Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Nerelerde heykeller görüyorsunuz? Heykelleri yakından incelediniz mi? Heykellerin resimden farkı ne olabilir? Müzeleri gezmekten hoşlanır mısın? Müzelerde.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Nerelerde heykeller görüyorsunuz? Heykelleri yakından incelediniz mi? Heykellerin resimden farkı ne olabilir? Müzeleri gezmekten hoşlanır mısın? Müzelerde."— Sunum transkripti:

1

2 Nerelerde heykeller görüyorsunuz? Heykelleri yakından incelediniz mi? Heykellerin resimden farkı ne olabilir? Müzeleri gezmekten hoşlanır mısın? Müzelerde kimlere ait heykeller vardır? Bu heykellere baktığınızda neler düşünüyorsunuz? Fatih Sultan Mehmet’in heykeli size neyi düşündürüyor?

3 Yukarıdaki resimleri yorumladıktan sonra parçayı okuyunuz.

4

5

6

7

8 Atatürk taş yapıt resim ürün yapıt

9

10 bilgi, deneyim ve yaratıcılıklarını güzel duygular neden sanat eserlerinin bizde güzel duygular uyandırdığını Çamur, taş, ağaç, cam, kumaş, ip

11 N Ö Ö N Ö Ö N N N N

12 Türkiye’nin En Güzel Üç Heykeli Bize Atatürk’ü hatırlatmaktadır. Çoğunlukla etrafımızda gördüğümüzden dolayı. Öğrenciler tarafından cevaplanacak. ? ? ?

13 Üç boyutlu bir sanat yapıtıdır. Sanatlarını iki boyuttan üç boyuta taşımak istemeleri Heykeltıraş, heykelin boşlukta kaplayacağı yeri, önünü, arkasını, dokusunu iyi düşünmek zorundadır. ( Neden kısmı yorumlatılmalı)

14 Heykeltıraşların yaptığı üç boyutlu yapıt Resim, müzik, sanat Toplumca benimsenmiş kişi yada varlıkları ölümsüzleştirmek ve bizlerde kalıcı duygular uyandırmasını sağlamak ? ?

15 mermer metal

16 resimtiyatro müziksüsleme

17 İlgili sanata ait bir bölüm olduğunu söylemek istiyor. Sanat tarzlarından etkilendiğini ifade ediyor. Metehan atletizm dalında İstanbul birincisi oldu. Melike, kendini edebiyat akımlarından Romantizme kaptırdı.

18

19 Yapıtının sağlamlığına güvenen her sanatçı gibi şakasını da iyi karşılamıştı Edanur, resim, heykel, seramik, el işleri sergisi ne olursa gidiyor Hayatta epeyce yol almış, çoluk çocuğa karışmış bir münevver olarak sürüden ayrılmaya korkuyordu Neslihan çalışmalarıyla bizlere ders çalışma konusunda güzel bir yol gösterici oldu.

20

21

22

23


"Nerelerde heykeller görüyorsunuz? Heykelleri yakından incelediniz mi? Heykellerin resimden farkı ne olabilir? Müzeleri gezmekten hoşlanır mısın? Müzelerde." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları