Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Botanik adı :Chamaerops humilis Türkçe adı :Bodur palmiye Familyası :Palmae Vatanı :Güney Avrupa.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Botanik adı :Chamaerops humilis Türkçe adı :Bodur palmiye Familyası :Palmae Vatanı :Güney Avrupa."— Sunum transkripti:

1

2 Botanik adı :Chamaerops humilis Türkçe adı :Bodur palmiye Familyası :Palmae Vatanı :Güney Avrupa

3 Genel özellikleri

4 Yazın,bol güneşli ortam ister. Normal sıcaklık ister(gece 10-16 derece),kış aylarını ise serin ancak dondan korunmuş ortamlarda geçirmelidir. Yaz aylarında bol su ve her hafta gübre verilmeli,kış aylarında ise toprağı sürekli nemli olacak şekilde sulanmalıdır. Normal hava nisbi nemi yeterlidir.Y azın dışarıya alınabilir. Az kireç içeren humuslu toprak karışımı ister.

5 Üretim Tohumla kolaylıkla çoğaltılabilir. Genç bitki tınlı humuslu toprak karışımı içeren fincan saksıya dikildikten kısa bir süre sonra güneş gören bir ortama alınmalıdır

6 Kullanılanım alanları Yavaş gelişen bir bitki olmasına rağmen 2 yıl içerisinde gelişmiş ve gösterişli bir hale gelebilir. Evlerde iç mekan süs bitkisi olarak kullanılacağı gibi alış veriş merkezleri oteller de de kullanımı vardır.Tekstür yaprak şekli ve formu bakımından dikkat çekici bir bitki olması bu kullanımları sağlar.

7 Diğer bitkilerle bir kompozisyon oluşturabileceği gibi soliter olarakta kullanılabilir. Başka bitkilere fon oluşturabilir

8 Yazın bol güneş istediğinden iyi güneş alan yerlere taşınabilir balkona yada terasa çıkartılabilir Dikkat çekici bir bitki olduğundan özel kuruluşlarda kullanılabilir. Kışın toprağı sürekli nemli olacak,dondan korunmuş ortamda olması gerektiğinden ve yazında bol sulanıp gübrelenmesi gerektiğinden resmi dairelerde çok fazla kullanılmayabilir.

9

10


"Botanik adı :Chamaerops humilis Türkçe adı :Bodur palmiye Familyası :Palmae Vatanı :Güney Avrupa." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları