Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Hazırlayan:Zeynep Nur Kurtpınar. Sanat, insanlık tarihinin her döneminde var olan bir olgudur. İnsanlığın geçirdiği evrimler yaşama biçimlerini, yaşama.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Hazırlayan:Zeynep Nur Kurtpınar. Sanat, insanlık tarihinin her döneminde var olan bir olgudur. İnsanlığın geçirdiği evrimler yaşama biçimlerini, yaşama."— Sunum transkripti:

1 Hazırlayan:Zeynep Nur Kurtpınar

2 Sanat, insanlık tarihinin her döneminde var olan bir olgudur. İnsanlığın geçirdiği evrimler yaşama biçimlerini, yaşama bakışlarını, sanat biçimlerini ve sanata bakışlarını değiştirmiş.

3 Sanat bir duygunun tasarının ya da güzelliğin anlatımı sonucu ortaya çıkan üstün yaratıcılıktır.Sanat “Pratik Sanatlar” ve “Güzel Sanatlar” olarak ikiye ayrılır.

4  Tiyatro  Müzik  Fotoğrafçılık  Resim  Heykel  Dans  Edebiyat  Fotoğrafçılık Bunların hepsi birer sanattır. Ben bu sanatların arasından heykeli seçtim ve araştırma yaptım.heykeli

5 Heykelcilik iki ana sınıfa ayrılır: biçimlendirme ve yontma.Biçimlendirmede, balçık gibi yumuşak bir maddeden şekil oluşturma vardır. Biçimlendirmede nesnenin şeklini malzeme ekleyerek veya çıkararak her an değiştirmek mümkündür.

6 Ayrıca kullanılan malzemenin yumuşaklığına göre şekillendirilen nesnenin yüzeyi ve yapısı da değiştirilebilir.Nesne tamamen şekillendirildikten sonra çoğunlukla yapılan şey, “yumuşak” malzemeyi sertleştirmektedir.Balçık çömlekçilikteki gibi pişirilir.

7 Heykelci hem çizici hem de uygulayıcıdır. Heykelcilerin bazıları sadece ellerine verilen şekilleri ya oyarlar veya dökerler. Heykelcilikte; oyma, biçimleme, inşa ve birleştirme, döküm, bitirme gibi teknikler vardır.

8 Heykel kum, taş, kil,seramik vb. den yapılır. Şimdi kumdan heykel örneği.

9

10 Michelangelo Hakkında Michelangelo bir İtalyan kenti olan Floransa’dan gelmişti. Resimde olduğu kadar, heykel alanında da ünlüydü ve güçlü, kaslı gövdeler yaratmada çok başarılıydı..

11 Eserlerine bakıldığında iyi bir anatomi bilgisi olduğu anlaşılır, ki bu da muhtemelen kadavralar üzerinde yaptığı çalışmaların sonucudur. Meryem Ana

12 4 Mevsim

13

14

15 1840 yılında doğdu.Carrier-Belleuse ile dekoratif işler üzerine çalışmaya başladı. Terzi Şose Beuret ile tanıştı ve ona işlerinde yardımcı oldu. "Kırık Burunlu Adam" adlı çalışması Paris Salonu tarafından reddedildi.

16

17

18

19  http://www.toplumdusmani.net http://www.toplumdusmani.net  http://nedir.antoloji.com http://nedir.antoloji.com  http://images.google.com.tr http://images.google.com.tr  http://connect.enka.k12.tr http://connect.enka.k12.tr  http://www.beyazgazete.com http://www.beyazgazete.com  MICHEALAGLVS kitabı  http://images.google.com.tr http://images.google.com.tr


"Hazırlayan:Zeynep Nur Kurtpınar. Sanat, insanlık tarihinin her döneminde var olan bir olgudur. İnsanlığın geçirdiği evrimler yaşama biçimlerini, yaşama." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları