Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

A TEMASI OKUL HEYECANIM A TEMASI OKUL HEYECANIM HAZIRLAYAN: ABDULLAH BÜYÜKYILDIZ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "A TEMASI OKUL HEYECANIM A TEMASI OKUL HEYECANIM HAZIRLAYAN: ABDULLAH BÜYÜKYILDIZ."— Sunum transkripti:

1 A TEMASI OKUL HEYECANIM A TEMASI OKUL HEYECANIM HAZIRLAYAN: ABDULLAH BÜYÜKYILDIZ

2 Kazanım : A.3.6. Başkalarının duyarlılıklarına saygı göstererek kendi ihtiyaçlarını, isteklerini ve görüşlerini ifade eder. Kazanım : A.3.6. Başkalarının duyarlılıklarına saygı göstererek kendi ihtiyaçlarını, isteklerini ve görüşlerini ifade eder. HAZIRLAYAN: ABDULLAH BÜYÜKYILDIZ

3

4 Saygılı davranan insanların; birbirlerine zarar vermeden, birbirlerini üzmeden yaşamaları ne büyük mutluluktur.

5 Saygılı davranan komşuların; birbirini sevmeleri, iyi komşuluk yapmaları ne kadar hoştur. Saygılı bir ailede; yavrularıyla birlikte tatlı tatlı yaşayan anne, baba ve çocuklar ne kadar mutludur.

6 Saygılı davranan, aynı okula giden, aynı sınıfta okuyan çocukların; birbirlerini sevmeleri, kardeş gibi geçinmeleri ne güzel bir dostluktur.

7

8 Sabah okula gelince, öğretmenine ve arkadaşlarına günaydın demelisin. Bir şey istersen lütfen sözcüğünü kullanmalısın.

9 İstediğin yerine geldiğinde teşekkür etmelisin. Başkalarının eşyasını kullanacağın zaman izin istemelisin.

10 Toplum içinde insanlar, birbirlerine karşı saygılı ve hoşgörülü olmak zorundadır. Saygılı insanlardan oluşan toplumlar, mutlu ve huzurlu olurlar.

11 Okul küçük bir topluluktur. Okulda ihtiyaç ve isteklerimizi belirtirken arkadaşlarımızla sorunlar yaşayabiliriz. Bu sorunları saygı ve hoşgörüyle, konuşarak ortadan kaldırabiliriz.

12 Kantinden yiyecek alırken sıraya girmemiz gerekebilir. Bu durumda sıramızın gelmesini beklemeliyiz. Sınıflara girip çıkarken arkadaşlarımızı rahatsız etmemeliyiz.

13 Hazırlayan Abdullah Büyükyıldız Hazırlayan Abdullah Büyükyıldız www.alsemender.com


"A TEMASI OKUL HEYECANIM A TEMASI OKUL HEYECANIM HAZIRLAYAN: ABDULLAH BÜYÜKYILDIZ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları