Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 Güldane Taşdemir İnterpromedya Genel Müdür. 2 3 2012 yılında, Kurumsal ve büyük ölçekli kurumlarda, veri güvenliği, sanallaştırma, iş sürekliliği,

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 Güldane Taşdemir İnterpromedya Genel Müdür. 2 3 2012 yılında, Kurumsal ve büyük ölçekli kurumlarda, veri güvenliği, sanallaştırma, iş sürekliliği,"— Sunum transkripti:

1 1 Güldane Taşdemir İnterpromedya Genel Müdür

2 2

3 yılında, Kurumsal ve büyük ölçekli kurumlarda, veri güvenliği, sanallaştırma, iş sürekliliği, felaket yönetimi ve sunucu konsolidasyon konularına yatırım yapılacağını öngörüyoruz. Bunun yanısıra veri merkezi,felaket yönetimi gibi konulardadışkaynak hizmeti alma ön planda olacak. Bulut Bilişimi 2011 yılında olduğu gibi 2012 yılında da en çok tartılaşacak yatırım alanlarından biri olduğunu ön görüyoruz. Türkiye Bilişim Pazarı Beklentiler ve Eğilimler

4 4

5 5 Kaynak: TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu)

6 6 Araştırma evreni Türkiye’de faaliyet gösteren arası çalışanı olan işletmelerdir. Bu kapsamda Türkiye’de işletme vardır. KOBİ Araştırması yılda 2 defa, 16 şehirde yapılmaktadır. Araştırma 602 örneklemle yapılmıştır. İnterpromedya Araştırma Hizmetleri’nin 2011’de yaptığı KOBİ Araştırmasına göre;

7 7 Sektör dağılımı Baz:

8 ciroları İşletmelerin 2010 ciroları 43 milyon TL, 100 çalışan üstü olan işletmelerin ortalama cirosu ise 70 milyon TL olarak belirlenmiştir. 99 çalışan altı olan işletmelerin yüzde 39’unun cirosu 10 milyon TL’nin altındadır. Baz:

9 9 Firma faaliyet süresi Baz: Yanıtsızlar grafikte yer almıyor.

10 10 Nhmjv Bilgi işlem departmanı Baz:

11 11 Internet erişim şekli Baz: çalışan ve üzeri işletmelerde Metro Ethernet kullanım oranı yüzde 19, ADSL ise yüzde 73’dür.

12 12 Nhmjv Firmalarda cep telefonundan internete erişim Baz:

13 13 Aylık ortalama telekom giderleri Baz: TOPLAM Aylık ortalama internet giderleri (TL) Aylık ortalama cep telefonu giderleri (TL) Aylık ortalama sabit telefon giderleri (TL) Aylık ortalama telekom giderleri (TL)

14 bilişim bütçesi Baz: İşletmelerin ortalama bilişim bütçeleri 65 bin TL’dir. 99 çalışan altı işletmelerde ortalama 50 bin TL, 100 çalışan üstü işletmelerde ise ortalama 84 bin TL olarak belirlenmiştir.

15 15 Yatırım yapılması planlanan IT konuları Baz:

16 16

17 17 18.yılını kutlayan BThaber ile 7. yılında BThaber Platform’da Veri Merkezleri: Networking, Güvenlik Çözümleri ve Bulut Bilişim etkinliğini düzenliyoruz.

18 18 Kurum ve şirketlere ait verilerin miktarı her geçen gün hızla büyüyor. Yapılan araştırmalar 2020 yılına kadar kayıt altına alınan veri büyüklüğünün katına çıkacağını öngörüyor Verilerin yönetimi, depolanması, yedeklenmesi ve iletiminin önemi artıyor. Şirketler teknoloji yatırımlarını bu yönde gerçekleştirirken; hızlı, güvenli olmanın yanı sıra maliyet kontrolünü de sağlamayı hedefliyorlar.

19 19 Bulut bilişim ve ağ teknolojilerindeki gelişmeler, veri merkezi kullanımını popüler hale getiriyor. Dolayısıyla artık yeni nesil iş yapış şekillerinin odağında veri merkezleri yer alıyor. Günümüzün iş ihtiyaçları veri merkezlerinin sınırlarını zorlarken, veri merkezleri de şirketlerin değişen talep ve ihtiyaçlarına uyum sağlayacak şekilde dönüşüm gerçekleştiriyorlar. Kurumlar için hayati önem taşıyan bilgileri barındıran veri merkezleri rekabette belirleyici ve en önemli noktalardan biri haline geldi.

20 20 Veri merkezleri, sundukları çözümleri sürekli geliştiriyor ve katma değeri her gün biraz daha yükselten yeni hizmetleri kurumlara sunuyorlar. Tüm bu gelişmeler, veri merkezleri konusundaki bilinç ve farkındalığı artarken, pazarın ihtiyaçlarının belirlenerek bir standardizasyonun oluşturulmasına da ihtiyaç duyuluyor.

21 21 Anketimizi dolduran 1 şanslı katılımcımıza gün sonunda yapacağımız çekiliş ile ipad hediye ediyoruz. Ayrıca 5 kişiye Eylül ayında gerçekleşecek “ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi’12” için davetiye hediye ediiyoruz.

22 22 TEŞEKKÜRLER…


"1 Güldane Taşdemir İnterpromedya Genel Müdür. 2 3 2012 yılında, Kurumsal ve büyük ölçekli kurumlarda, veri güvenliği, sanallaştırma, iş sürekliliği," indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları