Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

POLYGONUM AFFINE POLYGONUM PERSICARIA Polygonum spp.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "POLYGONUM AFFINE POLYGONUM PERSICARIA Polygonum spp."— Sunum transkripti:

1 POLYGONUM AFFINE POLYGONUM PERSICARIA Polygonum spp.

2 Ağaç ve çalı altında barınabilen yer örtücü bitkiler; Epimedium, Euonymus, Hedera, Hemerocallis, Hypericum, Nandina, Pachysandara, Polygonum, Ribes, Vinca.

3 Polygonum affine.Genel:60cm ‘e kadar uzayabilir. Aşa ğıdan yukarıya kadar yapraklıdır

4 .Çiçek:Küçük ve sayıca fazla çiçekleri vardır.Koyu kırmızı-pembe rengindedir;il k 3-5 yıl içinde çok fazla çiçek verir.

5 Yaprak:Soluk yeşil rengindedir;sonbahar renklenmesinde bronz rengini alır.Genişçe ve mızrak şeklindedir. Polygonum un yer örtücü olarak kullanılan türü olan p. affine; parlak yeşil dar yapraklı ince küçük pembemsi çiçek açar. kışın kırmızımtrak bir renk alır. Şiddetli soğuklarda yapraklarını dökerler.

6 İstek:Güneşli ve nemli bölgeleri sever.Isıya karşı hassastır;soğuğ a karşı dayanıklıdır. Toprak:Organi k madde miktarınca zengin nemli ve humuslu topraktan hoşlanır.

7

8 Polygonum persicaria

9 Polygonum percicaria’nın Türkiyede doğal yetişme ortamı

10 Polygonum persicaria ve Polygonum affine örnek kullanımları

11 HOOK END FARM, BERKSHIRE: BORDER BY THE HOUSE WITH LAWN, ROSA 'BONICA', ROSA 'HERTFORDSHIRE', POLYGONUM AFFINE AND ROSA 'PHYLLIS BIDE ON THE WALL RICHARD JACKSONS GARDEN: EVENING LIGHT ON BORDER PLANTED WITH NEPETA 'WALKERS LOW', PERSICARIA, STACHYS 'BIG EARS'.

12 CORNUS CONTROVERSA VARIEGATA, HOSTAS, GUNNERA AND PERSICARIA BISTORTA 'SUPERBA'. SPINNERS NURSERY, HAMPSHIRE. VIBURNUM PLICATUM 'MARIESII',TROLLIUS EUROPAEUS,EUPHORBIA 'DIXTER',GEUM BORISII,PERSICARIA 'SUPERBA.BETH CHATTO,ESSEX


"POLYGONUM AFFINE POLYGONUM PERSICARIA Polygonum spp." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları