarınızın gelmesini bekliyorsunuz. Ama akşama kadar hiç kimse gelmiyor ve kimse doğum gününüzü bir telefonla dahi tebrik etmiyor..!!! Bu durumda ne hissederdiniz?

9 ÜZGÜNÜM Üzüntü nedir? Üzüntümü paylaşamadığımda… En çok nelere üzülürüm?

10 DOSTLUĞUN ANAHTARIDIR.

11

12  Vaktiyle köyün birinde bir ihtiyar vardı. Bu ihtiyara herkes “Misafir Dede” derdi. Neden bu isimle anıldığını kimse bilmezdi. Fakat herkes onu çok severdi. Çünkü o herkese yardım ederdi. İnsanlara sürekli paylaşmayı tavsiye ederdi. Çünkü bu bütün insanlara yardım edip o köyün mutlu olmasını sağlayan Misafir Dede, kücükken annesini ve babasını kaybetmişti. Kimsesi yoktu. Uzun yolculuktan sonra bir kış gecesinde yolda rastladığı Ahmet dede ile ekmeğini paylaştı. Ahmet dede son ekmeğini paylaşan bu adama minnettar oldu ve onu evinde misafir etti ve dost oldular. Bu dostluk daha sonra o kadar ilerledi ki Ahmet dede bir geceliğine misafir ettiği misafir dedeyi bir daha bırakmadı. Ahmet dedenin ölümünden yıllar geçmişti ama misafir dede Ahmet dedenin köyünde yaşamaya devam ediyordu. Bu Ahmet dedenin son isteğiydi.  İşte bir ekmeğin paylaşılmasıyla başlayan ebedi dostluk…

13 “Kim bir hastayı yada bir Müslüman kardeşini Allah için ziyaret ederse bir seslenici ona şöyle seslenir: “Hoş yaşasın. Gidişin de hoş oldu. Cennette de kendine güzel bir konak hazırladın.” En son ne zaman Allah rızası için bir hastayı veya yakanınızı ziyaret ettiniz?

14 “Benim rızam için birbirlerini sevenlere, benim için bir araya gelenlere, benim için birbirlerini ziyaret edenlere benim için birbirlerine harcayanlara, sevgim vacip olmuştur.”H. Kutsi Muhakkak ki müminler kardeştir. O halde kardeşlerinizin aralarını düzeltin.Hucurat Suresi. Sınıfta iki kişi küs olsun bunları barıştırmak için neler yaparsınız?

15

16

17 MUTLULUKLAR PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR, ÜZÜNTÜLER PAYLAŞTIKÇA AZALIR.

18  DİNİ BAYRAMLARIMIZ İKİ TANEDİR:  1. RAMAZAN BAYRAMI  2.KURBAN BAYRAMI

19 BAYRAMLAR DİNİ BAYRAMLAR RAMAZAN KURBAN MİLLİ BAYRAMLAR 23 NİSAN U.E.V.Ç.B. 19 MAYIS A.A.G.V.S.B.

20 RAMAZAN BAYRAMI TEMİZ ELBİSE ŞEKER TOPLAMA BAYRAM NAMAZI ZİYARETLERBAYRAMLAŞMA BÜYÜKLERİN ELİNİ ÖPME

21 KURBAN BAYRAMI KURBAN KESİLİR ET DAĞITILIR BAYRAM NAMAZI ZİYARET YAPILIR BAYRAM LIKLAR GİYİLİR DARGINLAR BARIŞIR

22 RAMAZAN BAYRAMI ORUÇ TUTTUĞUMUZ RAMAZAN AYI BİTİMİNDE KUTLANIR. 3 GÜN SÜRER.

23 KURBAN BAYRAMI KURBAN KESTİĞİMİZ BAYRAMDIR. 4 GÜN SÜRER KURBAN BAYRAMI PAYLAŞMANIN EN GÜZEL ŞEKİLDE YAŞANDIĞI BAYRAMIMIZDIR.

24 DİNİ BAYRAMLARIN ÖNEMİ BAYRAMLAR İNSANLARIN BİRLİKTELİĞİNİN ARTTIĞI ZAMANLARDIR

25 BAYRAMLARDA BÜYÜKLER ZİYARET EDİLİR

26  23 NİSAN MİLLİ EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI  19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI  30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

27

28

29

30 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI 23 NİSAN 1920’DE TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ AÇILDI. BU BAYRAM ÇOCUKLARA HEDİYE EDİLDİ. DÜNYADAKİ TEK ÇOCUK BAYRAMIDIR.

31 Hedef 3:Milli Bayramlarımız Bilgisi. A.Ü. İ.F.

32 Milli bayramlar niçin gereklidir ? Bu bayramlar milli duygularımızı pekiştirir, milletimizin sevincini paylaşmasına vesile olur.

33

34

35 KANDİL GECELERİ REGEİB KANDİLİ KADİR GECESİ MEVLİT KANDİLİ MİRAÇ KANDİLİ BERAT KANDİLİ

36

37

38

39

40

41 -Cuma günü müslümanlar, birlikte Cuma namazı kılarlar. - Cuma namazı birlik beraberlik için çok önemlidir.

42

43

44 YOKSULLARA YARDIM ETMEK DİNİMİZİN EMRİDİR.

45 YARDIM ETMEK HEM BİZİ HEM DE YARDIM ETTİĞİMİZ İNSANLARI MUTLU EDER.

46 HER İNSANIN YARDIM EDEBİLECEĞİ BİRİ VARDIR.


"Pedagojiformasyon.com.  Paylaşmanın insan için bir ihtiyaç ve erdem olduğunun farkında olur.  Dini ve milli bayramların ne zaman ve nasıl kutlandığını." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları