Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

https://yoksis.yok.gov.tr/

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "https://yoksis.yok.gov.tr/"— Sunum transkripti:

1 https://yoksis.yok.gov.tr/

2 Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından üniversitelerin ve diğer kamu kuruluşlarının tek merkezli veri paylaşımına uygun hale getirilmesi amacıyla, Yükseköğretim Ortak Veritabanı Sistemi (YÖKSİS) oluşturulmuştur. YÖKSİS programını kimler kullanmalıdır? Üniversitemizde tam zamanlı çalışan tüm öğretim elemanları istenilen özgeçmiş bilgilerini girmek ve güncellemekle görevlidir.

3 Yükseköğretim Kurumları’nın eğitim-öğretime açılan diploma programlarına, kontenjan verilebilmesi için, ilgili alanda kadrolu asgari öğretim elemanı şartı için YÖKSİS’te kayıtlı öğretim elemanlarına ilişkin bilgiler kullanılacaktır. Aynı zamanda, 2011 yılından itibaren Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından Doçentlik Sınav Komisyonu Jürilerinin alan bilgileri de bu veri tabanı kullanılarak oluşturulacaktır. Bu nedenlerden dolayı, öğretim elemanlarına ilişkin bilgilerin hatasız ve eksiksiz bir şekilde girmeleri gerekmektedir.

4

5 adresinde yer alan YÖKSİS veritabanında öğretim elemanlarının TC kimlik numarası ve şifreleriyle girerek özgeçmişlerini dolduracakları modül hazırlanmıştır. Öğretim elemanlarına ait özgeçmiş modülünü kullanmak için Yükseköğretim Kurumu Bilgi İşlem Dairesince gönderilen şifrelerin akademik personele dağıtılması gerekmektedir. Söz konusu şifreler İnsan Kaynakları ve Planlama Dairesi birim sorumlularından temin edilecektir.

6 https://yoksis.yok.gov.tr/

7 https://yoksis.yok.gov.tr/

8

9

10

11

12

13

14 Araştırmacı Bilgi Sistemi (ARBİS)

15 Türkiye'nin araştırmacı veri tabanını oluşturmak ve sürekli güncellemek amacıyla, TÜBİTAK tarafından tasarlanan ve geliştirilen web tabanlı bir uygulamadır. Türkiye'de görev yapan tüm araştırmacılar ve yurtdışında çalışan Türk araştırmacılar, bu uygulama ile veri tabanına tek bir noktadan kayıt olarak bilgilerini girebilecek ve güncelleyebileceklerdir.

16 ARBiS'e kayıt yaptıran ve bilgilerini girerek onay alan araştırmacılar;
AB Yedinci Çerçeve Programı için TÜBİTAK tarafından açılan web sayfasında ( ortak bulma, tartışma forumlarına katılma, e-ileti alma ve yazma gibi iletişim platformlarından yararlanabilirler. TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB), Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) tarafından yürütülen proje destek programlarına başvurma, ayrıca bu programlar için hakem ve izleyici havuzlarında isimlerinin yer alması için bir ön koşulu yerine getirmiş olurlar. TÜBİTAK tarafından verilen uluslararası yayın teşviğini alabilmek için ARBİS’e kayıt olma zorunluluğu var. Sisteme kayıt yaptıran kişilere TÜBİTAK tarafından düzenlenen faaliyetler hakkında e-postalar gönderiliyor.

17

18 Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) Proje Değerlendirme ve İzleme Sistemi (PRODİS)

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28


"https://yoksis.yok.gov.tr/" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları