Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

FUCHSİA HYBRİDA ( küpe çiçeği). Botanik adı :fuchsia hybida Türkçe adı : küpe çiçeği Familyası : onagraceae Anavatanı :tropik orta ve Güney Amerika’nın.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "FUCHSİA HYBRİDA ( küpe çiçeği). Botanik adı :fuchsia hybida Türkçe adı : küpe çiçeği Familyası : onagraceae Anavatanı :tropik orta ve Güney Amerika’nın."— Sunum transkripti:

1 FUCHSİA HYBRİDA ( küpe çiçeği)

2 Botanik adı :fuchsia hybida Türkçe adı : küpe çiçeği Familyası : onagraceae Anavatanı :tropik orta ve Güney Amerika’nın dağlık ormanları

3 ÖZELLİKLERİ  Narin sarkıcı dallıdır.  Yalınkat veya katmerli çiçeklere sahiptir.  Çiçekleri kırmızı, beyaz, mor iki renklidir.  çalı formunda bir bitkidir.

4 EKOLOJİK İSTEKLERİ  Sıcaklık : kışın genç bitkiler 10-14 derece yaşlı bitkiler 4-7 derece sıcaklığa ihtiyaç duyarlar.  Nem : yüksek orantılı nem isterler (% 70)  Işık : yarı gölge yerleri sever.doğrudan güneş ışığına bırakıldığında yaprak ve çiçekleri dökülür.

5 Üretim tekniği : Tohum ve çelik ile üretimi yapılır.

6 BAKIM Saksı değiştirme : her yıl şubat ve mart aylarında yapılır. Gübreleme : nisan ağustos ayları arasında haftada bir kez gübreleme yapılır. Sulama : ilkbahar ve yaz aylarında bol miktarda sulama gerektirir.Sıcak günlerde yapraklara su püskürtülmelidir.saksı toprağı gereğinden çok nemli olursa tomurcuklar dökülür. Budama : çok fazla boylanmış bitkiler şubat ayında budanır.

7 HASTALIK VE ZARARLILAR Önemli hastalıkları virüs, kök çürüklükleri, solgunluk, pas ve kurşini kök, kırmızı örümcekler, yaprak biti, unlu bitler ve beyaz sineklerdir.

8 TASARIM ÖZELLİKLERİ Evler, cafeler, kır kahveleri gibi daha sıcak bir ortam yaratılmak amacıyla kullanılabilir.


"FUCHSİA HYBRİDA ( küpe çiçeği). Botanik adı :fuchsia hybida Türkçe adı : küpe çiçeği Familyası : onagraceae Anavatanı :tropik orta ve Güney Amerika’nın." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları