Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

02.03.20111 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ TS.EN.ISO 9001:2008.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "02.03.20111 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ TS.EN.ISO 9001:2008."— Sunum transkripti:

1 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ TS.EN.ISO 9001:2008

2 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR? Bir kuruluştaki tüm faaliyetlerin sürekli olarak iyileştirilmesi ve organizasyondaki tüm çalışanların kesin aktif katılımıyla çalışanlar, müşteriler, patron ve toplum memnun edilerek karlılığa ulaşılmasıdır.

3 ETKİN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMANIN YARARLARI Maliyet ve zamandan tasarruf Azalmış iadeler Daha az müşteri şikayeti Daha az servis – bakım giderleri Kaynakların optimum kullanımı Pazar payının artması Yönetim kolaylığı Sağlıklı bilgi akışı Müşteri memnuniyetinde artış Etkinlik ve verimlilik Sürekli iyileştirme

4 TOPLAM KALİTE YÖNETİMİNİN TEMEL İLKELERİ 1. Müşteri Odaklılık 2. Liderlik 3. Çalışanların Katılımı 4. Süreç Yaklaşımı 5. Yönetimde Sistem Yaklaşımı 6. Sürekli Gelişme 7. Gerçeklere Dayalı Karar Verme 8. Tedarikçilerle Ortak Hareket Etme

5 PUKÖ DÖNGÜSÜ SÜREKLİ İYİLEŞTİRME PLANLA UYGULA KONTROL ET ÖNLEM AL

6 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ İÇİN BİZ NE YAPACAĞIZ? NASIL BİR YOL İZLEYECEĞİZ? Kalite politikamızı belirleyeceğiz. Bundan sonraki faaliyetlerimizi, politikamızda belirtilen amaçlara ve prensiplere uygun olarak gerçekleştireceğiz. Tüm departmanların faaliyetleriyle ilgili dokümanları hazırlayacağız. Tutulması gereken kayıtlar ve bu kayıtların ne kadar süreyle saklanması gerektiğini belirleyeceğiz.

7 Tüm departmanların yaptığı faaliyetleri süreç ( bir girdiyi çıktıya dönüştüren faaliyetler zinciri ) mantığına uygun olarak tasarlayacağız ve departman bazında hedefler belirleyip, belirli sürelerde bu hedeflere ulaşma durumuzu izleyeceğiz. Eğer hedeflerimize ulaşamadıysak departman olarak gereken iyileştirici önlemleri alacağız.

8 Misafir memnuniyetini, çalışanların memnuniyetini, acente ve tedarikçilerimizin memnuniyetini aylık veya sezonluk olarak anketlerle izleyeceğiz.

9 Sistemimizin tüm departmanlarımızda işleyişini kontrol altında tutmak amacıyla iç denetimler yapacağız. Bu denetimlerde iç denetçi eğitimi almış her personel görev alabilecek. Hepimizin, kendi departmanımız veya başka bir departmanda farkına vardığımız tüm iyileştirme ihtiyaçları için Düzeltme / Düzeltici ve Önleyici Faaliyet ( DÖF ) başlatma hakkımız olacak. Bunun için DÖF Formu doldurarak Kalite Yönetim Temsilcisine vermemiz yeterli.

10 Belirlemiş olduğumuz kalite standartlarına uygun olmayan ürün ve hizmetlerimiz için kayıt tutacağız. Tekrarlanmaması için önlemler alacağız. Departmanlar bazında yıllık eğitim planları yapacak ve uygulayacağız. Sistemimizi sürekli izleyip, belirli periyotlarda analiz edeceğiz. Yönetim gözden geçirmelerde analizleri değerlendirip, gerekli noktalarda düzenlemeler yaparak SÜREKLİ İYİLEŞTİRMEYİ sağlayacağız.

11 ÖLÇÜN, KAYDEDİN, ANALİZ EDİN VE İYİLEŞTİRİN KAYIT ETMEYECEKSENİZ, ÖLÇÜM YAPMAYIN. ANALİZ ETMEYECEKSENİZ, KAYIT ETMEYİN. İYİLEŞTİRMEYECEKSENİZ, ANALİZ ETMEYİN.

12 TEŞEKKÜRLER STERİL DANIŞMANLIK Yönetim Sistemleri, Gıda Hijyen Ve Eğitim Hizmetleri E-posta: Tel : Cep :


"02.03.20111 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ TS.EN.ISO 9001:2008." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları